Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan lehet hogy Amerikában...

Hogyan lehet hogy Amerikában a rendőrségen külön csoportot tartanak fent a bandaháborúk miatt?

Figyelt kérdés

pl Chicagonak saját bandatérképe is van kerületekre leosztva, súlyossági besorolással.

Azért meglepő, mert sokak szerint csak huszonévesek, vagy fiatalabbak esnek egymásnak, bár nem ököllel hanem fegyverrel, és ezt fokozza a terület szerzési vágy, a rivalizálás, drog terítés.


2017. ápr. 4. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért, huszonévesekre vagy fiatalabbakra nem vonatközik a törvény, vagy mi?
2017. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lehet én fogalmaztam rosszul, de arra gondolok hogy külön rendőrkapitány van erre a posztra kinevezve, szóval komolyan próbálnak lépést tartani bandákkal több-kevesebb sikerrel.

Szóval az átlagember letudja egy "hülye gyerekek bohóckodása" címszóval, azonban egész stratégia épül erre.

2017. ápr. 4. 20:56
 3/8 anonim válasza:
Feketék uralnak ott mindent tele vannak fegyverekel drogokal több házakal autókal ... muszály ellenük védekezni sima rendörség semmit nem tud ellenük
2017. ápr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A nagyon durva drogtörvények és az enyhe fegyvertörvények kombinációja miatt.
2017. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval az átlagember letudja egy "hülye gyerekek bohóckodása" címszóval, azonban egész stratégia épül erre."


Nem, nem tudja le ennyivel... Honnan vetted ezt?

2017. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ha egy kereszttűzbe valaki megöli ezeknek a "sokaknak" az egyik szerettét, vagy védelmi pénzt szednek a boltjukat, vagy a kartell elfoglalja a lakásukat, hogy drogot teríthessen, akkor már nem huszonéves kölykök bohóckodása lesz az egész.
2017. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azert van ez, mert olyan komoly bandak leteznek, hogy muszaj kulon egyseget letrehozni miattuk. Ahogy a kabitoszer miatt is van kulon drog egyseg, a bandak miatt is kell ilyen.


Nagyon sok varosban, nemcsak Chicagoban van kulon rendorsegi csoport. Az en varosomban is van 2 nagyobb banda, az egyik a 13asok (mexicoi/latin erdekeltsegu) a masik pedig a crip (foleg fekak). Vannak utcareszek a varosban, ahova epeszu ember nem koltozik, mert ott csak bandatagok laknak.


Van kulon ruhaviseletuk, graffiti jeluk, meg meg ki tudja milyuk, persze atlagpolgar nem nagyon foglalkozik veluk, mert szerencsere a koreinkben nem sok vizet zavarnak, de hallani neha egy ket hajmereszto sztorit a hirekben. Egyszer kihagytam egy cimet es gondoltam itt a kis utcaban megfordulok, begurultam a nagy szines szep autommal es furtokben csungtek a rosszarcuak a verandakon, tiszta vadnyugat, epphogy a pisztolyukat nem forgattak az ujjuk korul, de eskuszom egy pillanatra be$zartam, hogy mi lenne ha feherseggu csajkent itt robbannek le...


Nagyon atszott, tobb tucat, neha tobb 100 tagot is szamlalo bandaknal mar muszaj kulon egyseget letrehozni, hogy a rendorseg rajtuk tudja tartani a szemet, a kulonbozo akcioikrol infot gyujteni, mikor melyik honnan szabadul, buncselekmenyek amiket tervezgetnek, stb. Ha nem lenne ezekre szakosodott egyseg, akkor csak a farkukat kergetnek a rendorok mindegy egyes elkovetett rablas/betores/gyilkossag utan.

2017. ápr. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ah bitch...
márc. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!