Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szolidaritásból kötelesek...

Szolidaritásból kötelesek segíteni Görögországon az EU tagok bevándorlás-ügyben?

Figyelt kérdés
Görögország 3 kontinens határán fekszik, így legkönnyebben rajtuk keresztül jön a legtöbb bevándorló. Úgy gondolom, hogy görögországnak meg kell adni minden segítséget, hiszen ez nagy feladat egy olyan kis ország számára.

2019. márc. 7. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Sajnos az EU azt akarja hogy jöjjön a migráns
2019. márc. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

A kvóta erre szolgált volna, hogy Görögország meg Olaszország munkáját könnyítsük, de Orbán és a haverjai egyből elkezdtek hisztizni, hogy ők nem akarnak senkit se befogadni, stb.

Lesz a mostanitól ezerszer rosszabb helyzet is, mikor majd szépen megindul Afrika, mert nem lesz ott víz (Dél-Afrikai Köztársaság épphogy megúszta még pár évig ezt a problémát).

2019. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De, ha nincs külső segítség, akkor a görög bevándorlás ellenőrzési rendszer össze fog omlani. Akkor aztán tényleg meg fog valósulni a vizionált jövőkép.

Ekkor pedig nem fog segíteni másra mutogatás, hogy az nem a mi problémánk.

2019. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Nem, szolidaritásból nem kell segíteni senki bevándorlási ügyét. A menedékkérők ügyét már igen.
2019. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Szolidaritásból mindjuk minden támogatást meg kellene vonni a "problémás területektől" (pl. Afrika), hogy mesterségesen ne szaporodjanak afölé, mint amint a földjük meg ők maguk eltartani képesek.


A menekültek közül csak a legutóbbi háborús övezetből >valós papírral< érkezőket kell befogadni >átmenetileg<, majd ha más opció nincsen, visszaküldeni őket: nem a mi felelősségünk.


Érdemes még hozzátenni, hogy akik ide érkeznek, azok nem muszlimok, hanem a vallásukat (sem) komolyan vevő, általában élősködés céljából érkező emberek, akik veszélyben általában azért vannak (ha vannak), mert nem képesek betartani még a saját országaik törvényeit sem.


A valódi muszlim menekült muszlim országba menekülne, hiszen ha tényleg muszlim, akkor az neki a legfontosabb, hogy a vallását tovább gyakorolhassa. Olyan nincs, hogy valaki "javarészt muszlim", "kicsit muszlim", "84.56% muszlim": valaki vagy muszlim, vagy nem az.


Aki pedig az, az nem fog olyan országokba menni könyörögni és térden csúszni, amik aktívan azon dolgoznak, hogy az otthonaikat elpusztítsák. A muszlim menekült muszlim országba megy. A többi élősködni jön.

2019. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Segítség és segítség között nagy különbség van. A magyar kormány is ajánlott fel segítséget, még a legelején, 2015-ben. A görögöknek nem kellett. Mert nem onnan ide akarták áthozni az illegális migránsokat, hanem abban akartak segíteni nekik, hogy hozzájuk ne tudjanak egyre újabbak bejutni.

Ha fenyegeti az árvíz a szomszédod házát, akkor segíthetsz úgy is rajta, ha odamész a homokzsákokat pakolni, a gátat megemelni. Ha erre közli, hogy neki ez nem kell, úgy segíts, hogy árkot ásol és a te házadhoz is átvezetsz a vízből, hátha akkor nála kevesebb lesz - azt elfogadnád? Mert a görögök és az eu ezt akarták. Attól, hogy az ott feltorlódott migránsokból beljebb hoznak tízezreket, még nem fog abbamaradni a beáramlásuk hozzájuk, a megüresedett helyekre azonnal érkeznének az újak. ettől a görögöknek nem lenne jobb, csak itt is rosszabb lenne. Így ne legyen velük szolidáris senki!

2019. márc. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Dehogynem. Most mennyien jönnek? Nem sokan.... 1300at kellett volna átvenni. Ha Magyarország Görögország helyen lenne akkor uvoltened h Görögország milyen rossz meg fasiszta mert se nem segít se nem vesz át bevándorlót. Mit tehet arról Görögország h pont olyan helyen fekszik? Európai testvéreink így segíteni kell nekik.
2019. márc. 7. 20:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"1300at kellett volna átvenni"

Nem. Ennyi menedékkérelmet kellett volna elbírálni, hogy csökkenjen a görögökön lévő nyomás. (menedékkérelmi elbírálás hetekig tart, nem jár automatikusan) És habár ez tűnik soknak, azért lakosságszám alapján a többi tagállam is beszáll.


"magyar kormány is ajánlott fel segítséget, még a legelején, 2015-ben"

Közös határvédelemre gondolsz vagy mire? Miután megvalósulna pont a kormány kezdi ellenezni. 15 000 km-es partszakaszt pedig nem lehet lezárni. Viszonyítás kedvéért a magyar kerítés 175 km.


(és ez amúgy már jóval 2015 előtt elkezdődött)

2019. márc. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

#8

Az olaszok bebizonyították, hogy bizony, lehet a tengeri határokat is védeni. Csak akarni kell és csinálni.

Hiába a szöveg, hogy csak 1330 kérelmet kellett volna elbírálni, a tapasztalat az, hogy aki belépett az 90%-ban marad is, mert nincs hová kitoloncolni, még ha elítélt bűnöző is az illető. Ahmed H is itt marad a nyakunkon, mert sem a hazája nem veszi vissza, sem Ciprus, ahol háza, üzlete van, sem azok az eu-s tagállamok, amik annyira kardoskodtak mellette.

Az 1300 menedékkérő amúgy 120 ezer migráns elosztásából jutott volna ránk. Amiből azóta cirka 2 millió van már Európa szerte.

2019. márc. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Olaszország csupán annyit tesz, hogy megtagadja a kikötési engedélyek kiadását. Ám a többség tutajokban, csónakokban és titokban érkezik, pont elkerülve a kikötőket.

Ráadásul az olaszok erőltetik a kvóta szerinti elosztást.

És hiába nem akar a többség/államok bevándorlókat, ettől a migráció még nem fog megállni. Főleg, hogy csupán "tűzoltás" és "másra mutogatás" megy. Viszont, a kérdésre visszatérve, ha senki se tesz semmit, akkor a helyzet biztosan csak rosszabb lesz.

2019. márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!