Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valóban létezik és ha igen,...

Valóban létezik és ha igen, micsoda egész pontosan az a bizonyos Soros-terv?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 10:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
80%

Eredeti angol forrás:

[link]



Íme a tervem a menekültkáosz megoldására Írta: George Soros,

MarketWatch


Az Európai Uniónak vállalnia kell a felelősséget azért, hogy nincs közös menekültpolitikája.


Ez az idei növekvő menekültbeáramlást kezelhető problémából egy újabb politikai válsággá alakította át. Mindegyik tagország önző módon saját érdekeire összpontosított, gyakran mások érdekeivel ellentétes módon cselekedve. Ez pánikot keltett a menekültkérők, a nagy nyilvánosság, valamint a jog és rend fenntartásáért felelős hatóságok soraiban. A menekültkérők voltak a legnagyobb áldozatok. Az EU-nak átfogó tervre van szüksége, hogy a válságra reagáljon. Olyanra, amely megerősíti a hatékony irányítást a menedékkérők áramlásai fölött úgy, hogy az biztonságos, rendezett módon menjen végbe, és olyan ütemben, amely tükrözi Európa képességét befogadásukra. Annak érdekében, hogy a terv átfogó legyen, annak ki kell terjednie Európa határain túl. Kevésbé bomlasztó és sokkal kevésbé drága, ha a potenciális menedékkérőket jelenlegi helyükön vagy ahhoz közel tartjuk. A jelenlegi szíriai válság eredete miatt a szíriai nép sorsának kell az első számú prioritásnak lennie. De más menedékkérőket és migránsokat sem szabad elfelejteni. Hasonlóan, egy európai terv mellett egy globális reagálásnak is kell lennie, az ENSZ hatósága alatt és a tagországainak részvételével. Ezzel el lehetne osztani a szíriai válságnak a terheit számos ország között, miközben globális normákat is meg lehetne alkotni ahhoz, hogy nagyobb általánosságban lehessen foglalkozni a kényszerű migráció problémáival.


Íme egy átfogó terv hat eleme


Az első:

az EU-nak évente legalább egymillió menedékkérőt kell befogadnia a belátható jövőn belül. És ehhez a terhet korrekt módon kell megosztani – ami olyan elv, amelyet a szeptember 23- i csúcson egy minősített többség végül meg is hozott. A megfelelő finanszírozás kritikus fontosságú. Az EU -nak menekültkérőnként 15 000 eurót (16 800 amerikai dollárt) kell biztosítani az első két év mindegyikére azért, hogy fedezni lehessen a lakhatás, egészségügyi ellátás és az oktatás költségeit – és azért, hogy a menekültek elfogadását vonzóbbá lehessen tenni a tagországoknak. E pénzösszegeket elő lehet teremteni azzal, hogy hosszú lejáratú kötvényeket bocsátanak ki, felhasználva az EU igénybe nem nagyon vett AAA kategóriájú kölcsönzési képességét, aminek a további előnye az lesz, hogy indokolt fiskális ösztönzést adnak az európai gazdaságnak. Az is egyformán fontos, hogy lehetővé tegyük az államoknak és a menekültkérőknek preferenciáik kifejezését, a legkevesebb erőltetést alkalmazva. A sikernek elengedhetetlen feltétele, hogy a menekülteket oda helyezzük, ahová ők akarnak menni.


Másodszor:

az EU-nak kell vezetnie azt a globális erőfeszítést, hogy megfelelő összegekkel segítsék Libanont, Jordániát és Törökország az azon országokban jelenleg élő négy millió menekült támogatására. 3 Ez idáig még az alapvető ellátáshoz szükséges összegeknek csak egy töredékét biztosították. Ha belevesszük az oktatáshoz, képzéshez és egyéb lényeges dolgokhoz szükséges összegeket, az éves kiadások legalább 5 000 eurót jelentenek menekültenként, azaz 20 milliárd eurót. A Törökországnak nyújtott uniós segély – noha azt a múlt héten megkétszerezték – még mindig csak 1 milliárd euró összegű. Ezen felül az EU -nak szintén segítenie kell preferált kereskedelmi státusszal rendelkező különleges gazdasági övezeteket létrehoznia a térségben, beleértve Tunéziát és Marokkót, hogy vonzani lehessen befektetéseket és létre lehessen hozni munkahelyeket mind a helyieknek, mind pedig a menekülteknek. Az EU-nak el kellene köteleznie magát, hogy a külső határok mentén fekvő országoknak még legalább 8 – 10 milliárd eurót adjon úgy, hogy a hiányzó összeg az Egyesült Államoktól és a világ többi országától jöjjön. Ez hozzá lenne adható a hosszú lejáratú kötvények összegéhez, amelyeket azért bocsájtanak ki, hogy támogassák Európában a menedékkérőket.


