Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van esélye annak hogy Románia...

Van esélye annak hogy Románia szét fog esni?

Figyelt kérdés
2018. jún. 24. 17:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
38%

Egyelőre nem, aztán a fene tudja mi történhet még. Én nem hullajtanék érte könnyeket annyi biztos, a "jobban fejlődő gizdaságukat" is beleértve. :P


Viszont egyelőre még onnét is kifelé vándorolnak, és nem be, elvtársak! :D

2018. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%
Ha beválik a trianonos mesétek és kapunk vissza akár 1 cm nyi területet fizetek nektek egy vacsorát :D
2018. jún. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
43%
Robgros legyen rá a tanúm!
2018. jún. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
62%

Befizetek én arra, hogy az elcsatolt régiókból akár egy körömhegynyi visszakerül ide, Monsieur Demszky :D

Általánosban mondogatta az ofőm: álmodozás az élet megrontója.

2018. jún. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, barmire van esély, sose lehet tudni, hogyan fordul a "történelem kereke". Mondjuk, en nem latok túl sok erre utaló jelet, de ki tudja?
2018. júl. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egyhamar biztosan nem. Ennek ellenére vannak repedések Erdély és az ország többi része között, ahogy mindig repedések keletkeznek, ahol egy gazdagabb régió tart el több szegényebb régiót (a katalán függetlenségi törekvések is erről szólnak valójában, nem elsősorban a nemzetiségi kérdésről: az ország leggazdagabb régiója megunta a hátán cipelni a leszakadó részeket).


Egy dolog viszont biztos: ha Erdély valaha egyszer majd elszakad, ahhoz nekünk magyaroknak nem sok közünk lesz, hanem azért fog történni, mert az Erdély lakosságának 79%-át kitevő románság úgy akarja, hogy önálló ország legyen.


Sok ilyen elégedetlen hang van román oldalon Erdélyben, de ugyanezek nem föltétlenül támogatnak mondjuk egy magyar autonómiát, csak szólok.


Persze nekünk így is, úgy is jobb lenne egy különválás, mert 6% helyett mindjárt 19%-ban lennénk az országunkban, ami már egy jóval komolyabb érdekérvnyesítésre adna lehetőséget, akár politikai terepen (egy 19%-os párt már akár jelentős kormányzati koalíciós erő is tudhat lenni, amelyik valódi ráhatással van a kormányzás menetére).


De a kisebbségi helyzetünk ténye nem változna, mégiscsak egy 80%-ot közelítő románság maradna Erdélyben.


Én a szétesésnél amúgy nagyobb valószínűségét látom annak, hogy Bukarest kénytelen-kelletlen egy kicsit nagyobb decentralizációt hajt végre, és ad némi önrendelkezést Erdélynek Románián belül. Persze ez is kérdéses, mert a nagy pártok a moldvai és havasalföldi szavazókra is kell gondoljanak, akik pedig foggal-körömmel kapaszkodnak Erdélybe és Dobrodzsába (utóbbi a tengeri kereskedelem és turizmus miatt fejlettebb terület), amelyek kb. az egész ország cehhét fizetik...

2018. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!