Erősödhet az EU UK-nélkül?
A kilépésük jól mutatja hogy az emberek jelentős része csalódott, nem azt kapta az eu-tól amit várt, és teljesen reális forgatókönyv lehet a kilépés egyes országoknál.
Van rá esély hogy észhez tér az EU, és beindul egy valós integráció, fejlődés az országok között?
"Van rá esély hogy észhez tér az EU, és beindul egy valós integráció, fejlődés az országok között?"
A gond éppen az integrációval,központosítással van.A britek ezért léptek ki.
Emellett, azt a migránsdolgot is kezelni kellene, és nem beönteni őket Európába.
Persze, hogy erősödhet, az angolok mindig is különcködtek és szembementek a német-francia-olasz akarattal.
Amúgy a szavazásuk egy dolgot mutatott meg: hogy populista politikával fel lehet hergelni annyi hülyét, hogy a dologhoz valóban értő értelmiségiek hangját el lehessen hallgattatni.
Nem tudom követed-e az eredmény óta a médiát, de a fél világ rajtuk röhög, a szavazók látványosan visszakoznának és a Leave-oldal hangzatos ígéreteiből kettőt (szabad munkaerőáramlás leállítása, az angol közegészségügyi rendszernek beígért 350 millió font) már vissza is vontak, mert annyira nem voltak tisztában a lépésük gazdasági következményeivel.
Most jól tökön szúrta magát Nagy-Britannia és erről kizárólag az agymosott, pletykalapok címlapjaival meggyőzött szegény, öreg, vidéki munkásosztály és az őket hülyeségekkel beetető populista politikusok tehetnek.
Uk elég sokat profitált a bevándorlókból, egyedül a menekült krízis miatt lettek ennyire eu ellenesek, gyűlölet kampányt könnyű meglovagolni. Az UK mindig érvényesítette az akaratait az eu-val szemben.
Olvasgattam külföldi fórumokon a kilépők érveit, ilyenek vannak hogy nagyon felmentek a lakásárak, csökkentek a bérek, és hogy ez főleg a bevándorlók hibája. Érdekes, közben Németországban ahova szintén özönlenek a bevándorlók folyamatosan csökkennek a lakással kapcsolatos kiadások.
Integrálást én gazdasági integrálásra értem, jelenleg kb ott tart az eu hogy rossz hatásfokkal visszaosztja a nyugati pénzeket keleti országoknak(ahol főleg nyugati cégek viszik a pénzt), cserébe ők olcsó munkaerőt kapnak. Valós felzárkózás-fejlődés- nincs a keleti országok között. Ez kevés hogy az eu jelentős maradjon világpiaci szinten.
Mind a két forgatókönyv benne van a pakliban.
Ha az EU igenis keményen fel fog lépni az Egyesült Királyság ellen és nem ad nekik különböző kedvezményeket, akkor az országuk igen rövid idő alatt el fog jelentéktelenedni, ez pedig riasztóan hathat az EU-ellenes hangokra, ennélfogva sokan beláthatják, hogy igenis szükség van az Unióra. Ez a rádöbbenés pedig elmozdíthatja a szorosabb integráció felé az EU-t.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!