Ha ismernéd az elemi fizikát, tudnád, hogy ha az egyensúlyi pont nagyon kitér (és egyre jobban), akkor az a dolog előbb utóbb felborul. Mindössze ennyi történt.
Pontosan ugyanettől fél Izrael (ők mondák - ahogy fogalmaztak, az arab tengerben).
2018. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Egy civilizált országban nem fehér vagy fekete alapon kellene szerveződnie a hatalomnak. Dél-Afrikában a fehérek nem vették emberszámba a feketéket aki idővel megunták ezt és fellázadtak. Ezt követően Mandela szivárvány-nemzet létrehozásán fáradozott, így kijelenthető hogy a feketék emberségesebben bántak a fehérekkel mint fordítva.
2018. jún. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
#4, azért nem ennyire idilli a helyzet.... és Európában sem lesz 20 év múlva.
"Elmondták, a munkanélküliség 28 % és a lakosság hat százaléka finanszírozza az államháztartás 99 százalékát.
A fehérek a lakosság 9 %-át alkotják, de a gyilkosságok áldozatai közül 20 százaléka fehér. 2017-ben 463 támadást hajtottak végre fehér farmerek ellen és 94 farmert vagy családtagot öltek meg.
A fehér gazdálkodókat politikai hordák gyilkolják meg, mert meg akarják tizedelni őket. Az első számú motívum nem a rablás, mert üresen álló farmokat nem támadnak meg. Csak olyanokat, ahol meg lehet ölni valakit."
# 5 Nem állítottam hogy idilli ott a helyzet. Mandela szivárvány-nemzet akart létrehozni ami jelenleg messze nem tökéletes de sokkal jobb mint amit a fehér vezetés tett. Mivel a feketéket évszázadokon át állatként kezelték nem meglepő hogy most egyesek visszaadják ezt a fehéreknek. Sajnálatos de nem meglepő.
2018. jún. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Az egészet egy népszavazás döntötte el, amin csak a fehérek vehettek részt: a kilencvenes évekre Dél-Afrika teljesen elszigeteltté vált a nemzetközi szankciók miatt, ez a gazdasági teljesítményen is meglátszott, ekkorra a legtöbb fehér is elégedetlen volt a rendszerrel. 1990-ben új elnöke lett az országnak (F. W. de Klerk), aki reformokat indított el, többek között engedélyezte a politikai pártokat, kiengedte Mandelát a börtönből és kivonta a dél-afrikai csapatokat Namíbiából. 1992-ben pedig népszavazást tartottak az országban arról, hogy folytassák-e a megkezdett reformokat (tehát gyakorlatilag felszámolják az apartheid rendszerét) vagy ne. Ezen természetesen csak a fehérek vehettek részt, akiknek az elsöprő többsége az apartheid felszámolása mellett szavazott (kb. 70 százalék, Fokvárosban pl 85%. Ekkorra a fehérek többsége is belátta, hogy a rendszer egyszerűen fenntarthatatlan és igazságtalan. Tény, hogy a mostani rendszer is egyre inkább kezd igazságtalanná válni, a bűnözés az egekben, de még mindig sokkal de sokkal szerencsésebb dolog Dél-Afrikában fehérnek születni, mint feketének.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!