Franciaország európai területein is kibontakozhat egy polgárháború a jövőben, mint egykor Algériában?
?
Algéria egy megszállt ország volt, ott nem polgárháború,hanem szabadságharc folyt.
Polgárháború akkor lehet, ha van valamilyen komolyabb törésvonal és nagyobb egyenlőtlenség a lakosság két hasonló erejű csoportja között, nem túl demokratikus környezetben. Franciaország ettől nagyon messze van.
A szélsőségesek már a mostani tüntetésbe is forradalmat, polgárháborút vízionálnak. Persze, mert nem haver kormányozza Franciaországot. De ha haver lenne a francia miniszterelnök, akkor meg védenék és a tüntetők lennének a Soros-bérenc libernyák söpredék. Nem lesz semmilyen polgárháború. Voltak ennél már nagyobb tüntetések is Franciaországban a közel múltban.
Náluk a multikulti megszokott. Nekünk, magyaroknak egy nagyon idegen valami.
"Náluk a multikulti megszokott. Nekünk, magyaroknak egy nagyon idegen valami."
Ebben van igazság, ezért nehezebb innen megítélni a társadalom helyzetét és hogy hogyan változhat a hangulat, politika a jövőben.
A multikulturalizmus Franciaország tengeren túli megyéiben is megszokott dolog, ez így volt Algériában is, ahol 10% volt európai, 90% berber és/vagy arab a háború és a függetlenedés előtt.
Jugoszláviában -Bosznia-Hercegovinában, Horvátországabn, Szerbiában, Koszovóban- és a Szovjetunióban, Kaukázusban, Oroszországban -Csecsenföldön, Ingusföldön, Dagesztánban-, Azerbajdszánban Karabahban, Grúziában, Abháziában, Oszétiában is megszokott dolog volt a multikulturalizmus, sokáig békésen éltek az emberek aztán a '90-es években mégis véres polgárháborúk zajlottak a Balkánon és a Kaukázusban.
A Közel-Keleten is hagyományosan jellemző a vallási, etnikai sokszínűség, multikulturalizmus (lásd pl. Palesztina-Izrael, Libanon, Szíria, Irak társadalmai), aztán olykor az ebből adódó konfliktusok polgárháborúba, reguláris háborúba csapnak át.
Macron egy nagy s*gf*j, függetlenül a politikai nézeteitől. Képtelen bármire is, nemhogy országirányításra. Sárkozy politikai nézetei sem tetszettek, de ő legalább nem csinált orbitális baromságot.
Arról nem is beszélve, hogy nem tudni KI választotta meg Macront?
Putyint se tudni ki választja, de legalább nem egy nyálafolyós s*gf*j.
A demokrácia Franciaországban sem létezik, csak akkor ne mondják Macron és barátai hogy demokrácia van és oltsanak más nemdemokratikus országokat.
"Franciaország európai területein is kibontakozhat egy polgárháború a jövőben, mint egykor Algériában?"
Nem.
Ezek sem időben, sem politikai helyzetben nincsenek analóg helyzetben.
Mondhatnám úgy is, hogy az ottani akkori, és Franciaország mai helyzetének semmi köze egymáshoz.
Sem a céljaikat, sem a helyzetüket nem lehet összehasonlítani.
======== ő Ő ű Ű ű ©
"Franciaország európai területein is kibontakozhat egy polgárháború a jövőben, mint egykor Algériában?"
Nem.
Előző kicsit konkrétabban: az algériaiak egykori függetlenségi szabharcában és a mai franciaországi tüntetésekben csak annyi a közös, hogy annak sem volt, ennek sincs köze a multikulturalizmushoz.
A mai tüntetéseknek kifejezetten szociális okai és céljai vannak, eredetileg az üzemanyagárak tervezett emelése miatt kezdték, majd hozzácsaptak egyebek: a tízéve stagnáló jövedelem medián ( ami alatt és fölött ugyanannyian ) és a jövedelem olló egyre nyílik, az elszabadult energiaárak, az alsó középosztály lecsúszása, a munkanélküliség.
A probléma: Macron eddig nem tudta ezeket megoldani, noha íglrte.
Multikultihoz ezeknek semmi köze, legfeljebb annyi, hogy mindez a rég letelepedett vagy újabb bevándorlókat éppűgy sújtja, mint az egykori frankok leszármazottait.
A multikultit csak pártunk és kormányunk, meg másutt a hozzájuk hsonló széljobber bandák nyomatják gumicsontnak, a birkák meg benyelik ( pedig a gumcsont csak rágásra volna való :D )
Off: alig várom, hogy Magyarországon hatalmas elégedetlenséget váltson ki, hogy a medián "csak" 1700 euró ( kb 530 000 Ft ). Persze, mnden relatív.
Előző: a multikultinak igenis köze van a gazdagok és szegények közötti különbségekhez,lásd dél-amerikai országok.
Az ország homogenitása még nem garantálja hogy nem létezik ilyen olló, de minél heterogénebb a társadalom annál nagyobb az olló.
Előző, "multikultinak igenis köze van a gazdagok és szegények közötti különbségekhez, lásd dél-amerikai országok." - marhaság, D-Amerikában éppúgy vannak szegények és gazdagok minden ott levő etnikumból és éppúgy tágul az olló a szegények és gazdagok között minden etnikumból, mint É - Amerikában, v bárhol másutt.
A középkorban is volt olló a gyarmatbirodalmak ekőtt is. Szal nincs köze.
Mégegyszer: a "multikulti veszélyei" - ez a széljobberek teljesen értelmetlen mantrája.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!