Mennyi az esélye, hogy Marine Le Pen nyeri a francia elnökválasztást?
Jóval nagyobb az esélye, mint apjának 2002-ben.
Az apja, Jean-Marie-nak nem voltak köztársasági elnök ambíciói, kényelmesebb volt számára egy szélsőséges, rétegpártnak megtartani a Nemzeti Frontot, ő pedig egy véleményvezér szerepet játszott, ha egy kicsit emelkedett a népszerűsége, tett valami vállalhatatlan kijelentést, hogy a címlapokon szerepelhessen, de ne kerüljön kormányközeli helyzetbe.
Marine Le Pen viszont nagyon szeretne elnök lenni, elhatárolódik a rasszista, vállalhatatlan kijelentésektől, még az apját is kizáratta ezek miatt, hogy ezt bebizonyítsa.
Sokkal modernebb kiadásban tálalja a nemzeti radikalizmust, tehetségesebb, mint az apja, jobban tud hatni az emberekre.
2002-ben nagy ellenkampány volt, az összes párt és média Chirac mellett kampányolt, ez idén is meg lesz, de sokkal kevésbé. Most láttam, hogy februárban bemutatnak egy "Chez nous" című filmet, aminek az lesz a célja, hogy elrettentse az embereket a "szélsőjobbtól".
A baloldal leszerepelt, és megosztott. Úgy néz ki, hogy külön indul a választáson Emmanuel Macron, aki ugyan nem tagja a szocialista pártnak, de nagyon szorosan kötődik hozzájuk, és most a szocialista párt előválasztással külön jelöltet állít, amivel feleződnek a szavaztok. Ha egy jelölt lenne, akkor is Fillon és Le Pen jutna a második fordulóba, de kettővel biztos így lesz.
Le Pen helyzetét javítja, hogy most a baloldal nem fog tudni egyként odaállni mögé, mint Chirac esetében tette, mivel hatalmas megszorításokkal kampányol, amitől nagyon sokan félnek, Le Pennek viszont nagyon kedvező gazdasági, jóléti ígéretei vannak.
A francia politikában van még egy érdekes szereplő, a szélsőbaloldali Jean-Luc Mélenchon (tőke ellen harcol, internacionálét énekelnek, elvtársazik, ő is leígéri a csillagokat a franciáknak gazdaságilag). Neki is van 10%-a, és egyrészt ezzel is a szocialistáktól vesz el szavazatot, másrészt az ő 10%-a szinte kizárt, hogy a második fordulóban egyhangúlag a megszorításokat ígérő Fillonra szavazzon Le Pennel szemben, annak ellenére, hogy Mélenchon és Le Pen utálják egymást.
Röviden: Tuti Fillon-Le Pen második forduló lesz, és a Fillon mögötti "demokratikus" összefogás meg fogja verni Le Pent, de én kb. 60-40%-os, jóval szorosabb versenyre tippelek, mégpedig a migráció, a terror miatt, Fillon megszorításai miatt, illetve Le Pen tehetsége és a "dédiabolisation"(=ördögűzés, "ellenségtelenítés") stratégiája miatt, amit 1000* ügyesebben és hatékonyabban csinál, mint Vona a cukiságkampányával itthon.
Én egyébként Le Pennek szurkolok, imádom a beszédeit, Európa egyik legjobb politikusának tartom, nagyon örülnék, ha ő lenne a francia elnök, nagy szüksége lenne rá most Európának ebben az ultraliberális, Merkel-Juncker-Schulz uralta őrületben.
Fillonak ezerszer több esélye van mint Le Pennek. A gond, hogy az Uniónak nem tenne jót egy újabb bomlasztó politikus, mint Le Pen, aki szintén az EU-ból való kilépéssel fenyegetőzött és Putyin nyalonca.
Fillon ebből a szempontból nem jobb, de legalább EU-párti.
Kedves harmadik, én azt írtam, hogy Fillon az esélyesebb, viszont nem fog 80%-ot kapni.
Egyébként az ún. "demokratikusék" között az a különbség, hogy a szocik nyíltan kimondják, hogy nem akarnak nemzetállamot, hanem Egyesült Államokat képzelnek el a jövőben, az UMP/Les Republicains párt politikusai is így gondolják, csak nekik az a felfogásuk, hogy ezt lassabban kell építeni, merthogy a nép hülye, és ha túl gyorsan csinálják, akkor nem fogja hagyni, illetve hogy ne a Nemzeti Front jusson hatalomra, egy kis migránsozó/EU szidó retorika még belefér, hogy hatalmon maradjanak, és engedhessék a "menekülteket", és építhessék tovább az eut a francia függetlenség rovására.
