Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen történelmi konfliktusok...

Milyen történelmi konfliktusokban győzött a "jobb" oldal szerinted, tényleg kevés ilyen eset történt?

Figyelt kérdés

Egy híres film végén ez hangzik el erről: "Azt mondják, a Gonosz akkor győz, ha a Jók nem cselekszenek. Pedig az igazság az, hogy a Gonosz mindig győz."

Valóban nem sok ilyen esetet tudnék mondani, sokkal több ellenkező esetet. Pl. nálunk 48, Rákóczi vagy 1956 nem győzött forradalom- és szabadságharc terén, 1918 és 19 könnyedén mint rossz, gonosz "forradalom". (De 1789, 1968, orosz, kínai, kubai, stb. forradalom sem volt dicsőséges.) 1990-ben végre győzött a szabadság 50 év után, de átmentette a hatalmat és/vagy büntetlen maradt a gonosz.



2019. ápr. 23. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy mit nevez valaki jónak vagy rossznak, mindig a véleményt formáló megítélésétől függ!


Tehát te anti-kommunista vagy.

2019. ápr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ezt így szerintem ne oszd fel. Eleve kinek mi gonosz és jó, sokszor hozzáállás, szemlélet kérdése.


Ahogy majd idősödsz, rájössz arra, hogy mindennek van árnyoldala, és fordítva - valamint arra, hogy sokszor csak ezek döntik el, hogy valami végeredményben mennyire számít jónak, rossznak.


Nem relativizálni akarok, csak azt mondom, hogy a dolgokat, pláne a történelmet folyamatában kell értékelni, hogy sok "rossznak" tűnő dolog után azért következett be jobb fordulat, mert az a szélsőséges periódus rávilágított olyan dolgokra, amelyeket aztán megváltoztattak.


Ha például nincs az 1789-es "nem dicsőséges" forradalom, lehet, hogy a mai napig királyok elnyomása alatt élnénk, kb. úgy, mint Szaúd-Arábiában (most ne az anyagi helyzetre koncentrálj, ami az olaj függvénye, hanem a társadalmira).

2019. ápr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Persze ez rendkívül szubjektív, magam is sokszor nem értek egyet a tömeggel (pl. hogy a szövetségesek és az antant voltak a jók a két vh-ban), de azért van sok egyértelmű eset pl. kommunizmus, szabadságharc, forradalom.

A két legvisszataszítóbb tömb vezette az országot nálunk is 28-ból 24 évben, a két leggyűlöltebb vezetővel.

2019. ápr. 23. 20:45
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Háborúban nincs jó és rossz, csak erős és gyenge, okos és buta, valamint ügyes és ügyetlen.

A kérdésed olyan, mintha azt tetted volna fel, hogy a jó vagy a gonosz emberek tudnak-e jobban főzni vagy síelni. Egyiknek sincs köze ahhoz, hogy mennyire vagy jófej.

2019. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ebből a nézőpontból sajnos az egész gondolat egy zagyvaság. Nincs gonosz és megdicsőült, a világ nem fekete és fehér. A történelmet emberek csinálják, vannak jó és rossz tulajdonságaik és ez így normális.

A forradalmak mindig valamit megelégelnek, a győzelem vagy bukás pedig mindig az erőviszonyokon múlik, és e kettő egymással nem összevethető.

2019. ápr. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Elobb-utobb mindig az gyoz, aki az emberiseget elobbre viszi, fejlettebbe, okosabba, hatekonyabba teszi.

A francia forradalom erre jo pelda.

De ez nem csak a haborukra igaz.

2019. ápr. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mindig a gonosz győz, mert az nem válogat az eszközökben, tisztességtelenül pedig könnyebb nyerni.
2019. ápr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Gy.k. azt kérdeztem, mikor győzött a "jobb", az erő és az erkölcs két különböző dolog, nem mindig járnak együtt. Vannak jó vagy jobb, kevésbé rossz oldalak, pl. 1956-ban a magyar oldal biztos, hogy sokkal jobb volt, mint a világ leggonoszabb országa, rendszere. Vagy az ír szabadságharcosok, az amerikai szabadságharcosok, a németek a német-francia háborúban, az olaszok az olasz egység megalakulásakor, stb.
2019. ápr. 24. 08:00
 9/16 A kérdező kommentje:
Tisztességtelenül, gátlások nélkül könnyebb nyerni... Ebben van valami. De a jó oldalnak is kellene lennie előnyének, pl. a többség szimpátiája, értékek, melyek a gonoszban nem lehetnek meg (hisz azért gonosz, mert értéktelen).
2019. ápr. 24. 08:05
 10/16 anonim ***** válasza:
A tapasztalat mégis azt mutatja, hogy a gátlástalanság és a tisztességtelenség hasznosabbak, mint a többség szimpátiája - már ha utóbbi megvan, mert a gonosz néha képes elhülyíteni és maga mellé állítani a tömegeket is. Az elmúlt 3-400 évből egyedül a vietnami háborút tudnám említeni, ahol a jók győztek.
2019. ápr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!