Ha megnézed milyen volt 20 éve 10 és 5 éve görögország, akkor lehet látni, hogy a kis igényű boldog nép, nyugat-európai fogyasztói társadalom felé indult el. Ha gyors az átállás, egyesek hirtelen meggazdagodnak , mások lemaradnak és mindig a lemaradattabbak vannak többen. És ők viszonyítják az életszínvonalukat máshoz. Régen szerettem görögországba járni, de most már nem annyira, nagyon megváltoztak a dolgok.
2010. ápr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
12/17 anonim válasza:
Uhh miért offoljátok ennyire tele a kérdéseket?
Amúgy valószínáleg ott, hogy sokáig leplezni akarták, hogy mekkora is a probléma valójában, és csak későn fordultak nemzetközi segítségért.
2010. ápr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
13/17 anonim válasza:
A legnagyobb baj az, hogy már nem bíznak bennük - ugyanazt csinálták, mint a Gyurcsány-banda, meghamisították az EU felé a statiszikai adataikat.
2010. ápr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
14/17 anonim válasza:
Jajj.
Annyira szeretem azt a sok okost aki itt ossza az észt, és kb 16-20 éves...
Görörország monetáris tanácsa '99-ben megszavazta az eurót nemzeti fizetőeszközként. Azonban a gazdasága koránt sem állt olyan helyzetben hogy ezt megengedhette volta, hiszen sok feltételt kellett teljesíteni az Eurozónához való csatlakozáshoz.
Ezt hitelekből fedezték, amiknek a visszafizetésével járó gondok most jelentek meg...
2010. ápr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
15/17 anonim válasza:
Én már elég öreg vagyok ahhoz, hogy az uniós tagságuk történetére is emlékezzek. Görögországban 1969-ig fasiszta diktatúra volt (Papadopulosz által vezetett "ezredesek diktatúrája"). Az első szabad választásokat a szocialista Andreas Papandreu nyerte (a mai nem az a Papandreu, inkább annak unokája). Ekkor lett pl. kulturális miniszter Melina Mercuri a híre színésznő. A Közös Piac (ekkor még így hívták az uniót) a fasizmus visszatérésének megelőzésére azonnal felvette Görögországot(Spanyolországhoz és Portugáliához hasonlóan), holott nálunk akkor is sokkal fejletlenebbek voltak (G-ban pl. a tévé európában csak 1966-ban, Európában utoljára indult meg). Eddig is lélegeztetőn volt a nemzetgazdaságuk és pacemaker tartotta fenn az élet látszatát. Most a válságos állapot agóniává fajult. Ehhez hozzájárult az olimpia is, melyet nem tudtak gazdaságosan teljesíteni. A lényeg, Go mindig is fejletlenebb volt nálunk, csak az idegenforgalom jelentett némi oxigént a respirátor palackjába. Az idegenforgalmuk hatalmas károkat szenvedett a délszláv háborúban (senki nem autózott Go-ba Szerbián keresztül). A mai görögök sem tudták megváltani a világot. Az Euró bevezetése kivette az ország vezetésének kezéből a szabad valutagazdálkodás jogát, ezzel megadta a kagyelemdöfést Go-nak. Így most már nagyon sokba fog kerülni az Uniónak az újjáélesztés. Egy hibára nem lehet tehát visszavezetni a jelen krízist - a hibasorozat okozója éppen Nyugat-Európa. Go csak élni szeretett volna a lehetőséggel, de ehhez a gazdasági fundamentumok a mai napig hiányzanak (vajon hány görög világmárkát tudsz említeni?).
2010. máj. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
16/17 anonim válasza:
Rossz kezekbe adták a gyplőt.
2010. jún. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
17/17 anonim válasza:
Ott szúrták el a görögök hogy túlságosan jó életmódot teremtettek maguknak hitelekből.
Például: 25 év munkaviszony után el lehetett menni nyugdíjba, így volt olyan aki már 40-45 évesen nyugdíjba mehetett. Hatalmas fizetések voltak a semmi munkáért, hatalmas segélyek stb. És ezek mind hitelből.
Görögország tartozása 300milliárd euró. Ennyit a büdös életbe nem fognak tudni visszafizetni, de ha olyan életszínvonalon éltek volna amit a gazdaságuk megenged nem lett volna gond. Az euróra is azt hitték hogy csodaszer, sajna rosszul.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!