A muszlimok lényegesen megváltoztathatják demokratikusan Európát a jövőben?
Azokra az országokra gondolok, ahol sokan vannak. Tehát ha megnő pár évtizeden belül a számuk, mennyire reális az elképzelés, hogy DEMOKRATIKUS szavazással megváltoztassanak olyan dolgokat, amelyek ma természetesnek vannak véve Európában? Mint pl. melegek jogai.
Nem akarok belőle lehetőleg itthoni politikáról vitát szítani. Magamat centrista/liberálisnak tartom, igazából inkább az aggodalmam van ebben a kérdésben, mintsem uszítás. Szóval kulturáltan szeretnék vitatkozni.
Pár évtized múlva tudod te, hogy hol lesz a technikai fejlettség?
Olvasgass kicsit utána. Az is lehet, hogy a Skynet elől fogunk bujkálni, azt meg nem fogja érdekelni, hogy kinek milyen ab őrszíne.
MÁR megváltoztatták.
Az az Európa, ami számunkra olyan vonzó volt a rendszerváltás után és ami miatt be akartunk lépni az eu-ba, az már nem létezik.
De nem a muszlimok tették ezt, hanem a balliberálisok téves elképzelései, ami lehetővé tette, hogy a muszlimok ilyen hírtelen és nagy számban jelenjenek meg Európában.
Még kisebb létszámú bevándorlás is nehezen kezelhető, a franciáknál rendszeres lázongások mutatják, hogy a második, harmadik generációs - vagyis már itt született és felnőtt bevándorló hátterű fiatalok sem voltak képesek integrálódni, mert nagy létszámban élnek egy tömbben. Nem volt elvárás az integráció tőlük, csak a többségi társadalomtól a tolerancia és ennek ez lett a következménye.
Most még nagyobb egyforma vallású közösségek létezhetnek a 2 millió illegális bevándorló miatt, ahol már nem lehetséges az, hogy valaki közülük átvegye az európai kultúrát.
Az elmúlt évek azt mutatják, hogy egyre több az olyan negyed, ahol el sem fogadják az európai életmódot, törvényeket. Nem tisztelik a nőket, nem tartják magukat a kiskorúak házasodási tilalmához stb. stb.
Mindenhol a vlágon, ahol kevés számú bevándorló érkezik egy nagy közösségbe, ott neki kell alkalmazkodnia és felvesz azt az életmódot. A magyarok is megmaradtak magyarnak ugyan a vilg minden táján, ellenben nem mennek szembe az ott elfogadott szablyokkal, törvényekkel. Hiszen nem azért mentek Oman-ba, hogy disznóvágást vagy pálinkafőzést csináljanak egy muszlim országban, elfogadják, hogy ott nem lehetséges. Ahogyan a svédeknél sem akartak konzervatívabb életmódot és az ameriakat sem akarták megváltoztatni vagy a japánok életmódjához képest sem próbáltak szögesen ellentétesen viselkedni.
Ha Rómába mész, viselkedj úgy, mint a rómaiak - tartja a mondás.
Azonban ha egy nagyobb közösség jelenik meg valahol, pl. egy nagy keresztény közösség jönne létre egy amúgy muszlim jellegű országban - akkor sem történhetne meg az ami itt Európában. A keresztények érzékenységére való tekintettel, nem tiltanák ki a muszlimimádkozókat az utcákról, nem mondanák, hogy a ramadam az egy magánügy és mindenki otthon gyakorolja, de attól még a közösségekben nem is beszélünk róla, vagy éppen nem fognak vátoztatni a többségi étkezési szokásokon.
Mert Európában most éppen a templomokat próbálják jelképteleníteni, nehogy valakit zavarjon rajtuk a kereszt, nem lehet az iskolákban karácsonyt ünnepelni - nehogy a nem keresztényeket ez zavarja stb. stb.
A demokráciáról meg annyit, hogy ahol a nő másoddrendű a családban, nem mehet az utcára egyedül, nem dönthet maga arról, hogy meddig jár iskolába és mikor megy férjhez - akar-e egyáltalán férjhez menni és kihez, addig ott nem beszélhetünk valódi demokráciáról. És a nük a muszlim közösségben most ilyen helyzetben vannak, félő, hogy az európai nők is egyre inkább ilyen helyzetbe kerülnek majd.
"Németországban élek és több muszlim menekült családnak segítek."
Szinte gondoltuk, hogy ott dolgozol :D
7-es, itt a hangsúly nem a muszlimon van, hanem hogy erősen vallásos. Egy Hit Gyülekezete tag sem szavazna valószínűleg a melegek jogaiért, csakhogy ők elhanyagolhatóak arányaiban.
11-es, nem valami releváns válasz, a "muszlim" pedig nem bőrszín.
Pont ez a lényeg, hogy a hangsúly nem a muszlimokon van. A társadalom értékrendje folyamatosan változik és a törvények is annak irányába fognak mutatni.
Ha lesz jelentős muszlim politikai erő,akkor igen, a demokrácia jellegéből adódóan figyelembe veszi majd ezt az erőt és az iszlám kötött értékrendjéből adódóan kevésbé lesz liberális, mert úgy látom emiatt aggódsz elsősorban.
Csakhogy amíg te azon a bogaran rágódsz, amit az európai szélsőjobb sikeresen ültetett a füledbe, holott a 21. században ez még nem fordulhat elő, addig a szemed előtt és MOST véreztetik ki azt a liberális demokráciát, ami miatt aggódsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!