Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igazak ezek az Oroszországról...

Igazak ezek az Oroszországról és Putyin politikájáról alkotott vélemények? Mert ha igazak, akkor nem biztos hogy hazánknak jobban barátkozni kellene Oroszországgal.

Figyelt kérdés

[link]


A brit miniszterelnök szerint Oroszország tevékenysége a nemzetközi rendet fenyegeti. Theresa May, aki a londoni City polgármestere, a Lord Mayor hagyományos éves bankettjén mondott beszédet hétfő este, minden eddiginél élesebb hangnemben bírálta Moszkva politikáját., írja az MTI.


May szerint az az átfogó új gazdasági partneri viszonyrendszer, amelyet London szeretne kialakítani az Európai Unióval a brit EU-tagság megszűnése után, alátámasztja majd a közös európai elkötelezettséget a nyitott gazdaságok és szabad társadalmak mellett, azokkal szemben, akik mindezek aláásására törekszenek.

A brit kormányfő szerint



ezek között az első helyen természetesen Oroszország áll.


Theresa May kijelentette: a Krím illegális orosz annektálásával először fordult elő a második világháború óta Európában, hogy egy szuverén nemzet erővel vett el területet egy másiktól. Azóta Oroszország konfliktust szít Ukrajna keleti térségében, ismételten megsértette több európai ország légterét, és kiberkémkedési hadjáratba kezdett, külföldi választásokba beavatkozva - mondta a brit miniszterelnök.


May szerint Moszkva arra törekszik, hogy fegyverként alkalmazza az információt, állami médiaszervezeteit valótlan történetek és Photoshoppal - képszerkesztő programmal - eltorzított képek elhelyezésére használja, így próbálva ellentéteket szítani a nyugati országok között, miközben igyekszik aláásni a nyugati intézményrendszert is.


Theresa May szerint azonban Oroszország nem fog sikerrel járni, mert alábecsüli a nyugati demokráciák ellenállóképességét, a szabad és nyílt társadalmak tartós vonzerejét, és a nyugati nemzetek elkötelezettségét az őket összekötő szövetségek mellett.


A brit miniszterelnök szerint a Nyugat nem akar visszatérni a hidegháborúhoz, és a folyamatos konfrontáció állapotában sem akar élni, ezért az óvatosság és a kapcsolattartás egyidejű politikáját alkalmazza. Ezt a célt szolgálja Boris Johnson brit külügyminiszter néhány hónapon belül esedékes moszkvai látogatása.


Theresa May kijelentette: mindezek alapján London olyan Brexit-megállapodásra törekszik az EU-val, amely nemcsak Nagy-Britannia és az Európai Unió számára kedvező, de megerősíti a mindkét fél szívügyének számító liberális értékeket is.


Hozzátette: a nyitott szabadpiaci gazdaságok jelentik az életszínvonal mindenkire kiterjedő emelésének egyetlen fenntartható módját.


A korábban zárt, korlátok közé szorított, központi tervutasításos rendszerben élő országokban is akkor kezdett emelkedni a várható élettartam és csökkenni a gyermekhalandóság, akkor indult meg a jövedelmek növekedése és a szegénység visszaszorulása, amikor ezek az országok áttértek a nyitott szabadpiaci politikára - mondta hétfő esti beszédében a brit miniszterelnök.



2017. nov. 14. 13:47
 1/8 hájaaa ***** válasza:
91%
Jó reggelt Kívánok!
2017. nov. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Pincér, egy kávét a későn ébredőnek!
2017. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Hát érdekesek az angolok, ők mennyiszer avatkoztak bele országok életébe, használták ki a lehetőségeket? Több évszázadon át gyarmati rendszert működtettek, kizsákmányolták a helyieket, a tengeri kereskedelemben monopóliumot alakítottak ki. Amikor az 1. világháborúban látták, hogy Németország és a Monarchia erős hatalom lehet, gyorsan összeálltak az usával és szétverték a 2 hatalmat. A balfour határozatról ne is beszéljünk.


