Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Franciaországban a globális...

Franciaországban a globális felmelegedés miatt lett volna az üzemanyagadó? Vagy más miatt? Szomorú, hogy az emberek ellene tüntetnek.

Figyelt kérdés

2018. dec. 5. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
mer a migráncsok elszíjták a benzínt osztán nem maratt meg soros lecsapóta a benzín kútakat
2018. dec. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
A migránsok miatt.
2018. dec. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7%
Ügyes próbálkozás a globális felmelegedésre fogni. Ettől kezdve komolytalan...
2018. dec. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Komolytalan? Van egy párizsi egyezménynek nevezett dolog, amiben a világ összes országa (azóta mínusz egy) vállalta, hogy mérsékeli a klímaváltozást. Meglepő módon attól, hogy egy rakás politikus aláír egy papírt nem fog változni semmi, tehát szükség van konkrét intézkedésekre, pl üzemanyagadó. Lehet, hogy rövidtávon az lebegett a francia kormány szeme előtt, hogy dejó plusz pénz a költségvetésbe, de ha emellett környezetvédelmi szempontok is megjelentek az indoklásban, az semmiképp sem árt. Arra akarok kilyukadni, hogy ha már szükség van új adókra, akkor az teljesen jó, ha annak egyébként pozitív folyománya is van. Az világos, hogy a társadalom értelmetlen sarcot lát az ilyesmiben, és tör-zúz, mint egy hisztis kisgyerek. Sajnos elég nehéz megértetni a társadalmakkal, hogy amit az emberiség az elmúlt 100-200 évben csinált az katasztrófához vezet, és kicsit vissza kéne venni és el kéne fogadni, hogy bizony csökkenni fog az életszínvonal a jövőben. A francia átlagjózsi meg inkább hálát adhatna a jósorsának, hogy neki csak x%-kal több adót kell fizetnie, miközben a bolygó többi részén meg éhen és szomjan halnak az emberek a klímaváltozás miatt, vagy netán elviszi a víz az egész országukat.
2018. dec. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez igaz, csakhogy bőven van más vetülete is a dolognak.

Az tudjuk, hogy a Föld lakosságának 1 %-a birtokolja a javak 40 %-t és ezeknek a gazdagsága egyre nő, még a gyarapodás üteme is fokozódik.

A felső tízezer életnívója is javul, bár nem ennyire, de mindenki másnak már évtizedek óta csökken, a gazdagok egyre gazdagabbak lesznek, a szegények meg szegényebbek, ez Franciaországra is érvényes.

A gazdaság pedig működik, bár az eurójuk nem úgy szuperál, mint a németeknek. Mindenkinek kijárna a javuló, vagy legalább is a nem romló életszínvonal. Nem vagyok közgazdász, sem pénzügyi szakember, ezért csak azt írom le, amit tapasztaltam.

Lahrban laktam, ami a francia, svájci határ közelében van és át akartam járni a francia részre dolgozni, de úgy, hogy Németországban lakjak, mert a francia fizetések 10-15 %-al magasabbak, de a költségek, az árak meg többel, mint a németeknél, vagyis a béreik emelkedtek ugyan, de nem annyira, mint az árak.

Ez a devalválódás fokozódott volna, hiszen szállítani mindent kell, az üzemanyag áremelkedése meglódítaná az inflációt, emelné az árakat, a bérek növekedése nélül.

A szociális háló az egyre vékonyodik, ebbe biztosan belejátszik a migráció, hiszen óriási pénzeket fordítanak annak menedzselésére, a született franciák kárára.

A képhez tartozik, hogy Macron soha nem volt népszerű, még pártja sincs és egyetlen választási ígéretét sem tartotta meg. A választásokon a sok kis párt kiütötte egymást, így maradt a második fordulóra Macron és Le Pen, vagyis azért szavaztak csupán a mostani kormányfőre, hogy ne a jobboldal kerüljön hatalomra, de megutálta a társadalom minden rétege.

Pedig a franciák túlnyomó része már régóta sürgetik a változást, de nem abba az irányba, amerre a vezetőik szándékoznak azt végrehajtani.

2018. dec. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kérdés volt, hogy szerepelt-e, mert én nem tudom, valaki válaszolna?
2018. dec. 6. 22:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az indokok között szerepelt, de valójában a kormánynak egy új környezetvédelmi törvényből bevétele keletkezik általában, gondolok itt a bírságokra.

A cégeknek lesz problémás, ha a szabályozás olyan mértékű, hogy technológiát kell váltaniuk, komoly beruházásokkal.

Természetesen ha állami vállalat is van a palettán, akkor annak már lesznek költségei, de ezt ki szokták kerülni a kormányok, vagy elszámolják a fejlesztési alap terhére.

Legfeljebb az adókiesésre kell előre számítaniuk, ha a szabályozás olyan drasztikus, hogy várhatóan sokan csődbe mennek tőle, vagy romlik a prosperitásuk.

Az adóemelés ezért biztosan más célt szolgál.

2018. dec. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!