Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A palesztinok tényleg gettókba...

Drazicc kérdése:

A palesztinok tényleg gettókba vannak zárva?

Figyelt kérdés
2018. dec. 11. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Igen
2018. dec. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Azért jó lenne ezt kicsit jobban körülírni, mert ez így csalóka.


Mondok egy példát:

Megnézel egy kistelepülést ahol sok a rejtett erőforrás és nézd meg hogy élnek. Ha húzol a putri köré egy kerítést akkor te gettóba zártad őket? Te hoztad létre azt a gettót amibe bezárod őket vagy ők hozták létre?


Ha megnézed a néha kassai Lunik9 lakótelepet, azt az állapotot a szlovákok hozták létre?


Palesztinában vagy Gázában Izrael hozta létre a gettót? A gázaiak megtettek mindent azért, hogy Gáza ne egy putri legyen? Mert alagutat ásni meg fegyvert csempészni volt idejük, de úgy tűnik településrendezésre már nem maradt idő és energia.

2018. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Gáza jól le van zárva minden irányból, még a tenger felől is, ellenőrzésen kell átmenni, mielőtt átléped a határt (a tengeren szimplán lelőnek). Ez a világ valaha volt legnagyobb gettója, nagy népsűrűséggel. Továbbá a megszállt palesztin területeken is szerintem vannak ellenőrzőpontok, nem lehet össze-vissza utazgatni. De ez csak az én elképzelésem azok alapján, amiket hallottam. A vegyesebb területek kevésbé lehetnek ellenőrzöttek.
2018. dec. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Gettonak egyertelmuen getto az egesz palesztin putritelep, de nincsenek bezarva a kis artatlanok.
2018. dec. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nincsenek sehova se bezarva.

Csak peldakent: Abu Abbasz ugye palesztin? A csaladnak harom maganrepulogepe van. Egy Abbasz es felesege, egy a fia es felesege es azok gyerekei, es egy a veje es csaladja szamara. A kisebbik fianak nincs maganrepuloje - egyelore.


Barmely palesztin kaphat utlevelet, es annak felmutatasaval akar a Ben Gurion repuloterrol barhova, akar az orszaghataron at Jordanian keresztul barhova utazhat - es vissza is terhet.


Gazaiak Izraelbe lepese valoban szigoruan ellenorzott, de Gaza Egyiptommal is hataros, nem csak Izraellel.

2018. dec. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

19:13-nak

Elkepzelesei mindenfelek lehetnek az embernek, annak semmi koze a valosaghoz. Ha viszont velemnyt akarsz kialakitani, akkor menj el egy kis csavargasra Izraelbe es a Palesztin Hatosag teruletere. Utazgass (akar berelt kocsival, akar autobuszokkal), setalj, kirandulj - aztan jarjon a szad.


Az elkepzeleseidrol mindenesetre kiderul majd, hogy marhasag.

2018. dec. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A videókban is állandóan ellenőrzőpontok, izraeli katonák vannak mindenhol, a palesztinokat sokszor kijárási tilalommal sújtják. Én csak az igazat írtam le, nem egy filoszemita szerecsenmosdatást, amit a másik oldal. Erősen ellenőrzöttek lehetnek pl. a palesztin területeken épült zsidó telepek, sok utat nem is használhatnak palesztinok.
2018. dec. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hogy a propaganda videok mit "mutatnak", meg mi a valóság, az két, egymástól független dolog.

MENJ ODA, ÉS NÉZD MEG MAGAD!

2018. dec. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#6


Elegge megceloztad egysoros hozzaszolasomat es ( igaz hogy le sem irt ) " elkepzeleseimet " igy nem tudom szo nelkul hagyni.


Remelem egy nap eljutok Israelbe :) es amint tanacsoltad csavargok, setalok, kirandulok a PA teruletere akar berelt kocsival akar autobuszokkal.


De amig ez a nap eljon, nem bannam ha felvilagositanal engem a valosagrol, nagyon jol informalt es objektiven ertekelo embernek hangzol, ugyhogy orommel fogom olvasni bolcs soraidat.


Addig igerem nem fog jarni a szam amint hozzaszolasodban olyan elegansan javasoltal.

2018. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9


Bocsanat, az en hozzaszolasom 19: 31 volt, te meg a 19: 13 ra reagaltal.


Ha nekem irtad volna akkor viszont ez lett volna a reakciom :)


My bad, elnezest.

2018. dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!