Franciaországban a globális felmelegedés miatt lett volna az üzemanyagadó? Vagy más miatt? Szomorú, hogy az emberek ellene tüntetnek.
Ez igaz, csakhogy bőven van más vetülete is a dolognak.
Az tudjuk, hogy a Föld lakosságának 1 %-a birtokolja a javak 40 %-t és ezeknek a gazdagsága egyre nő, még a gyarapodás üteme is fokozódik.
A felső tízezer életnívója is javul, bár nem ennyire, de mindenki másnak már évtizedek óta csökken, a gazdagok egyre gazdagabbak lesznek, a szegények meg szegényebbek, ez Franciaországra is érvényes.
A gazdaság pedig működik, bár az eurójuk nem úgy szuperál, mint a németeknek. Mindenkinek kijárna a javuló, vagy legalább is a nem romló életszínvonal. Nem vagyok közgazdász, sem pénzügyi szakember, ezért csak azt írom le, amit tapasztaltam.
Lahrban laktam, ami a francia, svájci határ közelében van és át akartam járni a francia részre dolgozni, de úgy, hogy Németországban lakjak, mert a francia fizetések 10-15 %-al magasabbak, de a költségek, az árak meg többel, mint a németeknél, vagyis a béreik emelkedtek ugyan, de nem annyira, mint az árak.
Ez a devalválódás fokozódott volna, hiszen szállítani mindent kell, az üzemanyag áremelkedése meglódítaná az inflációt, emelné az árakat, a bérek növekedése nélül.
A szociális háló az egyre vékonyodik, ebbe biztosan belejátszik a migráció, hiszen óriási pénzeket fordítanak annak menedzselésére, a született franciák kárára.
A képhez tartozik, hogy Macron soha nem volt népszerű, még pártja sincs és egyetlen választási ígéretét sem tartotta meg. A választásokon a sok kis párt kiütötte egymást, így maradt a második fordulóra Macron és Le Pen, vagyis azért szavaztak csupán a mostani kormányfőre, hogy ne a jobboldal kerüljön hatalomra, de megutálta a társadalom minden rétege.
Pedig a franciák túlnyomó része már régóta sürgetik a változást, de nem abba az irányba, amerre a vezetőik szándékoznak azt végrehajtani.
Lehet, hogy az indokok között szerepelt, de valójában a kormánynak egy új környezetvédelmi törvényből bevétele keletkezik általában, gondolok itt a bírságokra.
A cégeknek lesz problémás, ha a szabályozás olyan mértékű, hogy technológiát kell váltaniuk, komoly beruházásokkal.
Természetesen ha állami vállalat is van a palettán, akkor annak már lesznek költségei, de ezt ki szokták kerülni a kormányok, vagy elszámolják a fejlesztési alap terhére.
Legfeljebb az adókiesésre kell előre számítaniuk, ha a szabályozás olyan drasztikus, hogy várhatóan sokan csődbe mennek tőle, vagy romlik a prosperitásuk.
Az adóemelés ezért biztosan más célt szolgál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!