Az amerikai elnök le tudná győzni az ún.
háttérhatalmat, ha akarná?
Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy létezik egy klikk (néhány ezer, tágabb értelemben több 10 millió ember), amely nagyjából az egész világot és persze főleg Amerikát uralja, ez áll pl. a féktelen liberalizmus, a PC, a kommunizmus iránti tolerancia, a multikulti, Európa elárasztása, a közel-keleti események, háborúk, gazdasági folyamatok mögött. Ez a klikk természetesen az USA-ban van jelen legnagyobb erőkkel, ha létezik. Az amerikai elnök le tudná valahogy győzni őket Amerikában, esetleg az egész világon?
(full baromság, de most tegyünk úgy mintha nem lenne az)
Szerinted ez a "háttérhatalom" engedné, hogy az amerikai elnök ne az ő emberük legyen?
Nem valószínű.
Szóval a kérdésed elég értelmetlen ha belegondolsz.
2017. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 A kérdező kommentje:
Szerintem egy politikus megtéveszthetné a háttérhatalmat, míg eljut a hatalomig, vagy a háttérhatalom ellen fordulhatna. A török vagy orosz elnök is leszámol ellenfeleivel, de a nagyon buta, fiatal észak-koreai diktátor is, kivégeztette már saját családtagjait is, pedig nyilván mások segítségével került hatalomra.
2017. szept. 22. 12:47
4/15 anonim válasza:
Én is úgy vélem, hogy a (nem létező) háttérhatalomnak az amerikai elnök is tagja. Csak persze nem mutatja.
Ilyen alapont a gravitációt is lehetne háttérhatalomnak tekinteni. Állandóan van, hatására az emberek földhözragadtak, semmi szárnyalás (csak nagy nehézségekkel és költségekkel), és még sorolhatnám...
Nem egyszerűbb lenne ezeket a folyamatokat társadalmi belső erőtörvényeknek tekinteni? Még megmagyarázni is könnyebb lenne sok jelenséget, amit így túl kell misztifikálni, hogy valahogy magyarázható legyen.
2017. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 anonim válasza:
Nem. Őket Trump az égvilágon semmiben nem zavarja. Ha mégis hát rövid úton Kennedy és a többiek sorsára jutna hidd el. Ami pedig a háttérhatalom törekvéseit illeti tévedsz. Ők nem a féktelen liberalizmus, hanem a totális kontroll és ellenőrzés kialakításában érdekeltek amit viszont valóban egyfajta népek egyesítése kell hogy megelőzzön értelemszerűen ahhoz, hogy a hatalmuk ténylegesen totális legyen és egy kézben összpontosuljon.
2017. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 anonim válasza:
J. F. Kennedy neve ismerős? Pedig ő csupán bizonyos területen próbált más irányt venni...
2017. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
"Szerintem egy politikus megtéveszthetné a háttérhatalmat, míg eljut a hatalomig, vagy a háttérhatalom ellen fordulhatna. A török vagy orosz elnök is leszámol ellenfeleivel, de a nagyon buta, fiatal észak-koreai diktátor is, kivégeztette már saját családtagjait is, pedig nyilván mások segítségével került hatalomra."
Na igen.
Ez a különbség az amerikai demokrácia és a keleti diktatúrák között.
2017. szept. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 A kérdező kommentje:
Törökország és Oroszország nem diktatúra. De említhetném Orbánt is, aki szintén nagy hatalmat épített ki elvtársaival szemben is.
2017. szept. 22. 13:18
9/15 anonim válasza:
Törökország és Oroszország nem diktatúra? Ez most csak egy rossz vicc ugye?
2017. szept. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
10/15 A kérdező kommentje:
Mindegy, nem ez a lényeg. Bár jelentősen megkönnyítheti a dolgot.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!