Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz, hogy a szicíliaiak nem...

Igaz, hogy a szicíliaiak nem tartják magukat olasznak?

Figyelt kérdés
2018. aug. 11. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Nemcsak hogy nem tartják magukat olasznak, nem is azok, bár olasz állampolgárok.

Zömében albánok, görögök, franciák, illetve ezek keverékei.

Pontosan úgy olaszok, ahogy nálunk a cigányok magyarok.

2018. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

1. NEM igaz.


2. Teljesen. Pont annyira, mint a székelyek magyarnak. Szicília önálló tartománya Olaszországnak, ennyi.

2018. aug. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Ez így nem igaz. Náluk erősebb a regionális hovatartozás, valaki pl. nápolyi, gondoljunk csak Bud Spencerre, aki büszkén nápolyi volt. Vagy szicíliai, főleg, hogy Olaszországban elég eltérő dialektusok léteznek. De azért az olasz identitás is jelen van.


Egyszer hallgattam egy rádióműsort valahol Milano környékén. A migráció volt a téma. Egy betelefonálót kiosztott a műsorvezető, miért ágál a migránsok ellen, hiszen ő, a belefonáló is bevándorló, szicíliai. Gondolom a kiejtése árulta el, én annyira nem beszélem a nyelvet, hogy ezt észrevegyem. Mire az illető megsértődött, joggal: ma sono italiano!

2018. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Az 1-nek van igaza, a szicíliaiak nem olaszok, nem is vallják magukat annak.

Még a nyelvük is más, bár manapság sok szicíliai kétnyelvű, így mind az olaszt, mind pedig a szicíliait beszéli. Ez utóbbi önálló újlatin nyelv, amelyet görög, arab, katalán és spanyol hatás alakított. Fontos megjegyezni, hogy a szicíliai nyelv NEM az olasz származéka. Noha sokan csak nyelvjárásnak tekintik, a sicilianu különálló nyelv.A szicíliait Calabria tartomány déli és középső részein, valamint a Puglia tartományban található Salentino környékén ma is ezt is beszélik.

Folyamatosan azon erőlködnek, hogy elszakadjanak Olaszországtól.

1946. május 15-én megalakult a különleges alkotmánnyal bíró, autonóm Szicília Tartomány. Az első szicíliai regionális parlamentet 1947 áprilisában választották meg. A mai napig vannak frakciók, csoportok és időszakos ellenállási mozgalmak, amelyek a sziget függetlenségét akarják elérni Olaszországtól.

2018. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

#3

Azért mert Szicília területére keveredtek (odaházasodtak pl.) olaszok és rájuk ragadt a nyelv, attól még Szicília lakossága 95%-ban nem olasz.

2018. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
1-es vagyok és biztos én, aki Olaszországban élek, tudom rosszul.
2018. aug. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

6-hoz még:

Unokaöcsém Szicíliából nősült és bizony az asszonyka és a családja nem tartják magukat olasznak. Ők is rosszul tudják!... mert elfelejtették megkérdezni itt a Gyakorin a tutit!

2018. aug. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

2-es, a "székelyek" hasonlatod teljesen rossz!

A székelyek magyar gyökerű, magyar tudatú és magyar nyelvű népcsoport.

A szicíliaiak, nem olasz gyökerű, nem olasz tudatú és nem olasz nyelvű emberek, amellett, hogy egy teljesen kevert népcsoport.

Ahogy már leírtam, albán, görög, francia, - és még kiegészítem - spanyol és katalán eredetűek, illetve ezek keveredései.

2018. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

3-as:

"Ez így nem igaz. Náluk erősebb a regionális hovatartozás, valaki pl. nápolyi, gondoljunk csak Bud Spencerre, aki büszkén nápolyi volt. Vagy szicíliai, főleg, hogy Olaszországban elég eltérő dialektusok léteznek. De azért az olasz identitás is jelen van."


Ebben tévedsz, Szíciliát tényleg nem ismerem, de Veneto, Lombardia, Toszkána, Emilia-Romagna, Lazio, Campagna régiókat igen és kijelenthetem hogy nincs egységes "olasz identitás" sokkal erősebb a regionalizmus. Egy venetoi kikérné magának finoman szólva hogy egy számára lusta, élősködő nápolyival hasonlítsák össze. A dialektusok annyira eltérőek, hogy egy piemonti előbb érti meg a franciát, mint a szárdot például.

2018. aug. 11. 20:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazából az itáliaiak (amit mi jól elneveztünk olasznak) mind keveréknépek már az ókor óta, a sziciliaiak meg különösen.

Uralták e területet főniciaiak, kartágóiak, görögök, germánok, bizánciak, arabok, normanok, spanyolok, de vannak ott franciák, albánok, románok, újabb arabok (tunéziaiak, marokkóiak), sri lankaiak. Ott az itáliaiság azt jelenti, hogy Itália államot mennyire kedvelik éppen.

2018. aug. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!