Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy ilyen rendszert kialakítan...

Egy ilyen rendszert kialakítani észak koreában?

Figyelt kérdés

Most tételezzük fel hogy megdől a Kim diktatúra.

És kialakítanának egy olyan rendszert ahol mindent lehetne kapni, külföldi termékeket is, lennének műszaki boltok, divat áruházak, rendes élemiszer boltok, autó kereskedés(ameriaki,európai autókkal is) tehát lényegében olyan mint pl. magyarországon hogy mindet lehet kapni.

De az áruházak,üzletek,kereskedések,boltok mind az állam kezében lenne és a profit nem egy magánszemélynek,vállakozóknak megy hanem az államnak amiből gazdálkodna az állam és építené minnél jobbá az országot.

Emellet persze ilyenek is az állam kezében lennének mint internet és telefon szolgáltató stb stb...

Tehát minden lenne mint egy kapitalista országban csak az állam kezében lennen minden és a profit az államnak menne.



2016. okt. 29. 16:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
#9: Hát, nem tudom, én ezt valahogy, már-már a fantasztikus irodalomba sorolom.
2016. nov. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

# 11

Miért ez mitől fantasztikus?Az árucikkek bevétele nem sok vállakozó zsebét gazdagítja hanem az államhoz folyik.

Ti komolyan azt hisztek hogy a világban soa semmi mostmár nem fog változni minden marad politikailag örökké úgy ahogy most van?

2016. nov. 1. 18:15
 13/20 anonim ***** válasza:
#12:Nem, nem hiszem, nyilván fog változni. Csak attól tartok, hogy nem jobb lesz, hanem rosszabb.
2016. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

# 13

És ezt mire alapozod?

2016. nov. 1. 19:12
 15/20 anonim ***** válasza:
#14:A kérdésed kapcsán arra, hogy ahogy mondani szokták, az állam, nem jó gazda. Nem mondom, hogy minden esetben érvényes ez, de többnyire, igen. Szóval, nem hiszem, hogy jobb lenne, ha például a kereskedelem, teljesen állami kézben van. Nem bízom az ilyen "állami kapitalizmusban".
2016. nov. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ja, általánosságban pedig arra, hogy jelenleg, vagy 7 milliárd ember él a Földön és ez a szám, rohamtempóban emelkedik. Ennek pedig szerintem, előbb-utóbb sokkal súlyosabb következményei lesznek, mint mondjuk, a jelenlegi migráció, meg gazdasági problémák.
2016. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

# 15

Az a baj hogy te a magyar állami vezetést és a magyar nép mentalitását vetted alapul!

2016. nov. 2. 07:28
 18/20 anonim ***** válasza:
Lehet, bár szerintem az nem csak nálunk igaz, hogy az "állam, rossz gazda". De végülis, egy próbát megérhetne, kíváncsi lennék az eredményre,bár egyelőre nem úgy tűnik, hogy megdől náluk a diktatúra.
2016. nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

# 18

Most nem azon van a hagsúly hogy meg e fog dőlni vagy nem...

De szomos országban jó gazda az állam még a vadkapitalizmusban is.

2016. nov. 2. 11:10
 20/20 anonim ***** válasza:

Csak jellemzően az állam olyan gazdasági szektorokban rendelkezik befolyással és tulajdonnal, ami nem működik állami dotáció nélkül, vagy stratégiai jelentősségű, és közben szükség van rá pl. nagyberuházások, amiknek a megtérülése csak évtizedekben mérhető pl. infrastrukturális beruházások, energetikai szektor, nagyipari beruházások, amiket a magántőke nem vállalna be, mert rizikós a megtérülés.

A probléma ezzel az államosítsuk a szolgáltató, kiskereskedelmi szektort épp az, hogy ez pont az a szektor, ami megvan állami szabályozás nélkül is. Elég megnézni, hogy mekkora "sikertörténet" nálunk a nemzeti dohányboltoké, van ahol két trafik van egymástól száz méterre, meg van olyan, hogy több községben egyáltalán nem lehet kapni dohányárut, ez máris elvezetett ahhoz, hogy újra divat a cigicsempészet, meg az otthoni töltögetés. Apropó, anno Hadházy Ákos épp azért hagyta ott a Fideszt mert náluk Szekszárdot az kapott trafiküzemeltetési jogot, akit ismert a Fidesz és megbízhatónak tartotta, lényegében véve a trafikok többsége pártembereknek meg a haverjaiknak lett kiosztva.

Most te ezt a sikertörténetet akarnád kiterjeszteni a teljes kiskereskedelmi és szolgáltató szektorra, ez tudod mihez vezetne? Egyrészt aránytalanságok alakulnának ki, lenne város ahol csak egy áruház van, lenne olyan, ahol ugyanekkora népességre lenne tíz. Ha meg veszteséges volna hát egye fene, benyelnék. Nem lenne piaci verseny sem, minden hatósági árakon lehetne kapni, ami azt jelentené, hogy simán kialakulhatna olyan árrés, aminél megéri csempészni nagy tételben más országból, értelemszerűen ez lehetne Dél-Korea vagy Kína. A végén ígyis-úgyis ráfizetéses lenne a dolog, többe kerülne és kevésbé lenne nyereséges az államnak, mintha engedné a magánszférát érvényesülni. Mert pont ez a legnagyobb baj, hogy egy olyan területről beszélünk, ahol nincs szükség állami tőkére, hogy működjön, az állam szabályozzon, tartassa be a törvényeket, adóztasson, de amúgy hagyja békén azokat a szektorokat, amik elvannak nélküle is.

2016. nov. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!