Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyiknek volna nagyobb...

Melyiknek volna nagyobb realitása?

Figyelt kérdés

Etnikai alapú határok békés úton való elérése a Kárpát-medencében, hazánk 1941-es határainak visszaállítása, a nemzetiségi területeken (Észak-Erdély, Vajdaság, Kárpátalja, Dél-Szlovákia északi részei, Muravidék) autonómia, erős hadsereg, semleges külpolitika és kilépés az EU-ból, Schengenből és NATO-ból?


Avagy


A 2004-ben csatlakozott országok (kivéve Ciprus és Málta), valamint Románia, Bulgária és Horvátország kollektív kilépése az EU-ból és a NATO-ból (esetleg még Ausztria, ez függ a holnapi helyett december 4-i elnökválasztás kimenetelétől is; valamint megint csak esetleg Ukrajna, Szerbia, Bosznia-Hercegovina, Montenegró, Koszovó és Macedónia) és a Kelet-Közép-Európai Unió, valamint egy kelet-közép-európai katonai szövetség létrehozása, amelyek semlegessé válnának Nyugattal és Kelettel szemben egyaránt. Emellett, Szlovákiában, Romániában, Szerbiában és Ukrajnában a magyarság területi és kulturális autonómiát és regionális parlamentet kapna; Románia és Ukrajna föderatív állammá válna; Vajdaság, Kárpátalja és Erdély Szerbián, illetve Ukrajnán és Románián belül svájci mintára átszerveződne; Szlovákia kétnyelvű lenne, a dél-szlovákiai területek magyar autonóm tartománnyá válnának; a balti államokban az oroszok; Koszovóban a szerbek; Macedóniában az albánok területi és kulturális autonómiát kapnának. A Kelet-Közép-Európai Unió pedig uniós szintű törvényben rögzítené a tagállamok területi egységét és tiltaná az etnikai konfliktusokat, helyette a szubszidiaritást támogatná; a brüsszeli Unióval szemben nem törekedne egyesülésre; vezetőit közvetlenül a lakosok választanák meg, parlamentjében csak egyéni választókerületekben megválasztott képviselők lennének és a nemzeti parlamentek beleegyezése nélkül nem lehetne fontos döntéseket hozni. A Kelet-Közép-Európai Unió ezek után békepartnerséget kötne a NATO-val és Oroszországgal, kereskedelmi egyezményt az EU-val, az USA-val, Kínával és Oroszországgal, de semmilyen szabadkereskedelmi övezetnek nem lenne része; a közös pénznem nem lenne kötelező, ehelyett inkább a nemzeti valuták egy értékre hozása és egymással szemben való konvertibilitása lenne a cél, ezenkívül az intézmények valamennyi fővárosban jelen lennének, minden ország kapna egy nagyobb vagy kisebb intézményt (pl. Varsóban lenne a parlament, Budapesten a KKEU elnökének hivatala, Pozsonyban a közös bíróság, stb.), a végrehajtó és törvényhozó intézmények pedig minden fővárosban kirendeltséggel bírnának, bennük pedig minden nemzeti parlament bizonyos számú (5-10 százaléknyi) képviselője részt venne. A tagországok saját hadseregeiket a belső védelemre és a tagországi határok védelmére fordítanák, míg a közös hadsereg a külső határok védelmére és a tengerészetre összpontosítana.


2016. okt. 1. 15:38
 1/3 A kérdező kommentje:
A második lehetőségből Albánia kimaradt.
2016. okt. 1. 15:50
 2/3 anonim ***** válasza:

0 = 0, tehát azonos realitásuk lenne. A második szövegfalban túl sok részlet van, amelyik miatt 0-ra tenném a megvalósulás valószínűségét; a KKEU koncepciója, bár szintén gyakorlatilag lehetetlen, bizonyos változásokkal talán egy 0.00001%-os valószínűséget elérhetne (és azt is csak azért, mert a világ sokszor előreláthatatlan módon halad előre, és gyakorlatilag 'bármi megtörténhet' elég idő elteltével).


Az 1-es lehetőség lehetetlen, mivel békés úton sosem lesz revízió. El kéne már felejteni ezeket a revíziós vágyálmokat - ha a nacionalizmust szorítjuk vissza, az etnikai különbségek előbb-utóbb úgyis lényegtelenné válnak.

2016. okt. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem az "avagynak" van a legnagyobb realitása ebben a kérdésben.
2016. okt. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!