Harmadszor:

az EU-nak azonnal meg kell kezdenie kialakítani az egységes EU Menedékügyi és Migrációs Ügynökséget, és később egy egyesített uniós határvédelmet. A 28 külön menedékkérési rendszerek jelenlegi mozaikja nem működik: az drága, nem hatékony és vadul eltérő eredményeket termel ki magából annak meghatározásakor, hogy ki minősülhet menedékkérésre alkalmasnak. Az új ügynökség fokozatosan áramvonalasítaná az eljárásokat; közös szabályokat dolgozna ki a munkavállalásra és vállalkozásra, valamint harmonizált támogatásokat; valamint hatékony, jogokat tiszteletben tartó visszatérési politi kát azon migránsok számára, akik nem kaphatnak menedéket.


Negyedszer:

biztonságos csatornákat kell létrehozni a menedékkérőknek azzal kezdve, hogy elszállítják őket Görögországból és Olaszországból rendeltetési országaikba. Ez sürgős annak érdekében, hogy csökkentsük a pánikot. A következő logikus lépés a biztonságos utak kiterjesztése a határrégióba, amivel csökkenteni lehet azon migránsoknak a számát, akik a veszélyes Földközi -tengeri átkelést választják. Ha a menedékkérőknek ésszerű esélyük van arra, hogy végül is elérik Európát, akkor sokkal valószínűbb, hogy maradnak ott, ahol vannak. Ehhez a határ mentén fekvő országokkal kell tárgyalni, együttműködve az ENSZ Menekültügyi Hivatalával azért, hogy ott létre lehessen hozni feldolgozó központokat – és Törökországnak kell lennie a prioritásnak.


Ötödször:

Az EU által kifejlesztett műveleti és pénzügyi megállapodásokat kell használni arra, hogy globális normákat lehessen megszabni a menedékkérők és migránsok kezelésére. Az átfogó tervnek ez az ötödik része .


Végezetül:

annak érdekében, hogy évente több mint egy millió menedékkérőt és migránst lehessen integrálni, az EU-nak szponzorként mozgósítania kell a magánszektort – NGO-kat, egyházi csoportokat és üzleti vállalkozásokat. Ehhez nem csak elegendő pénzösszegek kellenek, de emberi és információtechnikai képesség is a migránsok és szponzorok közötti egyensúly létrejöttéhez. A háború tépte Szíriából való kiáramlásnak soha nem kellett volna válsággá alakulnia. Az hosszú időn át alakult így, és azt Európának és a nemzetközi közösségnek könnyű volt előre látnia és kitűnően kezelnie. Orbán Viktor magyar miniszterelnök most szintén létrehozott egy hatpontos tervet a válság kezelésére. De terve – amely a menedékkérők és migránsok emberi jogait alárendeli a határok biztonságának – azzal fenyeget, hogy megosztja az EU-t és elpusztítja azt azzal, hogy visszautasítja azon értékeket, amelyekre épült, és megsérti azon törvényeket, amelyeknek az Uniót kellene kormányoznia. Az EU-nak valódi európai men edékpolitikával kell válaszolnia, amely véget vet a pániknak és a szükségtelen emberi szenvedésnek.


George Soros


Megjegyzés :

Soros ezt a cikkét néhány nappal azután írta, hogy a magyar miniszterelnök először nyilvánosságra hozta javaslatait az európai migránsválság kezeléséről

2017. nov. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítás ( kimaradt ) : a fenti cikk közzétéve 2015. Sept 29. ( Published: Sept 29, 2015 11:14 a.m. ET )


Viszont 2016. July 19-én a [link] Foreign Policy Magazine-ban megjelent "Ez Európa utolsó esélye hogy rendbe hozza menekültpolitikáját" c. esszéjében már helyteleníti a kötelező kvótát és évente legfeljebb 300 ezer MENEKÜLT befogadásáról ír.


