Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A vallási és kulturális...

A vallási és kulturális konfliktusok elvezethetnek valamikor a 3. világháborúig?

Figyelt kérdés
2016. jún. 5. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem az a pénzügyi lesz. A középkorban is a világi és egyházi hatalom harca zajlott amit vallásháború néven folytattak. Valójában a hatalom volt a tét mint ahogy most is a pénz meg a befolyás a vallás csak ürügy esetleg de nem hiszem hogy ezt beveszik. A terroristák akikre nyílván gondolsz nem is igazi muszlimok hanem fizetett ügynökök akiknek megígérik hogy majd kap a családja pénzt meg ilyenek szóval nincs köze ahoz amit a tévé szajkóz.
2016. jún. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűbb, hogy valami egyéb ok (pl. gazdasági), de a vallási/kultúrális dolgokra fogják ráfogni. Tudod, a casus belli.
2016. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Reméljük.
2016. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg nem. Én bízom benne, hogy a vallás ma már túl kevés embert érint ahoz, hogy a többség ne tudja őket megfékezni. Kultúrális konfliktus alatt mit értesz?
2016. jún. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem, mert a világ népei egyre hatékonyabban keverednek, cserélnek eszméket, információt. A kultúra egyre globálisabb, egyre inkább egyetemes közkincs mindaz ami valaha csak egy-egy népcsoporthoz tartozott. A vallási és kulturális különbözőségek csak akkor tudnak világháborúhoz vezetni, ha azok földrajzilag szegregálódnának. Ma ennek éppen az ellentétét láthatjuk.

A globális kereskedelem, az internet, a turizmus, a nemzetközi együttműködések egyre jobban csökkentik a feszültségeket globális szinten.

2016. jún. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem. A szekuláris környezetben a muszlimok szekularizálódnak, a nagy-részük nem akarja a nőket rákényszeríteni, hogy burkát viseljenek, lefejezni azokat, akik áttérnek, stb.


Az, hogy az "alternatív jobboldal" által gyártott és terjesztett "dokumentumfilmekben" olyan muszlimokkal készített interjúkból vágnak be részleteket, akik pont igen, nem jelent semmit. Egy ekkora közösségből könnyű az agendájuknak megfelelő alanyokat találni.

2016. jún. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

4-es, a kulturális konfliktus magában foglalja a vallást is. Itt főleg arra gondolok, hogy ma már hatalmas tömegek élnek európai nagyvárosokban elkülönülve, ahol enyhén szólva nem szívesen látnak másokat. Ez szerintem elfogadhatatlan a mai világban, ráadásul pont itt, Európában. Számuk pedig folyamatosan növekszik, amit a menekültválság csak fokoz. Nagy kérdés, hogy a menekültválság meddig fog tartani, és mi lesz a vége, ha vége lesz valamikor.

Én pont azt látom, hogy ezekkel a dolgokkal csak növekednek a feszültségek, a terrorizmusról már nem is beszélve, függetlenül attól, hogy kik állnak az egész hátterében. Mert azt már elérték, hogy nagy legyen a feszültség, és az emberek féljenek.

2016. jún. 6. 16:43
 8/13 anonim ***** válasza:

A vallási és kultúrális különbségek SOHA nem vezettek háborúhoz.

A kapzsiság és az abszolút kontroll vágya viszont szinte mindig. Akkor is ha vallási vagy humanitárius, esetleg "demokrácia-export" álcájában tetszeleg.


Az amerikai indiánokat a Biblia lobogtatása közben irtották ki... valójában az aranyat akarták.


A harmadik világháború is az erőforrások megszerzéséről és ellenőrzéséről fog szólni, és nem kultúrális különbségekről.

Az, hogy felhasználnak radikalizált, felpiszkált, moralitásuktól megfosztott csoportokat is, az benne van a pakliban. De nem ők a fő tényezők.

2016. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ti hol éltek? A harmadik világháború elkezdődött. És még ha nem is vallási alapon, de vallási különbözőséggel katalizálva, lásd: menekültek. Elárasztják a világot a beilleszkedés ígéretével, és kis "szakadár" csoportokban belülről bomlasztják a rendet. Megosztják az embereket tetteikkel, akik emiatt konfliktushelyzetbe kerülnek saját magukkal, a világ pénzembereitől támogatást kapnak, fegyvereket, és máris kész az utcai villongás. Az országok vezetése rendőri, katonai erővel megpróbálja ezt visszaszorítani, túlkapásos eseteket generálva maguk körül, ami az amúgy is megosztott társadalmat elbillenti a "rossz" irányba, és úgy pusztítjuk el saját magunkat, hogy még csak a határokat se léptük át. Mi is ez, ha nem világháború?
2016. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szűcs István Péter válasza:
100%
Amíg vannak olyan vallások, amely pl. a hívőit "kiválasztott nép"-nek. hirdetnek, vagy önmagát "egyedül üdvözítő"-nek hirdetik, addig ennek reális esélye van. Ha valakik felül kerekedhetnek, mások szükség szerint alább sorolódnak, ez önként nem megy, ehhez háború kell. No persze kérdés, hogy milyen formát is ölthet egy újabb világháború. Nem feltétlenül az öt világrész egymás ágyúzásában lehet gondolkodni. Voltaképp most is több világrész érintő (Ázsia-Afrika-Európa) háború folyik a gazdasági javak újraosztása érdekében - (Ez napjaink menekültinváziója, egy szervezett támadás az EU értékek ellen és anyagi javainak megszerzése érdekében). Ennek nem vallási okai vannak, de a vallás, mint a népeket megmozgató, fanatizáló eszköz közrejátszik benne.
2016. jún. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!