Ha az amerikai választáson Bernie állt volna szemben Trumppal akkor melyikre szavaztatok volna?
Bernie Sanders vagy Donald Trump? És miért?
Szerintem hiba volt Hillaryt jelölni.
"vidéki parasztok" "sok hülye"... Van ám színvonal! :-)
Aki szélesebb rétegekről képes így nyilatkozni, arra illenek rá leginkább az általa alkalmazott jelzők!
Igen, 4-es válaszoló. A liberális sznobizmus mással érvelni nem tud, mint közösség kitagadással, "szalonképtelenné" tétellel, és kulturális fölény hangsúlyozással, minden mást, ami nem egyezik a felfogásukkal, az ismétléssel igazzá tett módszert követve, a pejoratív, aluliskolázott, műveletlen, társadalmilag éretlen jelzőkkel írják körül.
"Ha tehát te intelligens és kiemelkedő" akarsz lenni, ezekkel az elültetett, meglapuló gondolatokkal kell végigmérned, hova tartozol. Szuggesztív módszer.
Ez egy elég egypólusú hozzáállás. Csak lásd, ha nem ez érvényesül, az diktatúra. Hiába többségi akarat szerint működik. Unom már a diktatúrázást, és az indokolatlan jelzők propagandarendszert jelentő dobálását.
A jobboldal eleme a valami ellen, a baloldalé pedig a valamiért. Így kézenfekvő, hogy a baloldal a hibáival együtt is támogatható, míg a jobboldal alapjaiban vállalhatatlan, ez a felfogás.
A mostani kormány folyton ellenséget keres. Ellenségei a nők - ki, mikor, hogyan? Mi ad erre alapot??
Ellenségei a szegények, ellenségei az idősek, és sorolják.
Ezek az "ellenségképek" az ellenzék szavai által kellnek életre, majd a közbeszéd állandóvá tett részeként végül árnyékboksszá alakul.
"Árnyékbokszolás, más néven a „torzított álláspont védelme”. Bármely vitában előfordulhat, hogy a helyzet nyomása az érvelőt arra kényszeríti, hogy megvédelmezze azt az álláspontot, amit ellenfele támad, adott esetben akkor is, ha az nem is az ő eredeti álláspontja. A vitapartner tulajdonképpen "beletolja" a vitapartnert az általa eredetileg nem képviselt álláspontba, aki ezután ezt védelmezi. Ezt a helyzetet nevezik árnyékbokszolásnak."
"Ez a veszély abban rejlik, hogy képes összezavarni a beszélőt. Sokszor a beszélő nem utasítja el a torzított álláspontot, hanem megpróbálja megvédeni, így olyan álláspont mellet igyekszik érvelni, ami eredetileg nem is az övé volt."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!