Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Anglia 100% hogy kilépett az...

Anglia 100% hogy kilépett az EU-ból, vagy még nem biztos ez?

Figyelt kérdés
2016. jún. 28. 22:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem lépett ki. Újraszavaznak!
2016. jún. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

#11:

Ja, addig ismételgetjük a népszavazást, amíg nem jön ki a nekünk kedvező eredmény, érdekes módszer lenne Európa legrégebbi parlamenti demokráciájában...

2016. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%

Az nem rontja le a demokráciát, hogy ha újra szavaznak ugyanarról a kérdésről. Hiszen a vélemények nem tartanak örökké, pont hogy sokkal reálisabb egy új szavazás akkor, amikor már körvonalazódnak a hatások, és esetleg az emberek a bőrükön is érzik azt.

Az más kérdés, hogy kissé nevetséges lenne újraszavaztatni, mert ezeket a hatásokat meg lehetett jósolni, az emberek tájékozódhattak. De hogy antidemokratikus lenne... Sokkal inkább antidemokratikus az, hogy 52-48 arányban nyert szavazást örökre bebetonoznak, a demokráciára hivatkozva.

2016. jún. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#13:

Az újraszavaztatás normál esetben akkor lehet indokolt amikor sok idő telik el az első népszavazás után ÉS jelentős igény van arra hogy ismét nekifussanak a témának. Ez egy ilyen kaliberű dolognál legalább 15-20 év, ha figyelembe vesszük hogy mennyi előkészületet igényel a kilépés vagy az új csatlakozás. Egy közeli újraszavaztatás kizárólag akkor lenne demokratikus ha a londoni kormány előtte újratárgyalhatná az EU-tagság feltételeit, de ez ugye nem lehetséges, szóval mindenképpen meg fog történni a brit kilépés. Most már tényleg csak arról lehet szó hogy az EGT-be "átlép" az Egyesült Királyság, amennyiben az új brit kormány hajlandó lesz megtartani egy jó pár olyan dolgot az EU-ból amitől szabadulni akartak. Na erről lehet majd egy népszavazás 1-2 éven belül.

2016. jún. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én kint élek,és arról szólnak a hírek,hogy rengetegen aláírták a kérvényt,hoyg legyen új népszavazás. Valószínűleg lesz is,és nem lép ki az EU-ból. A fele igen -nem szavazó már szánja bánja tettét.
2016. jún. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#15:

A hírek a népszavazás napján arról szóltak hogy 5-6 %-os fölénnyel nyernek az EU-pártiak. Szóval ennyire lehet komolyan venni az újraszavazásról szóló "értesüléseket", meg azt hogy ilyen "BREGRET" hülyékből van annyi amennyivel fordított eredmény jönne ki :-D

2016. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Már tüntetések vannak emiatt. Ott is az elöregedett, nyugdíjas népesség szavazott mellette, akiknek fogalma nincs a gazdaságról, és nem is sokáig számít már nekik, már bocsánat. A fiatalok jórészt a maradás mellett szavaztak, és most fel vannak háborodva, hogy megint az öregek döntik el a jövőjüket, amit már meg sem fognak élni.

Azért gyűjtenek aláírást, hogy ne fele-fele arányban vegyék figyelembe a népszavazást, hanem minősített többség kelljen.

2016. jún. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17: Nincs a világon olyan népszavazás amelynek az eredményét ne egyszerű többséggel határoznák meg, szóval ez a minősített többséges követelés egy baromság.

Az viszont eléggé igazságtalan hogy Anglia bármely UK népszavazáson keresztül tudja vinni a saját akaratát Skócia, Wales és Észak-Írország ellenében mivel sokkal több lakosa és parlamenti képviselője van mint a másik három országrésznek együttvéve. Azt gondolom hogy a parlamenti szavazás előtt ezzel kellene a maradás híveinek megtámadni a brexitet.

2016. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Meg nem biztos, mert a nepszavazas csak velemenynyilvanito ervenyu volt, de...


- Sokan irtak ala peticiot uj nepszavazas mellett, de Cameron nem hajlando beleegyezni, tehat nagyon ugy nez ki, hogy nem lesz masik nepszavazas.

- A kormany sajat maga ki akar lepni az Uniobol. Valoszinuleg azert nem akarnak ujabb nepszavazast, hogy ne kelljen szembe menni a "nep akarataval", akik ezuttal biztos mas eredmenyt hoznanak ossze.

- A szavazas eredmenye olyan kozhangulatot teremtett az Unioban, hogy ha az Egyesult-Kiralysag meggondolna magat, valoszinu hogy akkor is "kileptetnek" oket.


Ezzel szemben all az a teny, hogy az angol kormany hezital az elso lepeseket illetoen. Elhalasztottak a targyalasok megkezdeset 4 honappal, egyelore csak spekulalgatnak, mintha meg lennenek ijedve vagy nem gondolnak komolyan.

2016. jún. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem fognak kilépni, betojtak a francba. Olyan ez, mint a kerítésen át ugató kutya, addig nagyon tud ugatni, amíg biztonságban van, de ha kinyílik a kapu, akkor már behúzza fülét-farkát.
2016. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!