Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A görögök baráti népnek...

A görögök baráti népnek tekintik a magyarokat?

Figyelt kérdés
Milyen a két ország kapcsolata?

2019. márc. 8. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább semmilyen. A Görögök tulajdonképpen tudomást sem vesznek a Magyarokról, mivel nem releváns a mindennapjaiban egyik nép sem a másiknak.


Történelmileg kicsit bonyolultabb a dolog, de ott sem beszélhetünk semmilyen nyílt barátságról vagy ellenségességről.

2019. márc. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Minden nép lenézi is köp a magyarokra.
2019. márc. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekik köszönhető az anális szex, nélkülük sosem fedezzük fel azt a nyílást. Ne akarj barátkozni velük, ha popsiba nem akarod.
2019. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

Anno a görög és a magyar elvtársak kifejezetten jó és támogató viszonyban álltak egymással, a görög piacon pedig a magyar ipar elég szépen jelen volt, ismert volt.


Ma persze nem hiszem, hogy egy görög egyáltalán tudná merre van Magyarország, és ez nem róluk állít ki bizonyítványt, hanem arról a semmiről, amivé lettünk.

2019. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"egy görög egyáltalán tudná merre van Magyarország, és ez nem róluk állít ki bizonyítványt"


Szerintem igen, alapvető dolog volna, hogy legalább a saját kontinensén minden országot ismerjen egy ember. Akármilyen kicsi vagy jelentéktelen is.

2019. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nem azért, de valamikor a 2000-es évek elején voltunk Stavrosban. Próbálkoztunk angollal, aztán némettel, nem sok eredménnyel. Végülis amikor hallották hogy magyarul beszélünk, szóltak hogy magyarul azért tudnak valamennyire.
2019. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Azért ezeknek az embereknek még mindig vannak görög rokonaik Görögországban.

Ha nem is minden görög, de biztosan sokan ismerik a magyarokat.

2019. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#3


Az ókori Görögország minden városállamában halálbüntetés vagy száműzetés járt a homoszexuálisoknak, és homoszexuális aktusban való részvétel a legnagyobb megaláztatás és becsületvesztés volt, olyannyira, hogy Plutarch Demetrios királyról szóló elbeszélésében egy fiatal fiú inkább a halált választja, mint hogy ilyenbe belemenjen.


A Görögség kapcsolatba hozása a homoszexualitással semmivel sem jobban indokolt, mint bármilyen más ókori népé, és minden ilyen irányú állítás általában hazugságon, elferdítésen, egy-egy eset kiemelésén, stb.-n alapul.


Mondom ezt Görögként, úgy, hogy valóban tanulmányoztam a forrásokat, nem csak a modern városi legendákat fújom.


"Az ókori Görögországot a perverzek paradicsomának akarták feltűntetni. [...] A Görög nép szókincse és a legtöbb városállam törvénye azonban egyértelművé teszi, hogy a romlottságot sosem vélték normálisnak."


-- Henri-Irénée Marrou, a XX. század vezető Francia történésze, ókori specializációval


A "homoszexuális" szó nem volt használatban a XX. századig, az ókori Görögök "kinaidos"-nak hívták a homoszexuális aktusban résztvevőket. Ez a "kineo" (mozgás) és az "Aidos" (szégyen, egyébként egy Istennő neve is, aki az erkölcstelenségben résztvevőket bünteti) szóösszetételből áll, aminek a szószerinti jelentése az, hogy "az az ember, aki előidézi Aidos átkát". Aidos egyébként Nemesis Adrasteia (Elkerülhetetlen Bosszú / Büntetés) Istennő társa.


Szerintem elég beszédes nevek, kombinálva azzal, hogy virtuálisan >minden< városállam halállal vagy száműzetéssel büntette a homoszexuálisokat, de még Platón is kitért erre a Törvények című művében, hogy megemlítse, hogy ez természetellenes, és hogy aki ilyenre vetemedik, az az élvezet rabszolgája.

2019. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt, hogy nem gyűlölnek minket jobban, mint az európai népek átlagban.
2019. márc. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 8


Amikor a sorokat írtam heteroszexuális kapcsolatra gondoltam, de úgy tudom Athéni fürdőkben élték ki, és aki ezt állította nem homokosok voltak ők csak kíváncsiak. Továbbá felhívta az író a figyelmet a szobrokra is, hogy ott, ha két férfi van milyen fura pózokba vannak, és mind férfiakat mutat, a szobrászok férfiak voltak, és férfiakat szobrászkodtak, én heteroként elképzelhetetlen, hogy férfiakról csináljak szobrot.

2019. márc. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!