Milyen megítélése lenne Sztálinnak és a Szovjetuniónak, ha ők is eljutnak a zsidók elleni népirtásig?
A II. világháború előtt és során megnyilvánuló zsidógyűlöletről mindenkinek rögtön a hitleri nácizmus jut eszébe, pedig a kommunista Szovjetunióban, főleg Sztálin idejében, szintén tapasztalható volt ez a jelenség. A hadi események átmenetileg ugyan elterelték a kommunista diktátor figyelmét a zsidókról, de a háború befejezése után a szovjet birodalom régi-új ellenségét látva bennük, részletes tervet dolgozott ki a likvidálásukra.
1887-ben a cári Oroszországban nyíltan próbálták az oktatásban való részvételüket korlátozni, ami az 1917-es "Forradalom" után formálisan megszűnt, de gyakorlatban, egészen Hruscsov 53-as hatalomra kerüléséig gyakorolták a kommunista antiszemitizmust, amit próbált Sztálin nyílttá, elismertté tenni.
Sztálin személyes gyűlöletének hátterében az állhatott, hogy annak idején a bolsevik pártban betöltött vezető szerepért folytatott küzdelmében döntően zsidó riválisai voltak. A 40-es évek végére már a zsidóság diszkriminálásának szinte minden klasszikus eszközét életbe léptették: betiltották az anyanyelvű könyvkiadásukat, maximálták a felsőoktatásban résztvevők számát (helyenként teljes kitiltásban volt részük), iskoláikat, zsinagógáikat, színházaikat bezáratták, többségüket kizárták a pártból, 48-ban pedig sor került az első szovjet antiszemita kampányra, melynek során megölették a Zsidó Antifasiszta Bizottság elnökét és kivégeztették a zsidó irodalmi élet elitjét.
Az antiszemitizmus Sztálin magánéletét is elérte, antiszemitizmusa miatt vitette el Gulágokra lányának, Szvetlanának mindkét zsidó származású férjét.
A sztálini zsidóüldözés az 1953-ban, zsidó származású orvosok ellen indított koncepciós perben és az azt követő előre eltervezett intézkedésekben csúcsosodott volna ki. A vád szerint magas rangú kommunistákat kezelő zsidó orvosok (Kogan, Feldman, Grinstein, Etinger) merénylet készülnek elkövetni betegeik ellen, továbbá Amerika irányításával a Szovjetunió elpusztítására törekszenek. Az orvosokat letartóztatták, közülük volt, aki már a börtönben zajló kínzások következtében meghalt. Eközben Sztálin előre elkészítette az események forgatókönyvét. A terv szerint a vádlottak halálos ítéletét nyilvános akasztásokon hajtották volna végre, amelyet a „spontán" népharag országos szintű megnyilvánulásai kísértek volna. Ennek nyomán Sztálin levelet kapott volna közismert zsidó vezetőktől, akik maguk kérik a zsidóság kitelepítését a további erőszakhullám miatt. A diktátor megfogalmaztatott egy röpiratot is „Miért kell kitelepíteni a zsidókat az ország ipari körzeteiből?" címmel, amiben az állt, hogy a zsidók „természetükből eredően" mindig a nép és a szocializmus ellenségei voltak és a 20-as, 30-as években is zsidókból állt a kommunista párt fő ellenzéke. Ezt egymillió példányban előre kinyomtatva őrizték az akció tervezett napjára. További előkészületek gyanánt listákat írattak össze a zsidó és félzsidó lakosságról és megszervezték a marhavagonokban történő deportálásukat is. Még különböző vonatszerencsétlenségekről is előre gondoskodtak, hogy a kitelepítetteknek csak egy része jusson el azokba a koncentrációs táborszerű lágerekbe, amiknek a felépítésére még januárban utasítást adtak.
A deportálásokat február második felére tervezték, de az összeírás időbeli csúszása miatt a gyújtópontként szolgáló orvos-per időpontját március 5-7-re tűzték ki, a kivégzéseket pedig 11-12-re időzítették. Sztálin március 5-i váratlan halálának köszönhetően azonban az egész terv meghiúsult. Berija orvos-perekről készült feljegyzéseiben tagadta Sztálin antiszemita tervét és bűnbankként Rjumint nevezte meg, ám hamarosan mindketten a hatalom utódlásáért vívott harc áldozataivá váltak, az X-nap dokumentumai pedig túlélték őket és 60 év elteltével napvilágra kerültek.
Kérdező, az ugye megvan, hogy Sztálin bátyó is ugyanúgy irtotta a zsidókat, mint Hitler? Ő ráadásul nem is állt meg 6 milliónál, hanem legalább háromszor annyi zsidót öletett le, vagy záratott munkatáborba. Szolzsenyicin, Marcsenkó és Rózsás oldalakon keresztül írják.
Annyi volt a különbség, hogy a Szovjetúnió győztes hatalom volt, tehát Sztálin bátyónak szabad volt embert irtani ugye. A németeknél az utolsó menórát is elszámoltatták, az oroszoknál meg se mertek nyikkanni. Elvégre ő maga is megmondta a tömérdek sok okos eszével, hogy kiirtani milliókat az statisztika...
'A nyugati demokraták egy jó, emberséges, igazságos eszmének tartják a kommunizmust.'
A kis naivak :)
Miután 1 napig nem kellett a kommunizmus valódi arcát megismerniük, könnyen beszélnek.
illetve nem, 17-től 91 ig
az 74 év
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!