Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Norvégia és Svájc miért nem...

Hahahahaha kérdése:

Norvégia és Svájc miért nem lép be az únióba, ha úgyis be kell fizetniük a közösbe, és a szabályait is be kell tartaniuk, csak nem szólhatnak bele annak alakításába?

Figyelt kérdés
2016. júl. 13. 11:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mert nem csak az anyagin múlik. Annyit tesznek, amennyi érdekükben áll. Befizetnek, oké, de ezért kapnak is. A szabályokból csak annyit kell betartaniuk, amennyi az EU-val való gazdasági együttműködéshez szükséges. Viszont önállóak, nem a brüsszeli bohócok diktálnak nekik.
2016. júl. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

# 11

Mármint úgy érted, hogy 28 tagállam bohócai? Brüsszel csak egy hely.

2016. júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#12, nem úgy értem, hogy a 28 tagállam bohóca. Hamis beállítás, hogy 28 tagállam vezeti az uniót. Nem hallottad még kormányzati szintről pl., hogy senki által nem választott emberek diktálnak? Ők nem a 28 tagállam, hanem a brüsszeli bürokrácia. Nem Brüsszelre, mint helyre gondolok, hanem a brüsszeli bürokráciára.
2016. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Hamis beállítás, hogy 28 tagállam vezeti az uniót."

Akkor ki vezeti?


"Nem hallottad még kormányzati szintről pl., hogy senki által nem választott emberek diktálnak?"

De, de amit a kormány mond, az többnyire ferdítés, vagy egyenesen hazugság. Ebben a témában különösen szeretik nem az igazat előadni.


"Nem Brüsszelre, mint helyre gondolok, hanem a brüsszeli bürokráciára."

És az pontosan mit takar?

2016. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Svájcnak 20-30 éve voltak tervei az EU belépésre, de népszavazáson elvetették. Viszont a társulási szerződés az EGT-n keresztül egy kölcsönösen előnyös együttmüködési formát jelentett mindkét félnek.

Viszont ennek is hamar vége lehet, mivel Svájcban egy népszavazáson nemrég arra szavaztak hogy az EU polgárok ne vállalhassanak szabadon munkát náluk, így valószínűleg a társulási szerződés is felbontásra kerül jövőre.

2016. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Pro Patria ***** válasza:

Csak ahhoz a vonalhoz fűzök hozz, miszerint:

"Hamis beállítás, hogy 28 tagállam vezeti az uniót.

-> Akkor ki vezeti?"

- Nyilván nem szorul magyarázatra, hogy gazdasági érdekérvényesítés az EU-n belül elsősorban aszerint áll fel, hogy mekkora ehhez a háttéripar, és ennek skáláján alakul ki a politikai súly is.

Naiv, vagyis inkább demagóg megfogalmazás, miszerint itt 28, egyenlő szavú és súlyú tagállam társulásáról lenne szó, mert Magyarország politikai akarata - például - messze nem jelent olyan tényezőt, mint épp Franciaországé. Az EU formálásában néhány ország, tulajdonképpen elsődlegesen Németország, és az erősebb gazdasági tényezők az irányadók. A soros elnökség cserélgetése pedig szimbolikai aktus.

2016. júl. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az EU túlélésének a záloga a norvég-svájci minta.


Minden ország eldöntheti, hogy az EU-ba milyen mélyen akar intergrálódni, és az ehhez igazított szabályrendszert fogadja el.


Egy-egy projekthez néhány ország összeáll és eldöntik, hogy ki mit vállal. Akit meg nem érdekel, annak nem nyomják le a torkán.


Az önkéntességi alapokon szerveződő EU sokkal hatékonyabb, mint az a káosz, hogy a nagy országok akarják keresztülverni a saját érdekeiket az összes tagországon.

Mert most az van, hogy beléptünk, és automatikusan azt kell csinálni, amit a németek meg a franciák mondanak, a mi érdekeinket meg folyamatosan be kell áldozni az EU kedvéért...

De ez hosszútávon katasztrófához vezet, és mindenki megutálja az EU-t. A kicsik azért, mert az ő érdekeik le vannak sz.rva, nem haladnak, a nagyok meg azért, mert úgy érzik, hogy ők tartják el a kicsiket.

2016. júl. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!