Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország miért nem fizet...

Oroszország miért nem fizet kártérítést?

Figyelt kérdés
Mondjuk Ukrajnának és belorusszianak Csernobil miatt. A szu örököse Oroszország. Ráadásul fizethetnenek eletjaradekot a betegeknek is.

2019. jún. 18. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Mert nem tudják rákényszeríteni őket. Nekünk is kellene fizetniük, rengeteget. Egy évszázadot tönkretettek nálunk is, szétlopták az országot, több százezer embert megöltek. Lengyelországnak és sok országnak is kellene. Mi és a németek bezzeg 100 évig fizettünk.
2019. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezaz h mi keményen fizettünk... Mellesleg ha a kommunizmus miatt nem fizet nem de Csernobil miatt kellene mivel amiatt szennyezett a terület és sok a beteg
2019. jún. 18. 22:03
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Erre a valasz az a hivatalos szam, amit a balesetben elhunytak szamarol a mai napig allitanak: 31.


Oroszok. Akkor is hazudnak, ha csak egy kerdest tesznek fel. Semmi nem valtozott odaat az elmult 40-70-90-150 evben. Amirol nem beszelunk, az nincs. Ha tehetnek, a balesetet is letagadnak (meg is probaltak...), a sugarfertozottek, a nyilvanvaloan a sugarzas miatt rakos betegek szamat szantszandekkal nem tartjak nyilvan es nem is publikaljak. Mi kell meg...?

2019. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is benne van, hogy nincs következménye az oroszok számára.
2019. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Ugyan Oroszország a SZU jogutódja, de Csernobil idején még SZU létezett, és nem a független Ukrajna/Fehéroroszország, ők is ugyanolyan tagjai voltak a SZU-nak, mint az oroszok. Továbbá ha a függetlenné válás során nem tárgyaltak le kártérítést, akkor már nincs is rá semmilyen joguk. Ott, és akkor kellett volna erről megegyezniük, amikor a hadsereget, hadfelszerelést, államadósságot, nyugdíjak fizetését, stb. szét osztották a függetlenedő tagországok, és a SZU közt.

Egyébként is ez ennél bonyolultabb, a SZU felbomlása után senki nem feszegette a témát, mert az oroszok barátságáért cserébe kaptak olcsó gázt, és egyéb nyersanyagokat a piaci ár alatt. Ennyi évvel később pedig semmi értelme felhozni a dolgot, egyébként is lehetetlen megállapítani, hogy akkoriban Oroszország pontosan mekkora részt vett ki a baleset utáni mentesítésből, mivel akkoriban még egy ország voltak, és a közösen megépített erőmű megmaradt blokkjai is az ukránoknak termeltek a 2000-es évek elejéig.

Most ezzel nem az oroszokat védem, de egy függetlenedés után nincs az, hogy csak a nekem kedvező dolgot viszem, a rosszat pedig nem akarom, sőt a sérelmeimért még fizess is.

2019. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

#5: +1

A sajátjaiknak se adnak semmit, nemhogy az ukránoknak. Majak mond valamit? Kistim?

[link]

2019. jún. 19. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oroszország anno magára vállalta a Szovjetunió összes adósságát. Minden más tagállam így adósságok nélkül indulhatott neki az új életnek. Szerintem képtelenség, hogy egyetlen ország ennél többet vállaljon.
2019. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Miért kéne ? Nem Oroszország területén volt/van Csernobil, hanem Ukrajna területén.
2021. dec. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!