Az EU Parlament magasabb fokozatra tekeri a píszít?
Sokan, én is gyakran nevettem, amikor valakik a Szovjetunióhoz hasonlítgatták az EU-t.
De,az ilyen javaslatok, egy lépéssel közelebb viszik az EU-t hozzá.
Aki rossz angolos:
Az EP kitalálta, hogyha "populista" (értsd, negatív vélemény a migrációról,gederről meg a hasonlókról)hangvételű a felszólaló, akkor egészet egyszerűen megszakíthatná a házelnök.
Egyrészt ez már a cenzúra előszobája,másrészt ilyesmivel könnyű visszaélni.
Persze, politikai szempontból érthető, hogy maga alá csinált a sok ajrópéer pojáca,ugyanis a gonosz populisták egyre népszerűbbek.Érthető, hogy féltik a hatalmukat.
""populista" (értsd, negatív vélemény..."
Pontosan ez a gond a populistával: véleményt mond és nem tényeket. Ennélfogva a hozzászólásával csak az idő telik, de az adott ügyet nem viszi előrébb.
"Pontosan ez a gond a populistával: véleményt mond és nem tényeket."
Jó, akkor olyan javaslatot tesz, ami a liberális EP EU-nak nem tetszik.Így már jobb?
Az EU mocskos, de a pénzük nem kedves elvtársak?
Sok hibája van neki, az tény. De olyanokkal nem tud mit kezdeni, akik nem mondanak értékelhető, normális kritikát, javaslatot.
"Az EU mocskos, de a pénzük nem kedves elvtársak?"
Az EU pénze a mi pénzünk. Abból van, amit a tagállamok befizetnek. Ha valamivel többet adnak vissza, mint amennyit befizetünk, az egy dolog miatt van: így ők mondják meg, mire költhetjük, és persze még véletlenül sem olyan befektetésre adják, ami közvetlenül megtérül.
"Sok hibája van neki, az tény. De olyanokkal nem tud mit kezdeni, akik nem mondanak értékelhető, normális kritikát, javaslatot."
Éppen azoktól készülnek megvonni a szót, akik értékelhető, normális kritikát, javaslatot akarnak mondani.
Az EU pénze nélkül sz@r sem épült volna nálunk az elmúlt tizenX évben. A tavalyi, 2.9 %-os GDP növekedésünk felét amúgy a kormányzati beruházások adják, amelynek nagy része EU-lóvé. Mondjuk, Mészáros haver örül ennek.
"2010 óta a magyar GDP 8,8%-kal nőtt, a lengyel 15%-kal, a szlovák és a román 12,5%-kal. Ezzel a bolgár (7,8%), a cseh (7,1%) és a szlovén (2,7%) teljesítménynél jobb a magyar, vagyis nem érjük el a régiós mezőny átlagát. Mindezt úgy, hogy a GNI-arányos uniós forráslehívás messze Magyarországon volt a legnagyobb. Ez alapján nyugodtan mondhatjuk, hogy az EU-támogatások nélkül a régiós átlagtól messze elmaradó növekedést tudott volna produkálni Magyarország." (portfolio.hu, KSH adatok alapján)
Érdekes adat, hogy míg 2008 óta az EU lóvék ömlenek az állami beruházásokhoz, azoknak a beruházási értéke soha nem látott szintekre emelkedett, addig
a magánszektor által beruházásokra költött összeg visszaesett a 2002 körüli, azaz az EU előtti időszak szintjére. Érdemes utánanézni.
Így azért könnyű szidni az EU-t pénz ügyében. A kormányközeli vállalkozók szanaszét keresik magukat, a magánszektor meg sehol. Magyarország erősödik, csak akik benne laknak, azok nem.
Jól bekajálja mindenki a kormány brüsszelezős dumáját, csak azt felejtjük el, hogy a környező országokkal való minél közvetlenebb kapcsolat és együttműködés nélkül rövid úton lecsúsznánk kb. Albánia szintjére. Márpedig a környező országok, az maga az EU jelenleg. Amíg van EU, addig nekünk is oda kell tartoznunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!