Hogy fog véződni szerintetek a Szíriai fegyveres konfliktus illetve mi lessz Aszad elnök rendszerével? Ott van ugye Putyin aki védi Aszadot és vajon Trump mit lép?
- Szíria orosz érdekeltség lesz, Irak pedig amerikai.
- Az amcsik nem fognak beleszólni Szíriába, az oroszok pedig Irakba.
- Szíriában marad Asszad.
- Irakban viszont nem fogják engedni, hogy a helyi siíták túlságosan közelébe kerüljenek a hatalomnak, nehogy létrejöjjön az a bizonyos "siíta félhold" Irántól Libanonig (Izrael nagy bánatára). Irakban lesz egy amerikai bábkormány, amelyik vigyázni fog, hogy a kurdok, a szunnita arabok és a siíta arabok kölcsönösen sakkban tartsák egymást. Az olajkitermelést és a külpolitikát pedig az amerikaiak fogják felügyelni, az oroszok pedig erre rá fognak bólintani.
A lesz egy sz.
"Hogy fog véződni szerintetek a Szíriai fegyveres konfliktus"
Vélhetően a kormány győzni fog, a kurdok meg talán létre tudnak hozni egy autonómiát.
"illetve mi lessz Aszad elnök rendszerével"
A rendszer maga valószínüleg fent marad. Aszad személye viszont nem biztos hogy marad. Lehet a háttérbe lesz állítva, mert túl megosztó. Szerintem egyszerűbb lenne egy elfogadottab személlyel konszolidálni Szíriát.
"Ott van ugye Putyin aki védi Aszadot és vajon Trump mit lép?"
Nem tudni mit lép. Trump teljesen kiszámíthatatlan.
"a kurdok meg talán létre tudnak hozni egy autonómiát"
Már van egy ideje, Szíriában is, Irakban is. Aggódnak is a törökök, hogy ez "átterjed" hozzájuk is. :)
1.
Irakban nem csak az amerikaiaknak van nagy befolyásuk, hanem Iránnak is. Szerintem hosszútávon inkább iráni érdekeltség lesz.
Volt hogy Qasem Soleimani vezetett Irakban offenzívát az IS ellen. Ő az usa terrorista listáján van. Irán egyik legnagyobb befolyású embere. Ha az amerikaiaknak lenne valódi hatalmuk, akkor be se léphetne oda. Ezzel szemben offenzívákat tud irányítani ott.
Az IS legyőzése után csak nőni fog a síita uralom. A szunniták meg méginkább kiszorulnak majd a hatalomból.
"Már van egy ideje, Szíriában is, Irakban is. Aggódnak is a törökök, hogy ez "átterjed" hozzájuk is. :)"
Nem biztos, hogy fent is marad.
"Irakban nem csak az amerikaiaknak van nagy befolyásuk, hanem Iránnak is."
Most még. De majd az oroszok szólnak Iránnak, hogy jobb a békesség, hagyják csak meg Irakot az amcsiknak. Irán pedig ha az amcsikkal szívesen is kekeckedne, de a szövetséges oroszokkal nem fog szembe fordulni.
"Nem biztos, hogy fent is marad."
De, teljesen biztos, hogy fennmarad. Más kérdés, hogy bármekkora autonómiát is kapnak, a kurdoknak ez úgy sem lesz elég. Nekik a teljes függetlenség és önálló állam kell, ennél alább nem adják. De a teljes függetlenséget nem fogják megkapni. Ebből azért lesznek még problémák hosszabb távon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!