Miért van az, hogy a nyugati hatalmak többsége álszent módon elítél más országokat olyasmikért amiket ő maga is elkövet?
Gondolok pl. a cenzúrára. Bőszen elítélik Kínát, Törökországot, Oroszországot, Venezuelát, de közben bizony a dicsőséges Egyesült Államok is vígan cenzúrázgat - igaz ők azzal indokolják, hogy az "szélsőséges" vagy "gyűlöletkeltő" és emiatt kell cenzúrázni. De ez mitől különb attól amit Kína csinál, aki meg simán csak "imperialista felforgatásnak" bélyegzi ezeket?
A metódus ugyanaz, itt is, ott is, néhány ember dönti el mi számít "imperialista felforgatásnak" (Kína, Észak-Korea) vagy éppen "gyűlöletbeszédnek" (USA, Unio) és akkor máris lehet cenzúrázni vagy tiltani. Csak míg Kína és társai elismerik, hogy így csinálják, mivel ott "diktatúra" van, addig a nyugati hatalmak többsége álszent, önmagát "demokratának" titulálja és hangoskodik, hogy "itten szólásszabadság van ám" (aha, persze).
És szintén megy a nagy lecseszés a diktatúráknak, hogy "hogyan merik lehallgatni az embereket"... Amiről aztán kiderül, hogy ők maguk is csinálják. Csak míg diktatúrában egyértelmű, hogy ez megy, itt "há' mink isti-biztire esküszünk, hogy nem hallgatunk le senkit, ez csak gonosz összeesküvés-elmélet" ... ???
Tulajdonképpen a sajtó is hasonlóan megy, a diktatúrában egyértelműen propaganda van az újságban, ebből titkot sem csinálnak. De a demokráciákban sem jobb, csak ott ezt is "sunnyogva" csinálják, mindenféle idétlen szervezetek meg lobbik útján, de a vége ugyanaz, itt is van egy szűk kör akiknek kezében van a médiák többsége és ők döntik el milyen irányba "kell" tolni az emberek gondolkodását.
Kis túlzással alig-alig van különbség a diktatúra és a demokrácia között. Annyi, hogy a diktatúra előre közli, hogy ezt szabad, ezt meg nem szabad és ha vétesz akkor börtön, vagy halálbüntetés, míg a demokrácia sunyi módon nem ad börtönt a "felsővezetésnek nem tetsző" dolgokért, hanem ellehetetlenít, kirúgat és eléri, hogy éhenhalj - lehet a kezet mosni, hogy "há' nem mink öltük meg, hanem magától halt meg"... Ugyanúgy mindkettőben az adott gazdag-réteg irányít, csak diktatúrában van egy személyi kultuszos vezér, míg demokráciában ki szabad gúnyolni a kihelyezett bohóc-vezért, akinek tényleges hatalma kb. semmi.
Tehát az úgynevezett "demokrácia" is diktatúra, csak az eszköztár más, jóval színesebb és sunnyogva hajt végre, sokszor a népet felhasználva erre, úgy értvén, hogy a nép maga "kövezze halálra" a szabályrendszer ellen vétő embert, aki mondjuk kitesz egy "kirekesztő" (természetesen ezt is a vezérkar határozza meg) képet vagy egy szerencsétlen utalást.
#2
Sorold fel, szerinted még mi. Szabadosabb valamivel illetve a korlátok kicsit tágabbak - vagyis sokszor inkább csak "kevésbé láthatóak". Illetve nincs személyi kultuszos vezér. Kicsit szabadabb a verseny gazdaságilag.
De ez nem sok különbség.
#4
Azzal nincs baj, ha az ilyesmiket megfékezik, DE - lassan nagyobb baj, hogy mindenre rá lehet mondani, hogy "gyűlöletkeltő", lassan már sima szavak használatáért is ez jár, mert "nem korrekt politikailag". Illetve, hogy a gyűlöletkeltő jelzőt szívesen használják, ha A csoport támadja B-t, de mikor B támadja A-t akkor az már "szólásszabadság" vagy "művészi szabadság" és aki lázadozik ellene, az a gyűlöletkeltő.
Tudod kerdezo, az allam az egy eroszak-szervezet, legyen diktatorikus vagy demokratikus. Ez azt jelenti, hogy az allam megmondja, hogy mit szabad es mit nem, es van egy kulon szervezete arra, hogy ezeket a szabalyokat betartassa.
A lenyegi kulonbseg a diktatora es a demokracia kozott az az, hogy hogyan hatarozzak meg azt, hogy ki hozhat torvenyeket, pld a szuletestol fugg (monarchia), vallastol (teokratikus) vagy valasztas utjan.
Nyilvan valo, hogy ha a torvenyhozo attol fugg, hogy egy adott csaladban szuletett-e, vagy a tobbseg altal valaszthato, akkor az utobbiban nagyobb a "mozgaster".
A politikai hazugsagoknak meg propagandaknak IS szab egy hatart az, ha a tomegek haboru nelkul levalthatjak az(oka)t, akik a hatalmon vannak.
#6
De pont ez a baj, hogy adott esetben akár a nép döntését is lazán elszabotálják - ahogy mostanság a Brexit-et. Addig bohóckodnak vele amíg végül "hát inkább mégse legyen", vagy addig szavaztatják majd őket amíg az nem nyer amit a hatalom szeretne.
Illetve a "választás" illúziójáról... A nagy baj, hogy általában kapunk egy "menüt" ami úgy tűnik választási lehetőséget ad, de valójában nem. Kicsit olyan, mint régen a MSZMP és a Hazafias Népfront közötti "választási lehetőség", csak most van Fidesz meg a baloldali pártok. Ugyanaz vezényel mindkettőnek, csak a kiállított bábok mások illetve az egyik "demokratás" külsőségekkel, a másik pedig "nemzetieskedő" külsőségekkel operál.
És a szavazások többsége is csak versenyfutás, hogy "kinek sikerül nagyobbat hazudni" és valahogy meggyőzni-megvásárolni a nyugdíjas-kisebbség-lumpenproli szentháromságot, általában gagyi dumákkal, olcsó hazugságokkal és persze az ellenfél iránt érzett gyűlöletre építve "Orbán takarodj" "Gyurcsány takarodj"
#9
Mondjuk a kisebbségek rasszizmusát is elhallgatják, holott azért eléggé elő tud fordulni, csak náluk valamiért "jogos"-nak kiáltja ki a BBC leginkább, mert hát nekik szabad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!