Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Még van esélye Európának...

Még van esélye Európának "észhez térnie"?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen itt a menekültválságra értem. Európai népesség nem igazán akar szaporodni, mint néhány kontinensen az ott élő emberek. Ezért (is) támogatják a bevándorlást. Igazából egy vérfrissítés és népesség csökkenés miatt hagyják a bevándorlást. Meg persze azt hiszik ezek az országok, hogy majd a bevándorlók minimálbér alatt fogják legmocskosabb munkát elvégezni( almaszedés, utcai takarítás, wc pucolás, hegesztés). Nem is gondolnak arra, hogy a bevándorló is ugyanúgy gondolkodik, mint az ott élő. Ő is minél több pénzt akar, könnyebb munkával. Európa egyre nagyobb bakban van/lesz, ha nem toloncolja vissza őket. Hogy miért csak ez a választás van? Nézzük meg, hogy itt Magyarországon is a cigányság nem volt képes hosszú éveken át integrálódni, vagy elég csak az 1961-ben elfogadott török munkaerő bevándorlás Németországba. Egyikük se voltak lépesek "beolvadni". Egymás között szaporodnak, ezzel csak a kisebbség nő. Talán a történelem során ez az Egyesült Államokon látszik még amikor kb 150 évvel ezelőtt behozták az "ingyen" rabszolgákat. Most napjainkban már egy nagyobb kisebbséget alkot. Azt nem értem, hogy miért nem tudnak az európai emberek gyarapodni egymás között? Talán a túl jó jóléttől? Vagy esetleg nehéz lenne 1, 2 vagy akár 3 gyermeket felnevelni? Ha az európai ember szaporodna és el tudnák a "mocskos" munkát vállalni, akkor nem is lenne ez a mostani helyzet. Mi vagyunk a világon az egyik legnagyobb kisebbség. Miért jó ez nekünk, hogy olyan embereket fogunk be, akik csak élősködni akarnak? Nem érti meg az európai ember, hogy ezek nem fognak keveredni, beilleszkedni. Ami ezt erősíti benne az, hogy idén nyáron nyaraltunk Grazban, és hát a belváros valami abszurd. A parkokban is sok bevándorló "banda" volt. Az egyik bolt tele volt arabokkal és néger emberekkel. Érdekes, hogy nem nagyon láttam osztrák embert bevándorlóval beszélni. Látszik rajtuk, hogy még akaratosan nem akarnának integrálódni. A másik, hogy voltunk pár étteremben, üzletben és ilyen helyiségekben, de talán egy bevándorlót láttam dolgozni, láttam az arcán, hogy nem ilyennek képzelte el.

2018. aug. 25. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Hülyeségeket beszélsz.
2018. aug. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Valaki számolja, h ez ma hányadik migránsozós kérdés?
2018. aug. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem sok. Európa különféle régiókra fog szakadni. Bizonyos nyugati régiók el fognak iszlamizálódni. Valószínűleg Közép-Európa lesz az új mag, amely nem iszlamizálódik, és megőrzi a régi klasszikus európai értékeket. Nyugaton a ciprusi és libanoni polgárháborúkhoz hasonló konfliktusok várhatóak legkésőbb a század második felére.
2018. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
2018. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Nincs! Világvége, apokalipszis! Migráns, migráns! Soros, Soros!
2018. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
A közhiedelemmel ellentétben az ún. kék kártyát, tehát a EU-s munkavállalási engedélyt és a schengeni vízumot megkapni egyáltalán nem egyszerű. Tudom, mert külföldön dolgoztam egy nagy cégnél, ahol rengeteg EU-n kívűli alkalmazott az ismerősöm, akiknek kész tortúra volt a procedúra, és nem mellesleg egy rakás pénzbe kerül. Az EU területére nem könnyű legálisan bevándorolni, mert szigorúak a szabályok. Tehát kérdem én, ha egy nagy összeesküvés van a háttérben az EU vezető politikusai részéről, aminek a célja a lakosságcsere/iszlamizálás/tökömtudjami, akkor mi a fenének nehezítik ennyire a legális bejutási kritériumokat? Nincs itt semmiféle konspiráció, egyszerűen csak azok, akiknek a vízum megszerzése lehetetlen lenne, vannak annyira elszántak, hogy illegális úton is elindulnak Európa felé. Hogy ők többségében muszlimok az azért nem meglepő, mert Európa muszlim országokkal van körbevéve délről és délkeletről. De fekete Afrikából egyébként keresztények is jönnek nem kevesen. Tehát a válság nem abból ered, hogy az EU-nak túl enyhe a bevándorlási szabálya, mert ez nem igaz. Abból ered, hogy túl sokan érkeznek a zöldhatáron illetve vizen és a hivatalok nem képesek feldolgozni a menedékkérelmeket. Ezen segített volna a kvóta, ami ugye nem betelepítésről szól, hanem a kérelmeket szétosztották volna, hogy ne csak a határállamokat terhelje. A másik eredője a válságnak, hogy az elutasított menedékkérők kiutasítása sok esetben nem egyszerű, mivel nem tudják megállapítani honnan jött az illető, tehát hova kéne visszaküldeni.
2018. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Nincs. Az ellenség már a kapun belül van.
2018. aug. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Toloncolják ki őket, mindegy hová.

Szerintem egyhavi segély összegéért bármelyik afrikai országba mehetnének, azok felvennék a pénzt és szélnek eresztenék őket, menjenek Isten hírével, amerre akarnak.

Egyébként is az a lényeg, hogy ne fizessenek nekik mesés segélyeket, akkor eszükbe sem jutna idetódulni.

Szerintem fajok háborúja lehet belőle, mégpedig hamarosan.

2018. aug. 26. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!