Akkor ők beszélnek normákról, és politikai korrektségről?

Amúgy May nagyon gyenge és kiszámíthatatlan politikus, saját pártársaival is összetűzése van.

2017. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Valószínűleg ezt nyilatkozta szóval igaz ez a véleménye csakhogy nem az az érdekes, hogy mi May néni véleménye hanem az, hogy mi a valóság.

Oroszország ha nem is világhatalom de európai szinten meghatározó így csak azért, hogy a "nyugat" boldog legyen talán nem kéne összerúgni velük a port, nagy piac és rengeteg nyersanyaggal rendelkezik. De ami még fontosabb ha komolyan gondolja bárki is az Oroszok "megfékezését" akkor azt nem szankciókkal kéne megtenni(még Észak-Korea esetében se működik, pedig ők aztán tényleg a békasegge alatt vannak) hanem együttműködéssel, hogy ők is érdekeltek legyenek a mi békés fejlődésünkben.

2017. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Kíváncsi vagyok, hogy az utolsó választ miért pontozták le az atlantista trollok.

Amúgy a brit miniszterelnök rosszul tudja. Koszovót bombázásokkal vették el, Krímet egyetlen fegyverlövés nélkül vették vissza az oroszok. Miért nem tiltakoztak a nyugatiak amikor annak idején az ukrán származású elnök elvette Krimet és Ukrajnához csatolta?

Megmondom én mi fáj nekik. Az a gondjuk, hogy a ruszkiknak most nem egy Jelcin az elnökük, nem tudják rátenni a kezüket az orosz nyersanyagra, termőföldre és aprópénzért megvenni a szankciók miatt meggyengült vállalatokat. Ehelyett az orosz ipar nem tört meg, a mezőgazdaság fejlődik, import helyett élelmiszert exportálnak. És vannak barátaik, nincsenek elszigetelve. Azon kívül az emberek kezdenek ébredezni, nem lehet minden propagandát benyomni nekik. Az orosz népet nem lehet szankciókkal térdre kényszeríteni, ők csak megerősödnek ettől. Ők túlvészelték Napóleont is, Hitlert is.

Hazánk meg azzal barátkozzon akivel érdeke tartja, az oroszokkal is. Ha egyszer is végignéztél volna egy Putyin beszédet akkor rájöhetnél, hogy ennek az embernek annyi esze van mint a nyugati vezetőknek összesen. Utánanézhetsz, hogy az ENSZ beszédét hányan tapsolták. Ennyit az állítólagos elszigetelődésükről.

2017. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért az már szégyen hogy van magyar akiben felmerül hogy Oroszországgal kellene szövetségi politikát folytatni, 1849, 1946 és 1956 után. Moszkovita szolga lelkek.

Azt olvastam hogy vannak oroszok által fizetett olyan kommentelők akik azért kapják a fizetésüket hogy Oroszországot jó színben tüntessék fel, és a Nyugatot pedig lehúzzák.


Ráadásul Oroszország most egy olyan Imperialista ország ahol azért hogy Putyin hatalmon maradjon ellenzéki politikusokat jogsértések érnek, bebörtönöznek vagy emigrálniuk kell, a népnek befogják a száját és majdnem minden sajtótermék kormánypárti.

Orbán is elindult ezen az úton? Van -e visszaút?

2017. nov. 15. 16:49
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Ülj le Pistike, 1-es.
2017. nov. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Oroszország folytatja a maga politikáját úgy ahogy akarja vagy tudja.A nyugati média meg sok mindent hazudik rólla mert Putyin azért csak nem Trump,nálla azért még volt-KGB tiszt létére is fényévekkel műveltebb.

Orbánnal illetve Mo.-al szemben még mindig barátságosabb Oroszország mint a Nyugat persze politikai okokból.Orbán-ra a jelek szerint a Nyugat nem tart igényt semmilyen értelemben,menőbb arc nálla a hazaáruló Merkel Mutti.

2018. jún. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!