Mikor is kezdődött pontosan ez a "migráns-válság?
Nagyon felületes a tudásom ezen a téren, de komolyan szeretném megérteni a probléma gyökereit és jelenlegi állását. Van esetleg valami összefoglaló könyv erről?
Elképzelhető, hogy a 2003-as amerikai-iraki háborúval kezdődött?
A 2011-es szíriai polgárháború után.
Azelőtt szerintem a nagy átlag magyar polgár azt sem tudta hogy mi az hogy "migráns".
2014 és 2016 között volt.
Azóta már normalizálódott az illegális határátlépések száma. A probléma az, hogy az EU-nak nincs egységes bevándorláspolitikája, és minden állam megfelelően antiszociális (lásd Magyarország, mert 800 ezer regisztrálatlan bűnözőnek ingyen vonatjegyet adtunk Bécsig), ami katasztrófához vezetett volna.
2014 előtt nem lehet migránsválságról beszélni, ugyanis senkit nem érdekelt, hogy közel-keleten mi van. 2016 után meg szintén nem lehet migránsválságról beszélni, ugyanis már az összes migráns Németországban vagy Londonban van, innentől kezdve ez egy nemzeti, etnikai kérdés, ami minket nem érint. Úgyhogy csak Kunhalmitól tudok idézni, hogy Magyarországnak nincs lényegi problémája a bevándorlással, de soha nem is volt.
Attól függ meddig akarsz visszamenni az időben :D
Ha csak konkrétan a magyar helyzet érdekel, az 2014 végén indult, amikor ideértek a többségében szír menedékkérők.
Azért jöttek erre, mert Nyugat-Európába tartottak.
Azért tartottak Nyugat-Európába, mert már kiltátstalan volt a helyzet a menekülttáborokban.
Azért volt kilátástalan a helyzet a menekülttáborokban, mert a szír polgárháború nagyon elhúzódott.
Azért húzódott el a szír polgárháború, mert a népakarat nem bírta elsöpörni a szír diktátort, miközben a népakarat is megoszlott különféle törésvonalak mentén.
Azért oszlott meg a hatalom ennyire, mert eleve egy torz társadalmi-gazdasági helyzet alakult ki.
Azért volt torz, mert arányos képviselet helyett egy diktátor uralkodott.
...stb.
A bevándorlás az európai országokba a gyarmatosítással párhuzamosan folyamatosan és egyre erősödő jelleggel tartott, de akkora méreteket sokáig nem öltött, hogy válságról lehetett volna beszélni.
Minden nyugat-Európai volt gyarmattartó ország hagyott a saját térségében kulturális, nyelvi nyomokat, értékeket és többnyire a bevándorlók ezekbe az országokba indulnak, bár Németország ebben talán kivétel, mert korábban kedvező befogadási hozzáállása miatt vált népszerűvé.
A kérdés csak annyi, hogy a 2015 évi hirtelen meginduló áradat, ami végül válsághoz vezetett, minek köszönhető?
Lehetséges spontán folyamat, lehet szervezett, amelynek hátterében többféle erők és okok képzelhetők el, de lehet akár ezeknek a kombinációja is.
Az nyilvánvaló, hogy a kibocsátó országokban a korábbi menekültek, vagy bevándorlók beszámolói a jó bánásmódról, a minőségibb életlehetőségekről nagy vonzerőt jelenthetett, de ennek valamilyen publicitást kellett kapnia, hogy széles körben elterjedjen és olyan vonzerővé váljon Afganisztántól Marokkón keresztül Nigériáig, hogy milliós tömegek induljanak útra.
Véleményem szerint valamilyen jellegű szervezés feltétlenül kellett hozzá, hogy ezt Soros által támogatott civil szervezetek nyújtották, vagy helyi jelleggel történt, esetleg mindkettő, azt nem tudom, illetve azt is nehéz felmérni, mennyire volt erre egyáltalán szükség.
Párhuzamként megemlíteném hazánkat, itt is kezdetben szervezett munkaközvetítők, vagy magyar munkáltatók révén jutottak ki külföldre magyar vendégmunkások és még ma is él ez a kiutazási, kivándorlási forma, hiszen tőkehiány esetén a kijutás és a kezdeti időszak finanszírozása csak így megoldható, különösen a célország nyelvének alapos ismerete nélkül és bár van különbség a két szituációban, de az alaphasonlóságok döntően eshetnek latba.
Az szintén figyelemre méltó, hogy az otthoni rossz körülmények mennyire hathattak ösztönzően, háborús környezetből bizonyára erősen, csakhogy Szíriából a menekültek csekély hányada érkezett és amúgy is elegendő lett volna a szomszédos békében élő Iszlám vallású országba eljutni a biztonsághoz, így a fejlett nyugat-Európai országokba való özönlés egyértelműen a gazdasági előnyök hatására történhetett.
Nem rosszindulatból írom ezt, mi magyarok nagyon is értjük ezt, bár a mi anyagi helyzetünk többnyire lényegesen jobb, mint a migránsoknak, mégis számos honfitársunk keresi a megélhetést nyugat-Európai országban, igaz, nem menekültként, hanem munkavállalóként, de ha munka nélkül is lenne lehetőség a kijutásra, szerintem sokkal többen elindulnának tőlünk is, őszintén szólva bolond lenne, aki maradni akarna, ha kint jobban élne munka nélkül, mint itthon gürizve, na persze leszámítva a tehetősebb rétegeket, akiknek itthon is fenékig tejfel az életük, vagy legalább is elfogadható színvonalon van.
2015 nyarának a végén.
De még abban az évben lecsengett...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!