Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerbia, Grúzia, Ukrajna...

Szerbia, Grúzia, Ukrajna miért nem hajlandó elfogadni a háborús vereséget, területi veszteséget és ragaszkodnak még mindig Koszovóhoz, Dél-Oszétiához, Abháziához, illetve a Krím-félszigethez?

Figyelt kérdés
Érthető, hogy ez fájó veszteség ezeknek a nemzeteknek, de szerintem jobb lenne továbblépni, megbékélni. Azonban ők nem hajlandók, hasonló a helyzet, mint Németországban, Magyarországon, Bulgáriában a háború után, a '30-as években. Felelős, vezető politikusok is nyíltan a területi revízió, az elvesztett területek visszaszerzése mellett állnak. A legradikálisabbak akár a hadsereg bevetését is támogatnák a cél érdekében.

2016. dec. 27. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Koszovó "függetlenedése" az egész EU számára tragédia.

Koszovóban nincs valóságos államhatalom, nincsenek önkormányzatok. A valós hatalom a nemzetközi szervezett bűnözésből élő klánok kezében van (drogkereskedelem, fegyverkereskedelem, embercsempészet, sőt, emberkereskedelem).


Emellett teljesen nyíltan folyik a dzsihadista terroristák toborzása. Koszovóiak is ezres nagyságrendben harcolnak az Iszlám Állam oldalán, továbbá a balkáni toborzások (Bosznia, Szandzsák, Macedónia, Albánia) is Koszovóból indulnak ki, és ott futnak össze.


Szó szerint rosszabb a helyzet mint Afganisztánban. (Közeli barátom tavaly járt Afganisztánban, van némi összehasonlítási alapja.)

2016. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen alapon bármilyen terület, bármikor, bárkitől elvehető.


Utána csak annyit kellene mondani: Mi van? Miért nem akarsz megbékélni? Miért nem nézel a jövőbe?

2016. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KecskeShajt újra! ***** válasza:
100%

Egyik ország sem akar megválni a területeitől, még akkor sem, ha nem régtől fogva birtokolja őket.

Koszovó sosem létezett korábban, több száz évig Szerbia része volt, bár az északi-északkeleti területeken kívül kevés szerb él ott, nagyrészt albán lakosságú.

Ukrajna már más kérdés, önálló országként 1918 előtt sosem létezett, csak Lengyelország ruszin-kozák lakosságú határterülete volt, A krími területeket a tatárok birtokolták, a keleti szegélyt az oroszok.

Grúzia nagy múltú ország, amely hosszú ideig birtokolta az elszakadt területeket, de a Szovjetunió elszakadása óta képtelen volt az ellenőrzése alá vonni őket.

2016. dec. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ilyen alapon bármilyen terület, bármikor, bárkitől elvehető. "


Ami igaz is. Mert elvehető. Gondolom nem kell sorolnom a történelmi példákat. Sokan, sokszor elfelejtik, hogy a nemzetközi politikában az erősebb diktál. Koszovó, Macedonia, Albánia mára már gyakorlatilag Török befolyási övezet. Aki Koszovót meg akarja szerezni, az a törökökkel húz ujjat. Gondolom nem kell mondanom, hogy egész európában nincs olyan katonia potenciál, ami ezt megengedhetné magának.

2016. dec. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

Ezeket a területeket mind erőszakkal vették el, egyik sem békés úton vált le az adott országról, így persze, hogy nem ismerik el a terület elvesztését.


Grúziában Saakashvili követte el azt a hibát, hogy a hadsereget kirendelte Dél-Oszétia területére, mert a szeparatisták ki akarták vívni Dél-Oszétia függetlenségét. Az oszétok meg Oroszországhoz rohantak segítségért, ami elkezdte bombázni megszállni Grúziát, mire az abházok is fellázadtak, és Abháziából kiűzték a grúzokat, sokan minden értéküket hátrahagyva elmenekültek Abházia területéről.

Abháziában fontos kikötők vannak, a tengerpart nagy részét is ők adják, és a turizmus sem elhanyagolható. Dél-Oszétia meg annyira belóg az ország közepébe, hogy szó szerint kényük-kedvük szerint ellenőrizgethetnék az oroszok Grúziát, ha Dél-Oszétia csatlakozik Oroszországhoz.

Érthető, hogy nem akarnak róluk lemondani. Ráadásul Dél-Oszétia és Abházia önállóan (meg az oroszok nélkül) nem lennének képesek hosszú távon megmaradni.


A Krím-félszigetet Oroszország megszállta, ráadásul még az oroszok is beismerték, hogy a félsziget hovatartozására kiírt népszavazást elcsalták. És még a csalással is csak 50%-ot tudtak kihozni, a másik 50% bizony Ukrajnára voksolt, ennek ellenére erőszakkal elcsatolták a félszigetet Ukrajnától. Ezzel Oroszország megszegte a Budapesti Memorandumot, amiben Oroszország garantálta Ukrajna területi épségét, amennyiben Ukrajna átadja minden nukleáris fegyverét Oroszországnak.


Koszovó meg csak azért független, mert 2008-ban Szerbia még valamennyire orosz érdekszféra volt, az USA-nak meg kellett egy balkáni támaszpont. Erre az EU-s országok és az USA világra segítettek egy eleve életképtelen államot, majd Koszovó megszületése után az EU szimplán magára hagyta az országot. Koszovó megszületése és lezüllése tulajdonképpen az Európai Unió egyik legnagyobb szégyenfoltja. Már csak azért is, mert a gazdasága a szervkereskedelemre, csempészetre, prostitúcióra és a NATO jelenlétére alapszik, és a szegénység miatt a dzsihadista toborzóknak sincs nehéz dolguk. Koszovó Európa pöcegödre.

Ráadásul szégyen, hogy Koszovót ilyen könnyen megcsinálták független államnak azért, hogy gyengítsék vele (az akkor még orosz érdekszférában lévő) Szerbiát, de Székelyföld autonómiája senkit sem érdekel, mert Románia is nyugati érdekszférában van.



Ezért igazságtalan az összes.

Mellesleg ha Szerbia nyugati érdekszféra lett volna, ma nem lenne független állam Koszovó. Ugyanúgy, ha Grúzia orosz érdekszféra lenne, akkor ma vagy nem lenne se Dél-Oszétia, se Abházia, vagy pedig mindenki elismerte volna a függetlenségüket.

2016. dec. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!