Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem lehet az, hogy az egész...

Nem lehet az, hogy az egész Európát sújtó migránsáradat Isten büntetése a Magyarországot ért trianoni békediktátum erőszak miatt?

Figyelt kérdés
Isten nem ver bottal. Lehet hogy a migránsok Isten ostorai? Lehet, hogy a migránsok Isten nyilai?

2018. márc. 21. 08:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
75%
Nyugatot meg hagyhatjuk a saját levében főnni, csak azt felejted el kérdező, hogy a Nyugat tartja még életben az országot. Nem lenne EUs pénz olyan szinten csóró lenne az ország, hogy Albánia hozzánk képest nyugati életszínvonalon élne.
2018. márc. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 A kérdező kommentje:

"Ez szerintem önmentegetés: mi nem voltunk ebben hibásak, csakis a nemzetiségek sara ez.

A baj ott kezdődött, a Monarchia politikusai nem kívántak politikai egyenjogúságot adni a nemzetiségeknek, ez pedig sérelem forrás lett."


Inkább fellázították őket Magyarország ellen külföldi érdekek. És ez, mint okozati erő ki is fejtette később a hatását a jugoszláviai vérengzések, tömeggyilkosságok, népirtások, genocídium által. Ha nincs Trianon, akkor ez sem történt volna meg. De az igazi felelősöket senki nem keresi, senki nem nevezi meg.

2018. márc. 21. 10:49
 23/87 A kérdező kommentje:
Egy biztos. Most Európa azzal néz szembe, amit teremtett. De Európa összetett. Más nemzetek bűneiért, hibáiért, mi ne keveredjünk semmibe. Nem ránk tartozik. Nekünk építkezni kell. Oldják meg ők.
2018. márc. 21. 10:51
 24/87 anonim ***** válasza:
0%

"Magyarország egykoron hatalmas pajzsként védték Európát a török ellen. Szinte senki nem segített. Európa cserben hagyta Magyarországot."


Ez is egy tévedés. A velenceiek például küldtek egy rakás pénzt a végvárrendszer fenntartásához, csak az mindig elkallódott valahol. Aztán küldtek egy követet is, hogy utána nézzen a magyarországi helyzetnek, hogy mi lett a pénzzel, erre a követet a magyar nemesek lakomákkal és dorbézolással akarták lekenyerezni, hogy kedvező jelentést írjon az otthoniaknak.

Haza is ment a követ, de pénz az valamiért nem érkezett több.

2018. márc. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
0%

'Inkább fellázították őket Magyarország ellen külföldi érdekek.'


Megint a másra mutogatás.

2018. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:
31%
Meg a lényeg kimaradt: miért tudta elfoglalni az ország egy részét a török? Mert sok nemes megmondta nem küld csapatokat a törökök elleni harcba, mert nekik az érdekük a török megszállás, mert kiszámolták, hogy akkor kevesebbet kellene fizentiük, mintha magyar kézben maradna az ország azon része.
2018. márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 A kérdező kommentje:
Akik fellázították ellenünk az általuk lázattatottakat, azok mutogattak ránk. Kire lehetne mutogatni, ha nem rájuk, mint akkori magyarellenes cselszövőkre?
2018. márc. 21. 11:36
 28/87 anonim ***** válasza:
42%
Legnagyobb magyarellenesek maguk a magyarok voltak mindig. Magyar magyarnak farkasa mondás is nem hiába alakult ki. Tudod, a viccben is azért van, hogy a pokolban a magyarok fazékjánál nem volt őr, mert, ha valaki majdnem kijutott, akkor a többi visszarántotta.
2018. márc. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
52%

'Magyarország egykoron hatalmas pajzsként védték Európát a török ellen. Szinte senki nem segített'


Megtoldanám még ezzel:


'Állítás:


A magyarok másfélszáz évig magukra hagyva védték a hálátlan keresztény Európát a töröktől.


Cáfolat:


A végvárak fenntartási költségeinek nagy része külföldről jött, a katonák jelentős része nem magyar volt, miközben a magyar politikusok és csoportok egy jelentős része újra és újra a törökök mellé állt a keresztény erőkkel szemben.


Bővebben:


Valójában a végvárak többe kerültek, mint ami adóban a magyar királyságból összesen befolyt a kincstárba. (A magyar nemesség, ellentétben a nyugatival, nem adózott, a magyar városok pedig gazdaságilag gyengék voltak.) A Habsburgok birodalmi pénze nélkül a 16-17. századi török elleni védekezés sikertelen lett volna.


A magyarországi végvárakban különböző népek sarjai (horvátok, szlovákok, szerbek és nyugatiak is) szolgáltak. Kőszeg várát például a horvát Nikola Jurišić (könyveinkben: Jurisics Miklós), ausztriai főnemes védte a török ellen. (Jurišić még a nevét is glagoljica írással írta alá, vagyis horvát betűkkel. Kőszeg lakói pedig akkoriban fele részben magyarok és németek voltak.) Ugyanakkor, amikor a magyar I. (Szapolyai) János király éppenséggel támogatta a török hadjáratot (1532). Bocskai István fejedelem szintén a töröktől kért és kapott koronát, segítséget a keresztények és törkök tizenötéves háborúja idején.


