Szerintetek nem inkorrekt, hogy így nullázzák a huawei -t? A felhasználókkal szemben.
Az az egésszel a baj, hogy kicsit inkorrekt ami történik.
Az amcsiknak a ZTE és Huawei hálózati eszközeivel szemben voltak aggályaik ( mitől félhettek? hogy a kínaiak ezekkel a hálózati elemekkel elkezdenek NSA-set játszani? :D ). Valszeg e mögött is inkább valami lobby állt, valamelyik amerikai hálózati eszközöket gyártó cég elől vitték el a piacot ( Ericsson, Huawei, ZTE..). Mivel a világ többi pontján továbbra is tonnaszám építik be a Huawei cuccokat ( az európai mobilhálózatok harmada-fele ebből áll :D ) ezért valahogy máshogy kellett a cég alá tenni és mamut google-lel ez sikerült.
Itt messze nem arról van szó, hogy Trump azt szeretné, hogy Vérpistike Kispestről ne vehessen Huawei P40-et 2020-ban, hanem azt hogy a Huawei takarodjon a hálózati eszközök piacáról és majd feltöltik ők a keletkező űrt.
Ehhez egy eszköz a telefonos üzletág elpitsázása. Ez viszont lehet kontraproduktív is. Egyrészt a népharag miatt,másrészt mert ezzel a piactorzító módszerrel hamar elérik, hogy a gyártók más forrásokhoz forduljanak. Ebben pedig nagy pénz van. Csak a Huawei értékesített tavaly 200 millió telefont. Ha csak minden telefonból 10$ ment az amcsikhoz akkor az 2mrd dollár, kerekítve 600 mrd forint, ha 30$/készülék akkor ez már 1800 mrd forint ( hasonlítsuk a 19 000 milliárdos magyar költségvetéssel... ).
A google egy rakás pénzt keresett az online szolgáltatásaival, a kínai gyártóknak van akkora tőkéje, hogy pikk-pakk csinálnak egy független app marketet, a fejlesztők átportolják a programjaikat és minden megy tovább - mert a programfejlesztő kis és nagy cégek nem fogják feladni a több száz millió felhasználós piacaikat, egy yenki f@x miatt..
Az eurázsiai piacon több mint 2,5 mrd ember él, az észak-amerikain még fél milliárd sem. Ha a kínaiak összekapják magukat, akkor igen nagy szeletet tudnak kiharapni az amerikai megacégek piacából és azt a keletkező hiányt Trump már nem fogja tudni kipótolni állami pénzből.
Meg az is egy érdekes húzás, hogy ha jól olvastam akkor a korlátozások csak az export készülékekre vonatkoznak. A kínai piacra továbbra is gyárthatnak amerikai hardverrel készülékeket. Azért a nagy 1+ milliárdos piacot ők sem szeretnék elengedni :D
Amerika a szabadság földje, a kulát is kiperelik a külföldi megacégekből. Mókás lenne, ha most ez fordítva sülne el.
"Letiltják a goglét meg a youtubot? Nah és mi lesz akkor ha mégis használják? Odamegy a trumpli emberkedni? "
Aki használja a google-t vagy youtube-t annál a kínai belbiztonság fog kopogtatni, nem az amerikaiak.
"mert az android csupasz (open source) változatához ezek után is hozzáférhetnek teljesen jogszerűen."
Viszont a körítés az mint licencelt, és pont ezeket veszik most el tőlük.
Előzőek: itt nem csak a szoftverekről van szó, hanem a hardverekről is. Ha a Huawei nem kap chipet, akkor nem tud gyártani. Amíg ki nem fejleszt magának egyet.
#11 nagyon tetszett, jó összefoglaló, de nézzük az érem másik oldalát: Kína az utóbbi évtizedekben folyamatosan fejlődött. A ZTE-t már taccsravágták egy embragóval, a Huawei jön most. Az amerikaiak arra is játszhatnak, hogy ha recesszióba taszítják a kínai gazdaságot, akkor zavargásokat tudnak szítani, és végül átvehetik az írányítást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!