Ha létrehoznánk egy globális szintű nemzetközi politikai döntéshozói koordinációs szervezetet (ENSZ-2) mik legyenek a fő tevékenységi körei? Központi költségvetésének milyen fejezetei lennének célszerűek?
Figyelembe véve az előző választ is én úgy gondolom, hogy a jelenlegi problémáink 99% a globális politikai koordináció hiányából fakadnak és nyilvánvaló, hogy a 195 nemzetállamra szétszakított emberiség ezen problémák megoldására összefogás nélkül nem is képes.
Mik a területek? Hát a globális problémák kezelése mindenképpen ide tartozik:
1. globális klímaváltozás
2. túlnépesedési válság
3. globális biodiverzitás krízis (tömeges fajkihalás és élőhelypusztulás)
4. vagyoni és jövedelmi olló extrém kinyílása (szociális és humanitárius válság)
5. globális járványok (pándemiák) megfékezése
6. a szervezett bűnözés világszintű hálózatai és a terrorizmus elleni küzdelem
7. az információs válság (nem vagyunk képesek a naponta keletkező adatokat, információkat feldolgozni, a szakemberek túlspecializálódnak, a szintézis és az oktatás lemarad, az emberek egyre szűkebb szellemi térbe kényszerülnek)
Javasolt költségvetési fejezetek lehetnek: jog- és esélyegyenlőség megteremtése minden ember számára, a túlnépesedés megfékezése, fenntartható társadalom megteremtése, emberiség egészét szolgáló tudományos kutatások támogatása, környezetvédelem, természetvédelem, közegészségügy, globális szintű jogalkotás és demokrácia megteremtése, diplomák és szakképzettségek világszintű elismerési rendszere; adatokhoz, ismeretekhez, tudáshoz való szabad online hozzáférés mindenki számára.
Előző hozzászóló:
Kár hogy nem tudok neked adni örök életet, meg egy saját bolygót teljes politikai hatalommal, amin kísérletezgethetsz! 50 év alatt tönkre vágnád a civilizációt és rájönnél, hogy az élet nem úgy működik, mint amiket most feltételezel róla.
A legfontosabb központi feladat az általános egyetemes emberi jogok rögzítése és garantálása lenne, most különösen a következőket tartanám aktuálisnak:
1. emberi méltósághoz való jog (emberhez méltó élethez való jog mindenki számára).
2. a még meglévő születési előjogok eltörlése (minden ember egyenlő jogokkal születik függetlenül a családjától és születési helyétől).
3. a röghözkötés eltörlése (a szabad költözködés joga mindenki számára)
4. az egészséges környezethez való jog (senki sem teheti tönkre a bolygót mások kárára)
5. az információhoz való hozzájutás egyetemes emberi joga mindenki számára (oktatásban való részesülés, internethez való hozzáférés, közérdekű adatok nyilvánossága, közpénzből finanszírozott kutatási eredmények és adatok, távérzékelési adatok, egyéb közérdekű adatok nyilvánossága)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!