Ha Anglia kilép az unióból, akkor a kelet európai bevándorlóknak takarodó van?
Nincs takarodó. És nem is kell bedőlni mindenféle riogatásnak sem.
1. Anglia a világ egyik legnagyobb gazdasági és katonai hatalma. Ne felejtsük el, hogy a mai napig számtalan gyarmata van (többek között Ausztrália és Új-Zéland is). Továbbá, a régi kapcsolatai (ld. pl. Amerika stb.) ugyanúgy megmaradnak, sőt, most már SZABADON köthet mindenféle gazdasági szerződést (pl. Oroszország, Kína stb.). Mostantól a vízfejű brüsszeli idióták nem pofázhatnak bele a dolgaiba. Ráadásul, a régi partnereivel sem veszett össze, tehát a kezdeti pánik után újra lehet kötni a régi szerződéseket (legfeljebb sokkal ésszerűbb kondíciókkal). Ugyanis,
2. az angolokat - sok más nemzettől eltérően - nem ejtették a fejükre. Mindig tudták, hogy mit akarnak, és az érdekeiket is érvényesítették mindig. Egyszer inogtak meg, amikor beléptek az EU-ba, de úgy tűnik, végre a fejükhöz kaptak.
A bevándorlóknak max. annyiból lesz takarodó, hogy remélhetőleg, mostantól már nem köti annyi idióta PC szerződés az angolok kezét. Eddig is, és ezután is szívesen fognak látni mindenkit, csak mostantól jogukban fog állni megválogatni, kiket engednek be. És valószínűleg, a sok élősködőt nem fogják beengedni, aki viszont dolgozik, továbbra is bejuthat, és ott maradhat.
"1. Anglia a világ egyik legnagyobb gazdasági és katonai hatalma."
Egyik téren sincs már nagyon régóta a dobogós helyek közelében sem.
"Ne felejtsük el, hogy a mai napig számtalan gyarmata van (többek között Ausztrália és Új-Zéland is). "
Ezek nem gyarmatok, csak közös az államfőjük, aminek a jogköre gyakorlatilag nulla. A Brit Nemzetközösség nem gyarmatbirodalom. Igazából ennél a mondatnál most elgondolkodtam, hogy vagy nagyon buta vagy, vagy troll, de azért olvassuk tovább.
"Továbbá, a régi kapcsolatai (ld. pl. Amerika stb.) ugyanúgy megmaradnak, sőt, most már SZABADON köthet mindenféle gazdasági szerződést (pl. Oroszország, Kína stb.). Mostantól a vízfejű brüsszeli idióták nem pofázhatnak bele a dolgaiba. Ráadásul, a régi partnereivel sem veszett össze, tehát a kezdeti pánik után újra lehet kötni a régi szerződéseket (legfeljebb sokkal ésszerűbb kondíciókkal). "
Épp ezt mondják a szakértők, hogy túl sok szerződést kéne túl hamar újrakötnie. Ez baromi sokat ront az alkupozícióin az angoloknak, 99%, hogy sokkal rosszabb feltételekkel fognak tudni újrakötni minden kereskedelmi szerződést, ráadásul az Eu-s piacokon ezentúl hatalmas hátrányban lesznek, márpedig az EU a világ legnagyobb piaca.
"2. az angolokat - sok más nemzettől eltérően - nem ejtették a fejükre. Mindig tudták, hogy mit akarnak, és az érdekeiket is érvényesítették mindig. Egyszer inogtak meg, amikor beléptek az EU-ba, de úgy tűnik, végre a fejükhöz kaptak. "
Ez csak rizsa. Ráadásul a nyugdíjas korosztályban voltak egyedül többségben a kilépésre szavazók, nyugodtan elmondhatjuk, hogy elcseszték egy generáció jövőjét.
"A bevándorlóknak max. annyiból lesz takarodó, hogy remélhetőleg, mostantól már nem köti annyi idióta PC szerződés az angolok kezét. Eddig is, és ezután is szívesen fognak látni mindenkit, csak mostantól jogukban fog állni megválogatni, kiket engednek be. És valószínűleg, a sok élősködőt nem fogják beengedni, aki viszont dolgozik, továbbra is bejuthat, és ott maradhat."
Az a baj, hogy azok a nemzetiségek, akik "élősködni" mentek ki, 99%-ban a volt gyarmataikról származnak, nem EU-s tagországokból.
Tehát összefoglalva:
- rosszabb helyzetből indulnak minden téren gazdaságilag (rosszabb kereskedelmi szerződések, piacvesztés)
- az élősködők továbbra is megmaradnak
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!