Nyugat-Európában, hogyhogy hasonló árral rendelkeznek a termékek és még a minőségük is jobb?
Én fél évet voltam kiküldetésen Németországban.
Az általános termékek, mint a tejtermékek,sör nem drágább, mint Magyarországon.
Ami drágább az a péksütemény, két zsemle annyiba kerül, mint fél kiló kenyér Magyarországon.
Meg, a vendéglátás,ami drága, én ebédre mindig félkész mikróban elkészíthető kajákat ettem.Meglepő módon, jó ízük volt, pedig én kifejezetten olyan ember vagyok, aki mikrózásellenes.
A legtöbb termék jobb minőségű.
A legolcsóbb vaj van olyan jó, mint Magyarországon a Delma, ami középkategóriásnak számít.
A halas termékeik is jobbak,sőt olcsóbbak mint itthon.
Egy átlagos, diplomás német, (ugyanis nevezhetjük átlagnak ezt, hiszen nagyon magas a diplomások aránya), simán megkeres 2500-3000 eurót, utóbbi pár év tapasztalattal.Abból a pénzből bizony lehet (szerényebb) Dagobert bácsit játszani.
"nem drágább, mint Magyarországon. "
Vagy nem néztél körbe elég jól. Még mindig nem a 2 hétre külföldre szakadt hazánkfia a hiteles forrás az általános fogyasztói árakkal kapcsolatban, hanem például a numbeo.com .
Budapest vs. München
1 liter tej +19,5%-al drágább
Egy vekni kenyér +126,43%-al drágább
1 kiló rizs +98,98%-al drágább
Tucat tojás +25,95%-al drágább
1 kiló helyi sajt +146,84%-al drágább
...satöbbi, de átlagban 63,90%-al drágább München Budapestnél. Még ha a vásárlóerő ott sokkalta nagyobb is, nem állja meg semennyire az az állítás a helyét, hogy hasonlóak az árak.
"A legolcsóbb vaj van olyan jó, mint Magyarországon a Delma, ami középkategóriásnak számít. "
Még jó, hogy - a Delma egy margarin márka fiam. Annál nem csoda, hogy jobb a legolcsóbb vaj is. Várjuk további beszámolókat arról, hogy a külföldi kaviár finomabb, mint a magyar gulyáskrém, vagy hogy a német Michelin csillagos éttermek finomabb Créme Bruléet készítenek, mint a Balaton szelet.
"Vagy nem néztél körbe elég jól. Még mindig nem a 2 hétre külföldre szakadt hazánkfia a hiteles forrás az általános fogyasztói árakkal kapcsolatban, hanem például a numbeo.com . "
Azért az sem teljesen hiteles én most beütöttem a belga várost ahol élek és Budapestet. Megnézve a listát több élelmiszert jóval olcsóbban veszek meg, mint amennyiért kellene vennem, leárazás nélkül.
A kérdésre visszatérve pedig azt tudom mondani, hogy sok minden függ attól, hogy az adott országban mit termelnek. Nővérem Londonban él és a Brexit után láthatóan csökkent az font értéke és mostanra az élelmiszerek árai elkezdtek emelkedni, mert rengeteget importálnak.
"Én fél évet voltam kiküldetésen Németországban. "
Az pont egy elég ótvaros hely. NYUGAT Európába menj ki egyszer!
Nos azért mert a világkereskedelem globalizált. Gyakorlatilag nincsenek már vámok, vagy olyan alacsonyak, hogy elhanyagolhatóak.
Az EU meg egy vámunió és közös piac ugye, tehát logikus, hogy az árak minden tagországban hasonlóak. Az árakban igazából csak a kereskedelem és logisztika bérköltsége, az adók és az ÁFA kulcsok okoznak eltérést.
És nálunk a legmagasabb az ÁFA az EU-ban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!