Jó példa, hogy amikor 2005-ben a nép elutasította az Európai Alkotmányt (tulajdonképpen magát az integrációt, annak erősödését), akkor Sarko úgy gondolta, hogy kell a fa**nak ez a demokrácia, hisz a nép amúgy is hülye, és mégis megszavaztatta a népakarat ellenére a parlamenttel "Lisszaboni szerződés" néven, szinte egy az egyben azonos tartalommal.
Fillon pedig egy Sarkozy 2.0.
Marine Le Pen nyíltan megmondja, hogy ki kell lépni az EU-ból, az Eurozónából, Schengenből, és vissza kell állítani a Frankot és a határokat, és meg is csinálná.
Jól is teszi.
Az EU-ban az emberek vannak a gazdaságért, és nem fordítva.
Az Eurót nem lehet semmi áron eldobni. Ez a közös valuta válságban van, a nagy vezetők (akik nagy részét nem is a nép választotta), mindent megtesznek azért, hogy megmentsék az Eurót, de mit tesznek azért, hogy megmentsék a kisvállalkozásokat, nyugdíjakat, munkahelyeket, egészségügyet? Inkább ezutóbbiakért kellene küzdeni, nem az Euróért.
Marine Le Pen célja az "immigration zéro", hogy 1 db bevándorlót se fogadjanak be, Sarkozy csak beszélt róla, mégis több százezer bevándorlót fogadott be minden évben, amikor még elnök volt.
De jól látszik az EU kifordított logikája, ahogy velünk is bánnak, állandóan a vádlottak padján ülünk mi is, mert az ócska liberális irányelveik nem érvényesülnek maradéktalanul, de sosem számoltatják el Orbánt, hogy milyen körülmények között élnek a magyarok, milyen állapotban van az egészségügy, milyen alacsony a minimálbér.
Az, hogy az átlag magyarok hogyan élnek, leszarja az EU, csak a nagytőkének, multicégeknek, migránsoknak, esetleg melegeknek jó legyen.
Azért a Nemzeti Frontot pont a zsidók és a melegek is nagyon támogatják, mert homofóbia és antiszemitzmus pont az iszlám felől jellemző.
[link] Sébastien Chenu politikai kommunikációs tanácsadó, aki Le Pen kampányát segítette és nyíltan meleg. Szóval innen nézve ők is liberálisak, csak nem szélsőliberálisak, mint a baloldaliak szerencsére.
Igazad van, utolsó.
Jean-Marie Le Pentől még félhettek a zsidók, és esetleg a melegek is,az ő retorikája Csurka Istvánéra hasonlított.
Jean-Marie Le Pen még inkább vallásos és erősen konzervatív volt, erősen katolikus és keresztény párti, nem támogatta a szekularizációt.
Marine Le Pen modernebb, sokat beszél a köztársaságról, a demokratikus értékekről, és hogy ezeket mennyire veszélyezteti az ultraliberalizmus és a migráció.
Állítja, hogy a demokráciát már az Uniótól és a liberális elittől kell félteni, hiszen ők védik a demokrácia értékeit, például a népi kezdeményezésű népszavazást, ami ott tabu 2005 óta, és a Brexit óta meg különösen. Be is tiltották, nehogy az EU-tagságról kezdeményezzen népszavazást a nép.
Például ő védi az arányos népképviseletet, hiszen pont a Front Nationalra szabtak választási törvényt, melynek értelmében nem tudnak nemzetgyűlési és szenátusi helyeket szerezni, hiába érnek el magas százalékokat ezeken a választásokon. (persze a PS és az UMP azzal szentesíti ezt, hogy így kell harcolni a szélsőségek ellen)
Ugyanígy a szélsőséges feministák is támadják a Frontot, de a nők többsége felfogja, hogy mégis ők a kisebbik rossz, hiszen hiába feministábbak a liberálisok, ha közben meg szabad utat engednek az iszlamizációnak, mert akkor annyi lesz a nőknek.
A melegekkel is ugyan ez a helyzet, elvileg az FN egyik frontembere, Florian Philippot is meleg, ez szerintük magánügy, és nem kell vele foglalkozni, így egy sokkal békésebb társadalmat lehet elérni, mint agresszív meleglobbival, provokatív felvonulásokkal.
A zsidók is egyre inkább támogatják, az iszlamizációtól félve, de tudja Marine, hogy sok antiszemita szavazója van az FN-nek, akiket jobb lenne nem kiábrándítani, ezért bár nem tesznek antiszemita kijelentéseket, de nem is kívánnak boldog hanukát.
Marine Le Pennek a "communautarisme" szót használja arra az oszd meg és uralkodj elvre, ami az európai és francia liberális elit módszere, hogy apró kisebbségekre osztja fel őket, pl. LMBTQ, zsidók, muszlimok, nők, stb., és azt mondja, azért képvisellek téged, mert elnyomott kisebbség vagy. Marine ezzel szemben egységes nemzetet akar, és így szólítja meg a franciákat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!