Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A német állam miért nem...

A német állam miért nem kártalanítja azt a lengyel vállalkozót, akié a berlini terrortámadásban használt kamion?

Figyelt kérdés

[link]


A cikkből is kiderül, hogy a vállalkozónak komoly gondjai vannak.

A hitelezők követelése, sajnos jogos.



A német állam miért nem kártalanítja?

Végül is, az ő felelőtlen, liberális migránspolitikájuk okozta az egész kalamajkát.


A kártalanítás különösen jogos lenne, ugyanis nem akarják neki visszaadni a kamiont, mert bizonyíték.

Miért mondják azt, hogy figyelj itt van X ezer euró, ez fedezi a gépjárművet, meg a rakományt, a kamion meg itt marad.



2017. febr. 26. 18:53
1 2
 1/13 Shai-Hulud ***** válasza:
78%

Azért, mert nem a német állam okozta a kárt.

Bármennyire is szeretnéd a "felelőtlen migránspolitikát" okolni érte, nem a német állam kényszerítette azt a terroristát, hogy raboljon kamiont, és hajtson a tömegbe vele.

A bűncselekményekért az a felelős, aki elköveti őket (vagy aki kényszerít valakit annak elkövetésére). Ez az ember (az elkövető) szabadon, minden kényszer nélkül eldönthette, hogy gyilkolni fog, vagy nem. Tettéért ő maga a felelős.

A lengyel kamionos pedig sajnos rosszul járt, ezért senki nem fogja kártalanítani. De hasonló dologért nem csak Németországban, de sehol, semelyik országban sem kapna az államtól kártérítést.

Ha van biztosítása, az esetleg megtérítheti a kár egy részét, de ha nincs...

2017. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ennyiből a debreceni sofőrt is kárpotólhatnák amiért szétverték Calaisnál a menedékkérők és többet nagyon nem fog tudni dolgozni, utolsó tartalékát éli a rokkantnyugdíjas feleségével.

Ha nincs biztosítása ,így járt... sajnos...

2017. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Mert az a lengyel mégis mit keresett Németországban? Miért nem a saját hazájában fuvarozgat? Amúgy meg az sem bizonyított hogy nincs közük az ügyhöz. Azért egy kamiont csak úgy söförrel elkötni elég körülményes.
2017. febr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen helyzetek miatt szokás biztosítást kötni. Nyilván az úriember jó káeurópai szokás szerint ezt megspórolta.
2017. febr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg a lengyel kormánynak lenne a dolga kisegíteni. Látták mi történt, nem az ő hibájuk, hogy pont abba a kamionba pattant be a terrorista. Lengyel állampolgár az üzletember, akkor Lengyelország segítsen.
2017. febr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 azt ugye tudod hogyha mondjuk lengeyelből németbe visznek valamit nem cserél sofőrt a határnál, ha lengyelből/be vitték a cuccot simán lehet hogy otthon dolgozott a sofőr, nem kell máris őt hibáztatni.
2017. febr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogosan kéri a német államtól, mert a terrorizmusról ugyan vitatható, mennyire tehet a német állam, de arról tehetnek, hogy azóta ülnek a kamionján meg az áruján is, ami azóta tönkrement. (Nálunk is ez van sajna, ha a sünök lefoglalják pl. a számítógépedet, mert valaki megvádolt okirathamisítással vagy akármivel, akkor ülnek rajta hónapokig, aztán a végén visszakapod, hogy "jó, mégse vagy bűnös", de addig mivel dolgozol?)


Különben a cikk csúsztat, a kamionos Zurawski a facebook-oldalán külön kéri, hogy ne gyűjtsenek neki adományt, mert a cég pénzügyi helyzete egyelőre stabil, csak szeretné visszakapni a jogos tulajdonát. (próbáltam utánanézni, gyűjtenek-e neki, így akadtam rá.)

2017. febr. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4-es, kétlem, hogy lenne biztosítás terrocselekményre vagy arra, hogy lefoglalja a rendőrsg.
2017. febr. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 biztos van de ki a franc számítana rá egy fuvarcégnél.

Ez olyan mint mikor anyám barátnője ment síelni és kérdezték akar-e biztosítást kötni helikopterre, mondja nem.... eltaknyolt, eltörte a lábát és olyan szakaszon volt ahol csak mentőhelikopterrel tudták elérni aztán kapta a számlát, mostmár tudja hogy minden lehetetlen baromságra érdemes biztosítást kötni :D

2017. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy a terrorista vagy háborús cselekményekre nem terjednek ki a biztosítások. Nem tudom hogy az áruval mi a helyzet, de egy (láthatóan új és drága) nyerges vontatóért amely simán megjavítható gazdaságosan, a biztosító nem fog fizetni .
2017. febr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!