Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hollandiában a szélsőjobboldal...

Hollandiában a szélsőjobboldali párt a legnépszerűbb. Csak számomra hihetetlen ez?

Figyelt kérdés
Képesek csak a bevándorlók miatt a szélsőjobb felé fordulni? Pont ez a nép amely sosem a hazafiságáról volt híres?
2017. márc. 8. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Ez szerintem nem hazafiság, hanem jólét kérdése. Ha nem mennek jól a dolgok, akkor népszerű a Másik Embert hibáztatni érte.
2017. márc. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Sosem a hazafiságáról volt híres? Nem ismered a németalföldi történelmet, igaz?


Egyébként számomra is hihetetlen... Geert WIlders nem más mint egy provokátor. Rasszista, és ez minden intézkedését vagy tettét áthatja... okatási terve egyik eleme: moratórium a muszlim iskolákra. A többi párt is ki akarja szervezni a vallásos iskolákat az állam alól, de az összes vallásét, nem csak a muszlimot.


Még a választási videója is a hágai gettóban lett felvéve


Az az ember egy vicc, nemrég vesztett el egy pert nyílt rasszizmus miatt.. pár éve őt még a holland politikai élet szégyenfoltjának tekintette mindenki.


Igen, esélyes a győzelemre, de remélhetőleg nem fog nyerni.. de ha nyerni fog, azért van arra is esély, hogy a nép 4 alatt eléggé megunja, hiszen a hollandok már a 18. század környékén is kb demokratikus köztársaságban éltek, az emberi jog nagyon régóta alapvető érték náluk.


Persze, ők is félnek a migrációs válság miatt, van az emberekben bizonytalanság.. és Wilders ezt használja ki.

Jó tudni, hogy Magyarországon kívül is létező jelenség az, ami a tavalyi népszavazás környékén volt.. és máshol is működik, sajnos:S

2017. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
2# Javaslom hogy a kozmopolita Amszterdam és a többi nagyváros helyett egyszer menjél le a holland vidékre, milyen konzervatívok és puritánok ott az emberek. Nekem ismerősöm dolgozott kint egy kis magángazdaságban, hát kb az összes hazai mély keresztény megirigyelhetné azt a protestantizmust, konzervativizmust ami ezeken a helyeken folyik. A holland hazafiságot ne Amszterdam marihuánától bűzös kávézóiban keresd, hanem lent a holland falvakban és kisvárosokban.
2017. márc. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Erika... Hollandia még annyira sem keresztény, mint Magyarország.. Úgy en bloc nem a hívők országa.. a népesség alig 50%-a hisz valamilyen istenségben (és ebben a muszlimok is benne vannak). 2014 óta nincs európai hallgató a teológia képzésükön (igen, a paptanoncok is indiaiak, brazilok, és afrikaiak.. a hollandokat egyszerűen nem érdekli)


Persze nem mindegy melyik falut vagy várost nézzük. A Bijbeltbeltben nyilván több a keresztény.. ezért is hívják Bijbelbeltnek ugye:D Ott nemrégiben sikerült csak megszavazni, hogy vasárnap is legyen boltok, mert a keresztények nem engedték eddig... ahogy a gyerekeiekt sem oltják be, mondván az életről Isten dönt... aztán mindig botrány lesz, amikor pár tucat gyerek meghal valami oltással megelőzhető betegségben..


Bár egyébként nem tudom miért érezetd úgy, hogy én nem azt állítom, hogy a holandok nem hazafiak. A kérdező állította ezt, én pont erre válaszoltam azzal, hogy "nem ismered a holland történelmet". A hollandok (azaz a németalföldi nép) már 1000 táján is rendkívül összetartó nép volt, mert hát a Dűnék fenntartása nélkül elmosta volna őket a víz... még az ország jelmondata is az, hogy "megtartjuk".. aztán ott van Willem van Oranje... csak nézd meg, hány vezető embert hívnak azóta is Willemnek:D Még a focicsapatuk is narancssárga! Mindez amiatt, mert a magyarul Orániai VIlmosnak nevezett egyén kiállt a spanyol királlyal (pontosabban Alba hercegével) szemben... a himnuszuk is tőle ered... a mai napig kultusza van annak az embernek, ahogy a királyi család is nagyon népszerű.. konkrétan nemzeti ünnep az uralkodó szülinapja:D


A hollandok rendkívül hazafias népek. Aki mást állít, nem ismeri őket.


Geert WIlders meg... továbbra is azoktatási tervét tudom felhozni (épp arról tartottam előadást, azért pont kéznél van).. az iskolában rossz gyerekeket fegyelmi intézetbe, onnan pedig átnevelő táborba küldené. Na ez nem tűnik túl emberbarátnak:D

2017. márc. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

5# Attól mert a wikipediáról kiragadsz innen:

[link]

egy 2004-es adatot, attól még fingod sincs a holland vidékről. A holland vidék nagyon vallásos és puritán, a magyarnál ezerszer jobban. Persze az olyan városokban mint Hága, Amszterdam, Rotterdam nyoma sincs ezeknek.

2017. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Mi köze a hazafiságnak a valláshoz?

Miért kell mindkettőben egyszerre hinni?


Egy ateista is lehet nemzeti érzelmű,ahogy egy vallásos,akit nem hat meg a nacionalizmus.

2017. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
~Csak a bevándorlók miatt?~ Miért az nem elég?
2017. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Lófszt wiki, néderlandista vagyok egyetemen.... hollandok tanítanak... láttam, tanultam, olvastam, ezzel foglalkozom évek óta..


Ebből is látszik, hogy csak azt hiszed el, amit el akarsz hinni.

2017. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ami Hollandiában szélsőjobboldalnak számít, az nálunk simán lehet liberális.

Ne feledje el senki, hogy a holland szélsőjobboldal az iszlámmal szemben védelmezni a nők és a melegek jogait, mert álláspontjuk szerint rájuk nézve veszélyes az iszlám és a holland szabadságjogokra nézve.

2017. márc. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

Baloldali retorika : "senkit sem érdekel a náci fajtátok, nincs migráns kérdés, nincsenek gondok az EUval, több szolidáris adót, több melegjogot, több könnyűdrogot!"


Aztán most meg vannak lepődve :DD.

2017. márc. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!