Ez kimaradtz az előző válaszból, bocs.

2017. nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
62%

#22


Valóban... 2016-ra, a kerítés és a kierőltetett viták hatására megcsappant a migránsnyomás, és Soros is visszakozott egy kicsit.


De ha egy "pozitív", elfogadott kvótaterv napvilágra kerül, az megint meghívólevél lesz fél Afrikának...

Akkor Soros felemeli a befogadandó migránsok számát 2 millióra?


Az "önkéntes" befogadás kikényszerítésének is megvannak a módszerei...

Ezt Soros is jól tudja, már éppen elég kormánybuktatásnál bábáskodott.


A lényeg, hogy Sorosnak van egy terve, amit aztán igyekszik különböző trükkökkel elfogadhatónak álcázni.


A helyzet az, hogy az első kötelező kvótát már régen áterőltették a belügyminiszterek tanácsán, de csak 2 ország hajtotta végre, mert az országok minden alkalmat megragadnak, sunnyognak, húzzák az időt.

Nyilván senki nem akar migránsokat, de a többség csak gyáván sunyít, hátha mások majd megakadályozzák a migránsözönt...

Ezt látja az EU is meg Soros is, és most megy a trükközés.


Viszont a terv megvan, végrehajtás alatt, és az EU túl is teljesíti a felső határ nélküli kötelező kvóta elfogadásával...


Egy nemzetközi jelentés szerint Afrikában 60 millió ember fog útra kelni a következő 2 évben...

Erre gyúr Soros és az EU...


NEM látok erőfeszítést arra, hogy helyben kellene megoldani a problémát.

Pedig azt a pénzt, amit Európában költenek a migránsok szállásolására, ruházására, etetésére, azt Afrikában sokszorosan hatékonyabban lehetne segítségre költeni.

2017. nov. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

"a magyar kormánynak és Orbán Viktornak a saját nyomozóhatóságától van hivatalos, pecsétes papírja arról, hogy hazudnak" :


"Mirkóczki Ádám fordult a rendőrséghez arra hivatkozva, hogy vezető fideszes politikusok és kormánytagok kijelentései alapján „Soros György a magyar állami szuverenitásra kiemelten veszélyes személy”."

...

" Sorra vette azokat a megnyilvánulásaikat, miszerint létezik az úgynevezett „Soros-terv”, amely károkat fog okozni hazánknak, illetve az olyan kijelentéseket, hogy „Soros Györgynek van egy veszélyes terve, amelynek megvalósításán egy kiterjedt nemzetközi hálózat dolgozik”. "

"Az NNI azonban a feljelentést elutasította, a Magyar Nemzet birtokába került határozatban pontról pontra cáfolva, hogy a magyar származású amerikai milliárdos, a kormány által fő ellenségnek kikiáltott Soros György ilyenekre készülne. Ezt pedig a fellelhető dokumentumokra, vagyis Soros György publikációira, illetve a veszélyt hangoztató fideszes megszólalásokra alapozták.


Az NNI álláspontja szerint Soros György – a kormánypártok által mindig idézett írásaiban – a véleményét mondja el egy adott jelenség, konkrétan a migráció kapcsán, ez pedig „nem tekinthető erőszakos, fenyegetéssel járó cselekmény előkészületének”. Javaslatait elsősorban az EU-nak fogalmazta meg, így közvetlenül hazánkra nézve nincsenek utasításai sem. Vizsgálták azt is, hogy Soros György a migrációval összefüggésben buzdít-e másokat erőszakos, vagy azzal fenyegető magatartásra, ám eddigi publikációi nem vetik fel ilyen típusú bűncselekmény gyanúját.


