Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Angliában vagy Ausztriában...

Angliában vagy Ausztriában illeszkedtek be jobban a társadalomba a muszlimok?

Figyelt kérdés
2017. dec. 16. 23:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Egyiknél se illeszkedtek be. Ausztriában kevésbé látszik a feszültség, mert ott aránylag kevesebb van
2017. dec. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
A valóságban mindkét helyen jónak mondható. Persze hamarosan ellepik majd a szélsőjobberek a kérdést, akik mindenféle hazugsággal próbálják leplezni a zsigeri fajgyűlöletüket. Nem kell rájuk hallgatni.
2017. dec. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában kevesebb probléma van az integrációval, mivel az ottani muszlimok főleg bosnyákok és törökök. A muszlim országok közül ők a legeurópaiabbak.
2017. dec. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
2, Ja igen... A fajgyűlölő szélsőjobberek, akik utálják a muszlimokat... Az jó faj...
2017. dec. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Én Ausztriában élek és óriási gond van a muszlimokkal itt, abszolút párhuzamos társadalomban élnek.


Beilleszkedésről kb. szó sincs.

2017. dec. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
Angliában sok generáció óta élnek muszlimok, Ausztriában pedig tudtommal elég friss a dolog. Szóval felteszem Angliában.
2017. dec. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A jó édes ***** válasza:
100%

Nem jobb egyik sem - hanem más. Angliába általában a volt gyarmatokról kerültek muszlimok, akiket már az anyaországukban "megszelídítettek", otthonról ismerik a brit kultúrát. A pakisztániak már gyakorlatilag megérkezésük pillanatában teljes értékű briteknek számítanak - sokkal jobban, mint akár a lengyelek vagy magyarok - tehát maga a társadalom olyan, hogy abból kevésbé tudnak kilógni.

Ausztria ehhez képest, ami a 20. század elejéig erősen tartotta a polgári-katolikus hagyományait kicsit idegenebben áll a dologhoz, de bevándorlók is főleg csak Bécsbe érkeztek, tehát nem is kell akkora nyomással megküzdenie.

2017. dec. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A jó édes ***** válasza:
22%

Ja igen - Nagy-Britanniában az is teljesen elfogadott, hogy a Buckingham palotát egy turbános szikh katona őrizze, még a nagyon mucsai vidéki angolok se nagyon botránkoznak meg rajta: https://www.youtube.com/watch?v=uqcbgkvwmqU

Persze a szélsőségesekre ők is odafigyelnek, de nem úgy tekintenek az iszlám világra, mint egy nagy tenorista-gócpontra, az ő iskolai tanulmányaikból természetesen nem maradhatnak ki, hogy kik ezek az emberek és honnan jöttek - kis túlzással olyan nekik egy volt brit gyarmatról érkező muszlim, mint nekünk egy erdélyi magyar.

2017. dec. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Angliában élek már 13 éves korom óta, szóval belőlem nem a rasszista ábrándok beszélnek.

Szinte egész Angliát ellepték már a muszlimok, vannak helyek ahol már az iskolákban is 99%-1% arányban az Indiaiak/Pakisztánok vannak többségben. Például ahova én jártam általánosba, ott 600 gyerekből úgy 550 az muszlim volt. (Tanárok is. )

Most főiskolára járok, ott viszonylag jobb a helyzet, kb 60-40% az arány.

A legtöbbjük már több generáció óta itt él, viszont beilleszkedni én még egyet sem láttam nagyon. Sokuk nem beszél normálisan angolul, holott már a nagyanyjuk is itt született. Ez gondolom feltehető annak, hogy amikor egy muszlim anyuka szül, az anyanyelvén beszél a gyerekhez, aki csak akkor kezdi az angolt amikor beteszik egy iskolába. (Viszont ott se tanulja meg normálisan, mert már a tanárok többsége is paki, úgy ahogy a többi diák.)


A kultúrájukat nem hagyták otthon. Ismerek közvetlen olyan egy 30-as pakisztán csávót, akit "hozzáadtak" az apjának a testvérének a lányához. Szóval első unokatesó... Mondanom sem kell, hogy van egy 4 éves kislányuk aki halálos beteg, és mindig kezeltetni kell nagyon drága gyógyszerekkel.


Angliának leginkább West Yotkshire, Bradford része a "legpakisabb". (De egyébként mindenhol más is.)

A környék le van lakva. Főleg a kisebb városok. Az angolok menekülnek el, olyan rossz a helyzet. Mint magyarba egy cigánytelep, csak sokkal nagyobb. Még a gazdaság is rosszabb arra-fele. Ezt maga egy normálisabb muszlim tanárom is belátta, aki egész életében a világot járta és tanult/tanított. Azt mondta hogy Anglia legrosszabb része Bradford, és nem érdemes ott maradni. Pedig oda született.


Sok muszlim az utcán még a saját nyelvén beszél, szoknyában járkál, illetve a nőknek még a szemük sincs kint, csak kis rácsokon néznek ki. (Persze vannak olyanok akiknek csak a hajuk, vagy semmijük sincs letakarva.) És így VEZETNEK AUTÓT sokuk. Úgy beolvadnak az ülésbe azzal a ninja ruhával, mintha nem is lenne sofőr ott. Nem tudom hogy engedhetik meg nekik, amikor 10 centi látószögük nincs abban a maskarában...

Az utcán kiabálnak, és még a bankban is hangosan kieresztik bélszelüket, de még büfögnek is. Neveletlen és gusztustalan egy népség. Ezek még 10 generáció után sem fognak beilleszkedni.

A környékünkön rasszista pakisztánok "vadásszák" az ártalmatlan fehér nőket. Szóval pont ők a rasszisták!? What. Egyet lekéseltek, egynek meg beszakították a fejét. Azért mert fehér. De ha egy európai megy valamilyen muszlim országba, a nők még a vállaikat is lefedik. Ezek meg nem alkalmazkodnak, lassan még nekünk kell hozzájuk. Hozzáteszem, az Ariana Grande koncerti terror támadásnak az elkövetője Angliában született. Szóval bárki megteheti ugyanezt, akár a taxisod, az osztálytársad, a szomszédod. Lényegtelen hogy hány generáció óta él Európában, génükben van. Ja egyébként a francia terrort is, ahol 150-en meghaltak, szintén egy európában született migránscsalád gyereke volt.


Szóval le a muszlimokkal, és minden barna/fekete bevándorlókkal. Menjenek más gazdag muszlim országba, nem kellenek ide nekünk. Mondjuk nyugaton már késő...


A véleményem csak Angliát foglalta magába, az Ausztrál helyzetről nem tudok sok mindent. Ott ha jól tudom most lett divat "beosonni", szóval ott is ilyen lesz majd a helyzet egy időn belül.

2017. dec. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%

Mindkét országban éltem/élek hosszabb ideje, UKban dolgoztam, sőt sokáig laktam is együtt muszlimokkal.

Nem mindegy honnan jöttek. Az arab meg a török közt nagy a különbség. UK ben főleg arab, meg paki van, ők nem fognak sosem integrálódni. Ausztriában főleg török van, sokkal felvilágosultabbak, és nincs velük annyi gond. Igaz, ők is a saját kis párhuzamos világukban élnek, török negyedekben (Bécs, 10ker), török kávézókba, pizzériákba, muszlim iskolába, óvodába, stb. Nagyon erős az identitás érzésük, büszkék rá hogy törökök és nem osztrákok, még ha osztrák állampolgárok is már. Sok van aki itt él 15 éve és ugatja a németet, mert alig érintkezik osztrákkal a mindennapokban.

2017. dec. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!