Manapság mennyire lehetséges a határrevízió?
Magyarországon semennyire.
Más országokban van rá kezdeményezés, például nemrégen Koszovó és Szerbia akart néhány falut kicserélni.
Magyarországon nagyjából valóban semennyire, mert most (már? Még?) az anyaországbeliek egy mulya, kishitű bandává züllöttek (tisztelet a kevés kivételnek) e kérdéssel kapcsolatban összevetve a két világháború közti társadalommal, amely egy emberként akarta a revíziót és nyilvánította ki ezirányú óhaját, ezért is lehettek a Bécsi Döntések 1938-41 között.
Még a nyugati hatalmak is elismerték, hogy túlzás volt, amit velünk műveltek 1920-ban.
De maguktól sosem fognak visszaadni semmit az elrabolt területeinkből, csak ha látják rajtunk, hogy követeljük azokat, mégpedig elszántan és kitartóan, és emlékezünk és emlékeztetünk Trianonról.
Nem kellene ehhez sem sok pénz, sem valami nagy erőforrás, csupán utánozni pl. Japánt, Spanyolországot, Szlovéniát, amelyek ugyancsak hangoztatják területi igényeiket, emellett pedig lennie kellene egy normális Trianon-emléknapnak június 4-én, és Trianon-emlékműveknek, köztük egy központi grandiózusnak is, ahol a külföldi államfők, diplomaták, küldöttek tiszteletüket tehetnék a magyarság iránt, és látnák rajtunk, hogy van önbecsülésünk és önérzetünk.
Érdekes dolog ez. Ukrajna nagyon komoly hadifejlesztésekbe kezdett kárpátalján félve a magyar pénz befolyásától.
Én úgy gondolom, hogy a fidesznek van egy olyan terve, hogy gazdasági alapon idővel lecsatolná kárpátalját ukrajnától. Független ország lenne, sosem magyar terület.
Vagy egy esetleges orosz támadás során pedig teljes őrizet alá vonná, így hamar de facto magyarországhoz kerülne a terület.
Ezekre kb 0,01% az esély
Többire még ennyi sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!