A törököt nem magyar végvárak, hanem Bécs állította meg. Bécset 1683-ban nem a magyarok, hanem a lengyelek mentették fel, miközben Thököly Imre magyar kurucai a töröknek segíteni siettek oda. Végül az oszmánokat nyugati és közép-európai erők űzték ki innen, minimális magyar részvétel mellett.


E magyar magatartásnak is megvan a maga alapos oka, de ettől még nem lesz igaz, hogy magányosan védték a magyarok a Nyugatot. És mindez persze semmit nem vesz el a "mi" törökverő hőseink, például Dobó István, Szondi György, Losonczy István, a két (amúgy horvát eredetű, sokfelé kötődő) Zrínyi Miklós és a többiek érdemeiből.'


Forrás:tenyleg.com

2018. márc. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
28%

Továbbá:


'Állítás:


Mi magyarok mindig ártatlanok voltunk a történelemben.


Cáfolat:


A külföld nem többször hagyott cserben minket, mint ahányszor mi hagytuk cserben önmagunkat és másokat.


Bővebben:


A külföld nem többször hagyott cserben minket, mint ahányszor mi hagytuk cserben önmagunkat. A magyarországi társadalom természetesen (akárcsak más országok társadalma) soha nem volt egységes, sem a nemzetté válás előtt, sem utána. Köztudott a magyar bárók nagy részének közönye a török veszéllyel szemben, és – Zrínyitől is tudjuk – a magyar köznemesség is jobban ragaszkodott adómentességéhez, mintsem hogy kivegye részét a török elleni védekezés anyagi terheiből. A „törökpárti” politikusaink ténykedéséről már szóltunk. A Habsburgok erőszakosan katolizáló politikájának is fontos magyar támaszai voltak, Pázmány Péterrel az élükön. Metternichet a magyar konzervatív arisztokraták, egyházi vezetők és kisnemesek, továbbá a hazai városok is támogatták, és nem maradt itthoni támasz nélkül a Bach-rendszer sem. A széleskörű passzív ellenállást a szaktudomány már a legendák közé utasította.


Alapvetően téves Trianont is rosszindulatú magyarellenes nemzetközi összeesküvésnek látni, aminek semmi köze ahhoz, ami korábban Magyarországon és a frontokon történt. Arról vita folyik a történészek között, hogy a korábbi magyar nemzetiségi politika hozzájárult-e, és ha igen, mennyiben járult hozzá Trianonhoz. Tény például, hogy a nemzetiségi nyelveken oktató iskolák számát a dualizmus idején a felére csökkentették, miközben a nemzetiségiek létszáma nőtt. Ez, és a hasonló magyar kormányzati lépések nem segítették elő, hogy a nemzetiségiek itt akarjanak maradni. (És nem menti ezeket sem az, hogy a legtöbb egykorú állam még a magyarénál is igazságtalanabb nemzetiségi politikát folytatott, sem pedig az utódállamok 1918 utáni, szintén drasztikusabb magyarellenessége sem.) Ha a magyar politika nem is járult volna hozzá a végkifejlethez, az akkor sem ellenséges összeesküvők, inkább történelmi folyamatok (nemzetiségek nemzetté válása, vesztes háború) következménye volt.


Egyértelműbb a magyar felelősség a következő háború végkimenetelében. Az ország önként, a német követelőzést megelőzve támadta meg a Szovjetuniót, és üzent hadat az Egyesült Államoknak, majd elvétette a kiugrást is – mindez nem hatott kedvezően a béketárgyalásokon. Az 1944-es holokausztban és a hazai németek világháború utáni kitelepítésében is felelősek voltak a kezdeményező és szervező magyar politikusok, az eseményekben részt vállaló ezrek, a passzívan szemlélő milliók, és a „felszabaduló” javakra mohón lecsapó sokaság.


Ráadásul Magyarország is többször cserbenhagyott másokat. Igaz, többnyire nem volt abban a helyzetben, hogy más népeken, országokon segítsen. De mikor abban volt, ezt nem mindig tette meg. A török elől menekülő szerbek (14-17. század), az oroszok elől menekülő zsidók (1914), a németek elől menekülő lengyel és francia katonák (1939-40) befogadására, a kelet-németek kiengedésére (1989) büszkék lehetünk. De a dualizmus külpolitikáját meghatározó politikusaink nem sok együttérzést mutattak a magyarokéhoz hasonló jogállásért harcoló csehek irányában, és támogatták Bosznia-Hercegovina bekebelezését is, melynek lakói pedig nem akartak a Monarchiában élni.


Joggal kritizálta Bibó István a térség kis nemzeteit, köztük a magyarokat, hogy mikor „számot kellett adni belső rendetlenségekről, diktatúrákról és elnyomásról, akkor sebeiket mutatták, melyeket Attilával szemben, a törökkel szemben vagy az európai szabadság vagy demokrácia védelmében kaptak.” Azt is okkal jegyezte meg, hogy „az igazságtalanság áldozatának a szerepe” a „legterméketlenebb lélektani pozíciók” egyike. Ráadásul önbecsapásra épül. Pedig a magyar múlt van olyan felemelő, hogy ne kelljen hazudnunk róla önmagunknak.'


Szintén a tenyleg.com-ról beszúrva.

2018. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!