Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Napóleon zseni volt vagy csak...

Napóleon zseni volt vagy csak nagyobb erőforrások álltak a rendelkezésére mint másoknak?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
zseni volt.
2017. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Jó helyen jó időben született . Persze ez még kevés lett volna a maga módján zseni volt , olyan gesztusai , meglátásai voltak amelyek hozzávezették őt a győzelemhez , aztán hogy miért bukott el miért ment Oroszország ellen a 40 fokos hidegben hát nem tudom , elszállt magától , túlértékelte magát ... ez viszont nekem nem a zsenialitását mutatja ...
2017. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Pont hogy nem voltak erőforrásai, Franciaország ekkor romokban hevert.
2017. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól ismerte a korabeli fegyvernemek képességeit és újszerű taktikát alkalmazott... Minden túlzás nélkül nevezhető zseninek.
2017. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg az is közrejátszott, hogy felrúgta az összes hadviselési "erkölcsi" szabályt. (Pl.: Hadtéren kell eldönteni, hogy ki a Jani, de valaki elrabolja az államfő feleségét és zsarolással szerzi meg a győzelmet)
2017. márc. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Napóleon szerintem zseni hiszen a katonai sikerekre alapozt nagyfokú népszerűségét. Valószínűsíthető,hogy aki ennyi csatárt nyert az zseni hiszen logikázni nagyon jól tudott,tehát okos volt és ezért lett császár és ezért vezette jól Franciaországot.
2017. márc. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy tehetséges hadvezér volt. Te vagy én valószínűleg nem értünk volna el akkora sikereket korlátlan erőforrásokkal sem.
2017. márc. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó hadvezér, de rossz stratéga volt. Különben nem adja el potom pénzért 1803-ban Louisiana és az egész amerikai Közép-Nyugat területét az Egyesült Államoknak 1803-ban. Amerika későbi világtörténelmi jelentőségét ugye nem kell ecsetelni...
2017. márc. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Korának zsenije volt.
2021. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!