Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most már biztosnak mondható?...

Pro Patria kérdése:

Most már biztosnak mondható? Puccskísérlet zajlik Törökországban.

Figyelt kérdés

Hadsereggel "visszatérni a demokratikus értékekhez" a kormányzást. Ha így is van, annak ez a módja egy megválasztott kormánnyal szemben? A nem egyetértésnek nem az országos választások előírt időben való megtartása a kifejező eszköze? Ez egy jogállam belső működése?


Törökország egyetlen éjszaka alatt bebizonyítja most, miért nem lehet helye az EU tagállamai sorában a belátható jövőben. Migrációs lepacsizás sem engedhet ilyen méretű felhígulást az európai jogállamok tömörülésében.


2016. júl. 15. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Épp fordítva van. Sok országban a hadsereg mintegy önálló hatalmi ágat képez, Törökországban pedig a hadsereg hagyományos szerepe az atatürki, világi rend megőrzése, kormánytól függetlenül. Erdogan kezdett elmenni vallási irányba, talán ezért puccsolnak.


Meglátjuk...

2016. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyre többször lövések. A hadsereg túszul ejt megválasztott kormánytagokat?? Ez a demokratikus jogrendhez való térés?

Erdogan pedig felszólítja(!) a fegyvertelen civileket az ellenállásra?! Ilet mond egy felelősségteles vezető?

Emberek fognak meghalni, és semmit nem tudok tenni!


Vonulnak, és egyre több a lövés!

Valakiket eltaláltak.

2016. júl. 16. 00:09
 3/4 Jeffrey Spender ***** válasza:

Sok országban a hadsereg mintegy önálló, ötödik hatalmi ágat képez, Törökországban pedig a hadsereg hagyományos szerepe az atatürki, világi rend megőrzése, kormánytól függetlenül.


Erdogán folyamatosan iszlamizálja az országot. A török alkotmányban van egy záradék, amely szerint, ha az iszlám párt nyer a választásokon, vagy az elnök iszlamista irányba viszi az országot bejelentés nélkül, suttyomban, a hadsereg veszi át a hatalmat automatikusan. Ez a múlt században 3 alkalommal fordult elő.


Pár éve, amikor Erdogán letartóztatta a tábornokokat, mag a rendőrség vezetőit, az nem másról szólt, mint ennek a megtöréséről.


A szekularizált török állam felszámolása a szemünk előtt zajlik.


És akkor is kit támogatott a libsi sajtó Európa szerte? Erdogánt.

2016. júl. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jeffrey Spender ***** válasza:

Puccs nélkül is voltak durva dolgok Törökországban, engemet az érdekelne, hogy Törökország hogy lehet NATO-tag és vágyakozhat alaposan az EU-tagságra, amikor elnöke


- nyíltan iszlamista


- kapcsolatokat ápol (olajozás, utánpótlás engedése) az Irakban és Szíriában randalírozó iszlamista terroristákkal (Iszlám Állam, an-Núszra Front, FSA) és felhasználja őket népirtásra (kurdok és jazidik) (azt senki nem tolerálná nemzetközileg, hogy a török hadsereg kezdene irtóhadjáratba a kurdok ellen, de mivel van ezernyi iszlamista szabadcsapat a szomszédban, ezért mások elvégzik a piszkos munkát) (most újabb fokát érte el az együttműködésnek: vesztegzár alá parancsolta az országában található összes katonai repteret, még az amik reptereit is, és nem mintha élen járnának a légicsapásokban, de így lélegzetvételnyi időhöz jutottak az iszlamisták és sikeres ellentámadásokat vezényelnek a kurdok ellen)


- oroszokra támad, mert belerondítanak az iszlamistákkal való üzletelésébe


- nyílt elnöki diktatúrát épít és korlátozza az alapjogokat, mint a szólás és véleménynyilvánítás szabadságát és másokat (újságíró verések, tüntetések szétoszlatása, egyszerű anonim kritikák megtorlása


[link]


- hadakozik a görögökkel


- zsarolja a migránsokkal Európát

2016. júl. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!