Macedóniában hogyan tudott megbukni a kormányfő?
Egyszerűen utána nézhettél volna a dolognak.
Választások voltak, amelyen a volt miniszterelnök pártja győzött - ha annak lehet nevezni, hogy ők szerezték a legtöbb szavazatot.
Ellenben vesztettek is, mert nem tudtak kormányt alakítani, nem sikerült koalíciós partnert találniuk, az ellenzékben levő pártoknak meg igen. Így nem a győztes párt lehetett az új kormány tagja.
Nem bukott meg a kormányfő, csak nem az ő pártja tudott kormányt alakítani és így nem ő lett újra a miniszterelnök.
#2
A lehallgatási botrányok nem ide tartoznak igaz? Biztosan nem volt köze a bukáshoz.
Választási csalásra is fény derült, szóval valami hasonló győzelmet kell elképzelni, mint az áprilisi Fidesz "győzelem", ennyit Gruevszki nyertességéről is.
Sajnos nálunk nem lehet felderíteni az április 8-án történteket, sem az orbáni korrupciót. Ahhoz előbb el kellene bármi áron távolítani őket a hatalomból, míg a Macedón ellenzék összefogott és ezt meglépték addig nálunk hála a Jobbiknak ez nem történhetett meg sem 2014-ben sem 2018-ban. Ha ők nem állnak ennyire ellent a kormányváltó koalíciónak már 5 éve Gruevszki sorsára jutott volna az egész Fidesz kar.
#3
Az mszp kormányról lekerült a kis pártok közé. A fidesz-kdnp megszerezte 2010-ben a parlamenti helyek 2/3-t, az összes többi párt osztozhatott a maradék 1/3-on. Az, hogy 2006-ban az mszp 43%-os listás eredménye után 2010-ben 19%-ot kapott, az bizony hatalmas bukás egy kormánypárttól.
A jobbik nem bukott a választáson, azt csakis saját maguk nevezték bukásnak - mert ők saját maguknak állították célként, hogy kormányra kerülnek. AHHOZ képest bizony bukta, hogy csupán 19%-t szereztek. Ők hangoztatták, hogy egyedül képesek lesznek többséget megszerezni, így akkor is bukás volt az elért eredményük, ha valójában jobban szerepeltek, mint korábban.
#7: Blablabla, minden agymosó fideszes propagandamédiában a Jobbikra bukott pártként, Vonára pedig bukott politikusként hivatkoznak az ún. "újságírók", akik sokszor a nevüket sem adják a cikkhez.
2010-ben pedig az MSZP a második legtöbb szavazatot kapta 20% körüli eredménnyel, szóval nem tudom értelmezni a kijelentésedet, miszerint "lekerült a kis pártok közé". Nyilván sokkal rosszabb eredményt ért el, mint 4 évvel azelőtt, de egy demokráciában természetes, hogy cserélődnek a kormánypártok, egyik párt támogatottsága nő, másik csökken, stb., ezt nem nevezném bukásnak. Csak az agymosó propagandamédiában nyomják mindenkiről aki nem fideszes hogy "megbukott", és te be is kajáltad.
#8
Aha.
Kormánypropaganda hogy Vona lemondott a pártvezetői tisztségéről amiért a pártja nem hozta azt az eredményt a választáson amit beígért.
Kormánypropaganda, hogy a jobbik szétesett és a parlamenti képviselői is más csoportban folytatják a munkájukat.
Kormánypropaganda, hogy az mszp egy másik párttal összeállva tudott csak 11%-t szerezni legutóbb a választáson, éppen minimálisan meghaladva a bejutásukhoz így szükséges 10%-os küszöböt.
Ahogyan kormánypropaganda az is, hogy gyurcsány megbukott, mint mszp miniszterelnök - egyetlenként az 1990 óta folyó politikai életben önmaga lemondva, beismerve ezzel a bukását.
Persze, persze. Csakis propaganda. A magyar nyelvben a szavak pontosan használhatóak. Ezekre nem ez vonatkozik, hanem az a szó, hogy "tények".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!