Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy működhet Amerikában így...

Hogy működhet Amerikában így a demokrácia?

Figyelt kérdés

Az embereknek megválasztják a szenátorokat és az elektorokat, akik az emberek szavazati alapján szavaznak az elnök jelöltekre.

Majd az ügyészség, páros lábbal száll bele az elnök kínos ügyeibe. [link]

Majd a bíróság nyomozást indít ellene.

A saját párttársai kritizálják. [link]

És a hadsereg közli hogy márpedig hiába az elnök a legfőbb parancsnok, van ami nem az ő dolguk. [link]


Szerintem így kéne működnie a demokráciának: vannak törvények, amik mindenkire vonatkoznak, jelen vannak a fékek és az egyensúlyok, mindenki tudja mit tehet meg és közben az emberek érdekét ( is ) nézik.

De hogy tud így működni Amerikában a demokrácia? Nálunk miért nem tud?


2018. nov. 3. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
3%
Miért nem tudják Trumpot megbuktatni, hogy ha annyira működik Amerikában a demokrácia?
2018. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Pont azért mert demokrácia van! És nem a farok csóválja mint a képzeletbeli baloldalt!
2018. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az emberek hozzáállásán és az erőviszonyokon múlik. Amerikában nagyjából mindig fele-fele arányban szavaznak az emberek a két nagy pártra, így egyik sem hagyhatja figyelmen kívül a másikat.


Nálunk olyan sokan szeretik a Fideszt, miközben az ellenzék el van aprózódva, hogy a kormány bármit megtehet. Azt is, hogy elvelen embereket tesz be a fékek és egyensúlyok helyére.

2018. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3# azért az "olyan sokan" túlzás. A szavazásra jogosultak 70%-a ment el választásra és ennek a fele rájuk szavazott. Tehát tény ők a legnagyobb párt, de ez mindössze a szavazásra jogosultak harmadát jelenti ( ~35% ). Nem lehet figyelmen kívül hagyni a másik 2/3-ot ( ha csak a szavazókat vesszük figyelembe akkor is a szavazók másik felét ).

1# ott nem cél leváltani az elnököt. A cél az, hogy kordában tartsák, hogy ne egy őrült legyen hatalmon és ne tegyen meg amit akar.

2018. nov. 3. 16:06
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem az amerikai modell ponthogy a világon az egyik legrosszabb. Nem véletlenül ott a legerősebb a politikai frusztráció. Miféle paradox eleve az, hogy az emberek egy program alapján választanak, majd a hivatalbalépés UTÁN a kedves intézmények közlik, hogy "Jaa, márpedig ilyet nem lehet". Hogyan tartasz be így egy bármilyen politikai ígéretet? Ennél bármilyen előre szelektáló rendszer jobb. És nem ez az egyetlen "érdekesség" a választási rendszerük kapcsán.. Már eleve ez az elektor, hogy ilyen létezik egy vicc, egyel több lépcsőfok, ahol bele lehet menni tisztességtelen alkukba. Arról nem is beszélve, hogy már eleve a kampányra az a gusztustalan tarhálóverseny, ami ott megy... Vicc... Gyakorlatilag jó hogy nincseny nyíltan kimondva, hogy a pézesebb vállalkozók akkor vásárolják be magukat a politikába. Annyak, ami egy ottani választás eredményeképp kijön, annak grantáltan nem tükrözi azt, amit a választói akarat elvárna.
2018. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Az elektori rendszer rettenetesen rossz, de legalább rendre a republikánusok javára ferdít. Ennek köszönhető, hogy minden idők két legrosszabb amerikai elnöke hatalomra kerülhetett. Ha nem lenne, akkor George W. Bush helyett Al Gore nyer, Trump helyett pedig Hillary. Mind a ketten több szavazatot kaptak ugyanis szám szerint. Érthetetlen, miért ragaszkodnak hozzá.
2018. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!