Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy képesek a német liberális...

Hogy képesek a német liberálisok FDP akár összefogni a szélsőséges AfD párttal?

Figyelt kérdés

[link]


Ez egyébként nem a választók semmibe vevése? Ez kb. ugyanaz, hogy az LMP összefogna a Jobbikkal. Én úgy gondolom, hogy nem lehet összeadni a szavazókat, mert nem azért szavazok X pártra, hogy aztán összeálljon egy az én nézetemtől homlokegyenest más Y párttal.


2017. nov. 23. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Na de, a cikkben nem azt írják, hogy összefognának velük, hanem azt, hogy a szavazóik "elszipkázása" a céljuk.
2017. nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Ahhoz, hogy a politikusok legtöbbje elérje SAJÁT célját, még az ördöggel is hajlandó összefogni.

A szavazó véleményére addig van szükség, míg olyan politikussá nem válik, aki szövetséget köthet az ördöggel.

2017. nov. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is jobb lenne, ha elöször megtanulnál szöveget értelmezni - mert arról szó sincs, hogy összeállnának, hanem éppen ellenkezöleg, el akarja tölük csábítani a választóikat. Ebböl következöen a kérdésed értelmetlen
2017. nov. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Szerintem is jobb lenne, ha elöször megtanulnál szöveget értelmezni - mert arról szó sincs, hogy összeállnának, hanem éppen ellenkezöleg, el akarja tölük csábítani a választóikat. Ebböl következöen a kérdésed értelmetlen"


Az szinte ugyanaz, mintha összefogna velük. Itthon is a FIDESZ elszipkázza a JOBBIK szavazókat, de a vége az lesz, hogy lassan a FIDESZ szélsőségesebb mint a Jobbik.

2017. nov. 23. 14:12
 5/10 anonim ***** válasza:
De azért összefogásról nincs szó a Fidesz és a Jobbik között. Ráadásul, nekik még csak "szipkázniuk" sem kell, inkább a Jobbik "irányváltása" miatt távoznak a szélsőséges szavazóik.
2017. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, ha az FDP szavazókat szerez az AfD- től, az inkább az összefogás ellen hat. Ráadásul, attól, hogy esetleg az FDP is euroszkeptikus, még nem jelenti azt, hogy szélsőséges.
2017. nov. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Az AfD nem szélsőséges, sőt, az egyetlen demokratikusnak nevezhető párt Németországban. Inkább ők hogy képesek összefogni egy németellenes párttal.
2017. nov. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

LOL


1991-as születésű fiatal vagyok és se nem büdös libsi, se nem mocskos náci nem vagyok. Mindig Jobbik és az LMP között vacilálok, mióta 2010 óta szavazok. 2010-ben az LMP-re szavaztam, '14-ben a Jobbikra. Nem szeretem azokat az embereket, akiknek az agyát elborítja ez a szektás düh. A 20. században volt hogy valaki baloldali vagy jobboldali. Lépjetek már abból tovább. Még most a Momentum is nagyon tetszett tavaly, de már nem sokat hallatnak magukról. Vonának tetszett a mostani javaslata, hogy a 21. századi pártok (LMP, Jobbik, Momentum) elméleti koalícióját el tudná képzelni, ha arra kerülne sor. De az LMP-s Szél Bernadett is nagyon vonzó jelölt sok mindenben ugyanígy.


27/F

2017. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"LOL


1991-as születésű fiatal vagyok és se nem büdös libsi, se nem mocskos náci nem vagyok. Mindig Jobbik és az LMP között vacilálok, mióta 2010 óta szavazok. 2010-ben az LMP-re szavaztam, '14-ben a Jobbikra. Nem szeretem azokat az embereket, akiknek az agyát elborítja ez a szektás düh. A 20. században volt hogy valaki baloldali vagy jobboldali. Lépjetek már abból tovább. Még most a Momentum is nagyon tetszett tavaly, de már nem sokat hallatnak magukról. Vonának tetszett a mostani javaslata, hogy a 21. századi pártok (LMP, Jobbik, Momentum) elméleti koalícióját el tudná képzelni, ha arra kerülne sor. De az LMP-s Szél Bernadett is nagyon vonzó jelölt sok mindenben ugyanígy. "


Én is veled egykorú vagyok (27/F) és hát azért vitatok pár dolgot. Szóval szerinted az rendben van, hogy egy szélsőséges, Magyar Gárdával díszmasirozó egykori párt most játssza a néppártot? Közben annyira hataloméhesek hogy akár az anyjukat is eladnák ezért?

A Momentum és az LMP elég nehezen valódi ellenzéki párt az én szememben.

2017. nov. 23. 21:05
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval szerinted az rendben van, hogy egy szélsőséges, Magyar Gárdával díszmasirozó egykori párt most játssza a néppártot?"


Igen, rendben van. Például a Fidesz is az 1990-es évek első felében liberális párt volt. Vagy az MSZP az egykori állampárt utódpártja jelenleg és elhiszem róluk, hogy már manapság nem vinnének senkit az Andrássy út 64-be megkínozni. A pártok képesek változni az idő folyamán, ahogy a bennük lévő emberek is képesek változni.


"A Momentum és az LMP elég nehezen valódi ellenzéki párt az én szememben." - Aktívak, a közvéleménykutatók mérik őket és van már legalább egy párszázezres szavazótáboruk. Sok ember felvinné a parlamenti bejutási küszöböt is 10-20%-ra, de én inkább levinném 3-ra mondjuk és több listás helyet csinálnék az egyéni körzetek kárára. Azoknak a nyugati országoknak a modellje nagyon tetszik, ahol arányosabb a választási rendszer és a pártok jobban koalícióra, kompromisszumra hajlandóak a közös jó érdekében. Alapvetően nem érdemes egyik pártot sem démonizálni. Még ha cinikusan nézzük is, akkor is kivétel nélkül az összesben hataloméhes, romlott politikusok vannak.

2017. nov. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!