Emellett – mint a rendőrségi határozatból kiderül – Soros György sem állítja, hogy akár az általa vezetett „Nyílt Társadalompolitikai Központ” (sic!), akár más szervezet azért jött volna létre, hogy Magyarország alkotmányos rendjét szándékosan, erőszakkal, vagy ezzel fenyegetve megváltoztassa. A kormányhoz köthető nyilatkozatok „Magyarország elleni politikai célokat emlegetnek, amelyek a nyilatkozók véleményét, szubjektív következtetéseit tükrözik”. " - [link]


" „Hogyha egymondatos összefoglalót kellene adnom, akkor azt mondanám, hogy Nemzeti Nyomozó Iroda lényegében cáfolta azt a kormányzati hazugságot, hogy akár csak Soros-terv létezne, vagy hogy Soros György tevékenysége akkora veszélyt jelentene Magyarországra, mint ahogy azt közpénzmilliárdokból most már hónapok óta sulykolja a magyar kormány. Úgy gondolom, hogy logikus következtetésként kijelenthető, hogy a magyar kormánynak és Orbán Viktornak a saját nyomozóhatóságától van hivatalos, pecsétes papírja arról, hogy hazudnak” " - [link]

2017. nov. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:
56%
Izrael keztdte el fikázni azota a mi drága kormányunk is.Ez szerintem mindent elmond.
2017. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
40%
Nem létezik, mert ha létezne, akkor tudnia kellett volna róla a hazalátogató Navracsics Tibornak, de elfelejtettek nemi szólni ( jogász, politológus, egyetemi docens, politikus. 2006–2014 között a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség országgyűlési képviselője, 2006-tól 2010-ig frakcióvezetője. 2010 és 2014 között miniszterelnök-helyettes, valamint közigazgatási és igazságügyi miniszter. 2014-ben külgazdasági és külügyminiszter, uniós biztos) https://www.youtube.com/watch?v=lrOpWLnAX1Q
2017. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%

#24

Arra nem gondolsz, hogy egy nemzetbiztonságra veszélyes milliárdos elem ellehetetlenítése nem feljelentésből fog megvalósulni? Ki is nyírhatná az országot egy ilyen nyilvános balhé, hisz mellette áll egy csomó, Sorosban a megtestesült messiást látó, na meg lefizetett slepp. Titkosszolgálati utakon lehet csak kezelni, aminek részletei még Mirkóczira sem tartoznak. Ostobaság!

2017. nov. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Juliusz48 ***** válasza:
56%
Az Nemzeti Nyomozó Irodának igaza van, hogy nem hajlandó nyomozni egy olyan ügyben aminek dokumentumai nyilvánosak, de nem adnak módot arra, hogy a tényleges vádemelésre sor kerülhessen, viszont az erőforrásainak jelentős részét lekötné. Azt hogy ezt írásba adta egy hivatal természetes cselekedete. A világ az elmúlt 70 évben 2,5 milliárdról 6,5-7 milliárdra szaporodott és tovább nő, de a túlszaporodott területeken az eltartóképesség nem nőtt ilyen arányban, miközben Európa népessége nem emelkedett. Aki ebben nem látja az elfoglalás elleni védekezés szükségességét, valószínűleg strucc fejjel a homokban. Soros úr egy modern kori rablólovag, akinek fellegvára a tőzsde. Értelmetlenül csodálkozunk rajta, hogy szeret a zavarosban halászni. Nem passzív szemlélője a folyamatoknak, hanem jelentős összegekkel építi ki az őt segítő hálózatot akik igényei szerinti helyeken és időben kezdik el az állóvíz felkeverését. Mivel az eredményei igazolták, hogy tervszerűen intézi a haszonszerzést, a soros tervről felesleges vitatkoznunk, legfeljebb a politikai szereplők megítéléséről, hogy segítik, vagy gátolják Őt a haszonszerzésben. Mivel a kapitalizmus pont arra épül, hogy a melóstól milyen módon lehet, az általa megtermelt haszon egy részét megszerezni. Soros úr pedig mivel termelőtevékenységet közvetlenül nem finanszíroz, neki azt a helyzetet kell előállítani, amikor mindenki megtakarításából meg tud szerezni valamennyit. Ebben Ő nagyon jó, és sok segítőt tudott maga mellé állítani a megszerzett haszon egy részéből "jótékonykodással".
2017. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
43%
Ez csak 1 magyar idióta rémálma. Igaz sok pénzt /népét/ költi rá....
2017. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
46%
Persze, hogy létezik: személyesen Viktor írta!
2017. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!