Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet, hogy egyes országo...

Hogy lehet, hogy egyes országokban az ordas kommunista oldal győzött a polgárháborúban?

Figyelt kérdés
Oroszország és Kína talán a legszomorúbb példa, 100 milliós országokban tudtak győzni a kommunista fenevadak. Kuba, Észak-Korea, az egykori Jugoszlávia, és még más országok is vannak.

2019. febr. 7. 08:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, de jól megfigyelhető, hogy ezen országok mindegyikében még fél lábbal a feudalizmusban járt a társadalom és nem volt kiépített, érett kapitalizmus és demokrácia.

Véleményem szerint, ez egy olyan elfojtott, társadalmi elkeseredést és gyűlöletet váltott ki a lakosság alsóbb rétegeiből, hogy kétségbeesésükben a radikális kommunisták felé fordultak, akik nem rettentek vissza még az erőszak alkalmazásától sem. A népnek pedig ez volt a fontos, hogy mindegy, hogy hogy, csak legyen már végre vége ennek a rohadt elmaradottságnak és nyomornak, mert már nagyon unjuk. Nos, így jöttek képbe a kommunisták, akik még a kapitalizmustól is egy fokkal élhetőbb társadalmat ígértek.

2019. febr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Első elég jól leírta a dolgokat. A propagandával bemesélték a népnek, hogy minden szegénységért az aktuális vezető okolható, ő miatta élnek szegénységben, nyomorultságban. Ez annyira jól működött, hogy a nép fellázadt, a kommunisták meg beültek a hatalomba.

Hiába volt ugyanolyan szegénység utána, egy kis morzsát löktek le egy kis propagandával, miszerint ezerszer jobban élnek azóta és máris kussba tűrte a nép őket.

2019. febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

#2

Ez azért így nem pontos. A komcsi diktatúrák általában erőszakosabbak voltak, mint a félfeudális elődeik, de mivel ezek a népek soha nem éltek igazi demokráciában, így a kommunisták erőszakossága inkább apátiát váltott ki belőlük, mint lázadási hajlandóságot. Ha Oroszországot vesszük figyelembe, azért ott 1920-ban már elkezdtek lázadni Leninék ellen is (Tambov-i parasztfelkelések, később Kronstadt-i matrózlázadás), de addig valóban nagyrészt szótlanul tűrt az orosz lakosság.

Végül olyannyira elmérgesedett a helyzet, hogy Leninnek fel kellett adnia a kommunizmus megteremtéséről szőtt álmait és 1921. márciusában a Szovjetek X. Összoroszországi Kongresszusán be kellett jelentenie a NEP bevezetését.

2019. febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#3

Mao halála óta Kínában nincs igazi kommunizmus.

2019. febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
3: Dehogy körözte le. Nem élnek kint olyan jól, bármennyire előadják. Igen, van egy szűk réteg, aki nagyon jól él európai szemmel, de közben meg ott tartanak, hogy vannak olyan eldugott vidékek, ahol annyira felfalták a kínai szalamandrát, ami miatt már Japán több kínai szalamandra található, mint egész Kínában.
2019. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Országonként változó. (Arról most ne beszéljünk, hogy ezekből a mozgalmakból mi lett később, mert szimpla diktatúrákká váltak, ahogy nálunk se kommunizmus volt).


Oroszországban messze nem volt kommunista többség, egyszerűen Leninék megpuccsolták az országot.


A második világháború után ez már a hidegháború része volt, hogy épp jobboldali vagy baloldali diktatúrák kerültek hatalomra.

2019. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Oroszországban komoly társadalmi bázisa volt a kommunistáknak, hatalmas ország, hatalmas lakossággal, rengeteg volt a szegényparaszt.

Ehhez képest a fehérek, intervenciósok, meg az oroszoktól függetlenedő államok egymással is harcoltak, így nem csoda, hogy a kommunisták győztek.

Kínában többször szétverték a kommunistákat, a hosszú menetelés alatt is hatalmas veszteségeik voltak, de a japánokkal való háború alatt eléggé megerősödtek, és a kommunista bázisokat nem érték el a japánok. Miután kitört az újabb polgárháború, Sztálin Maónak ajándékozta Mandzsúriát, a nyersanyagokban gazdag ipari területet és ezzel jelentős előnyhöz juttatta a kínaikommunistákat. A másik az, hogy a nacionalista kínában óriási volt a korrupció. Nem volt ritka az sem, hogy a nyugati fegyvereket azonnal továbbadták a kommunistáktak a korrupt nyugati hivatalnokok, tisztek.

Észak-Korea az USA és a Szovjetunió paktumjával jött létre. Kettéosztották a korábban Japánhoz tartozó Koreai-félszigetet és csináltak két mesterséges országot, élükre ültetve a saját embereiket.

Dél-Korea sokáig még északnál is fejletlenebb és diktatorikusabb volt, sőt még mostanában is előfordult, hogy a tüntető tömegbe lőttek. Észak a kezdetben jóval iparosodottab volt, de Dál-koreába az USA folyamatosan öntötte a pénzt, Észak-Koreát Szálin halála után nem igazán támogatta senki.

Kubában kezdetben Castróék nem kommunistaként harcoltak, sőt, az USA is támogatta őket, Csatró még az USA-ba is ellátogatott a győzelme után.

Azonban mikor államosítások folytak, Castróék az amerikai tulajdont ugyanúgy államosították, ezután az USA embergót hirdetett. Csatró ezután fordult a szovjetek felé.

2019. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Oroszországban komoly társadalmi bázisa volt a kommunistáknak, hatalmas ország, hatalmas lakossággal, rengeteg volt a szegényparaszt."


csak annyi a gond, hogy a kommunisták tipikusan nem a szegényparasztok voltak, hanem a moszkvai "értelmiség" ami jól ismert felsőbbrendűségi tudatú baloldali humanistáink

2019. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Persze, a mozgalom magja az értelmiség, de a bázisa a proletariátus, akik a vörös hadsereg katonáit adták, nélkülük egy napig sem húzta volna ki a forradalom.
2019. febr. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
A kommunizmus a legjobb ideológia(szerintem)
2019. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!