Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A floridai lövöldözés csak...

A floridai lövöldözés csak egy ékes példája Amerika ostoba fegyverpolitikájának?

Figyelt kérdés
Azaz hogy boldog-boldogtalan kezében fegyver lehet. Miért nem tanul Amerika soha, tényleg ennyire brutálisan ostoba nemzet lenne?
2018. aug. 27. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

A legtöbb tagállamban az amerikai létforma alapeleme a szabad fegyverviselés. Az ilyen eseteket leírják járulékos veszteségnek de akkor is ragaszkodnak az életformájukhoz.


Mi sem mondunk le a szalonnáról meg a töpörtyűről, pedig elég gyalázatosak a magyar egészségügyi mutatók. Hullunk rendesen az egészségtelen életmód miatt.

2018. aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem igen, és ez már nem tudom hanyadik eset. Szerintem be kellene tiltani, vagy erősen szabályozni, hogy ki viselhet fegyvert.

#1 Én még nem hallottam olyanról, hogy valakit halálra dobáltak volna töpörtyűvel :D

2018. aug. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-ban a fegyvertartás az alkotmányos jog, amit azért hoztak létre hogy ha netán egy zsarnok kerül a hatalomra akkor a nép szembe tudjon szálni ellene. Ennyit a történelemről.


Igazából nem a fegyvertartással van gond, sok országban van ilyen, mint pl.: Svájcban svájci állampolgár mindenféle átvilágítás nélkül vehet gépkarabélyt. A szomszédos Ausztriában is lehet venni vadászfegyvert csak személyi kell hozzá, vagy Csehországban sincsenek semmiféle pszichotesztek(a rendvédelmi és katonai alakulatokat kivéve). Mégsincsenek havi rendszerességgel iskolai mészárlások stb ezekben az országokban.


Nem a fegyver öl hanem az ember, ha valaki ölni akar megtalálja rá a módját így is úgy is, szigoríthatsz amit csak akarsz ha valaki elszánja magát úgy is megoldja mert fekete piac mindenhol van

2018. aug. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szabad fegyverviselés azért helyes, mert így egyforma eséllyel indulnak a becsületes emberek és a fegyvert a feketepiacról beszerző bűnözők.


A kormányzat sehol sem tudja megakadályozni azt ugyanis, a bűnözők ilymódon fegyverhez jussanak.


Szabad fegyverviselés esetén a bűnözők soha sem tudhatják, ha előkapják a fegyverüket, hogy melyik fegyverviselő, de törvénytisztelő polgár puffantja le őket, akár többen is egyszerre.

2018. aug. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem nem a fegyvertörvénnyel van csak probléma,hanem az àltalànos neveléssel is. Sok embernek van fegyvere akàr legàlisan ,akàr illegàlisan . Csak valaki nem él vissza vele,hogy van fegyvere,valaki meg nem tudja jó dolgàban ,kire,mire lövöldözzön. Amikor a gyerek úgy nő fel,hogy egész nap a szàmítógépen zombikat ,meg mit tudom én miket nyírbàszik,kicsit sem csodàlkozom rajta,hogy némelyikből àmokfutó lesz. Persze lőjön lőtéren ,normàlis körülmények között,ahol el lesz magyaràzva a fegyver megfelelő kezelése,és inkàbb arra kellene elsősorban a gyerekeket tanítani,hogy ne bàntsàk tàrsaikat,ha sérelem éri ,akkor próbàlja megbeszélni a tanàrokkal,szülőkkel,stb...

Meg a kedves szülőnek kötelessége ,hogy normàlisan nevelje fel a gyermekét,nem a szàmítógép ,play station,tablet feladata lenne ez. Amúgy automata fegyvert európàban magànszemély nem vàsàrolhat, mivel engedélyt sem àllítanak ki rà. Amerikàban van rà lehetőség külön engedéllyel.

2018. aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!