Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jobban jártunk volna, ha a...

Jobban jártunk volna, ha a Napóleoni háborúk során segítünk a franciáknak?

Figyelt kérdés

Egy belső ellenség, mint például Európa kellős közepén a Magyar Királyság megzavarta volna az ellenséget ( a koalíció tagjait ). Persze ettől függetlenül jó eséllyel elbukik Napóleon Oroszország elleni hadjárata, de legalább mi visszanyertük volna a függetlenségünket ( és utólag rá lehetett volna fogni Napóleonra, hogy kényszerített ).

Persze tudom, hogy azért nem segítettünk mert Rákóczi idejében becsaptak minket ( meg a történelem során még párszor ), illetve hogy nagyobb ellenséget láttak benne, mint az osztályokban, de ez most nem lényeges. Tekintsünk el ettől.


2016. máj. 9. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ha többen álltunk volna Napóleon mellé, akkor hamarabb megtörténik a társadalmi modernizáció, bevezetik a polgári törvénykönyvet, kisebb lenne a kelet lemaradottsága a nyugathoz képest.
2016. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
Saját uralkodóinkat (Habsburg-Lotaringiai-ház) nem szabad elárulni.
2016. máj. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az osztályt javítanám osztrákokra. Autocorrect a telefonomon...
2016. máj. 9. 18:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Napóleon visszavezette a rabszolgatartást, amit elődje eltörölt:D
2016. máj. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, ha többen álltunk volna Napóleon mellé, akkor hamarabb megtörténik a társadalmi modernizáció, bevezetik a polgári törvénykönyvet, kisebb lenne a kelet lemaradottsága a nyugathoz képest. "

Igy gondolja Móricka - ez a hazug liberális történelemtanítás eredménye.


Lefordítom a fenti mondatot nemzeti nyelvre:

A háttérhatalom előbb kerítette volna hatalmába Magyarországot és felforgatás, polgárháborúk sorozata kezdődött volna, lehet hogy 100 évvel előbb következett volna be Trianon.


A Habsburg-Lotharingiai ház uralma az 17011 és 1848 között kb majdnem 150 éves békeidőszakot jelentett, amelyet építkezésre tudott a nemzet fordítani, persze korlátozásokkal, 1867 után megint egy békés időszak, de ekkor a felforgatók már megerősödtek.

2016. máj. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A napóleoni háborúk gazdaságilag nagyon jót tettek Magyarországnak, mert a magyar nemesség (amelyik az ország politikai vezetését tartotta kezében) nagyon jól el tudta adni a mezőgazdasági termékeket, még akkor is, ha ezek rossz minőségűek voltak, mert milliók harcoltak a háborúban. Mivel a Habsburg Birodalom felvásárolta tőlük az élelmiszert, ezért kiálltak a dinasztia mellett. A másik, hogy ebben az időben II. Lipót, ill. I. Ferenc nem háborgatta a rendi jogokat, azaz a dinasztia és a magyar rendek között jó volt a viszony (viszont ez 1811-ben megromlik).


A magyar rendek Napóleonban igazából felforgatót láttak, és egy olyan elnyomót, aki nem lenne tekintettel a magyar rendekre, az ország alkotmányos különállóságára, úgy, ahogy a Habsburgok egyébként tekintettel voltak. Napóleon mindenütt bábkormányokat állított fel, a saját rokonait tette meg uralkodókká, ahol csak felbukkant, és ezt a magyar rendek nagyobb elnyomásnak látták, mint a Habsburgokat. És volt is ebben igazság. A másik, hogy az az eszmeiség, amit Napóleon akart elterjeszteni Európában (liberalizmus), az ekkor még a konzervatív magyar nemességtől távol állt. Csak felforgatót láttak benne.


Úgyhogy nem azért nem álltunk mellé, mert Rákóczi idején "becsaptak" minket, ennél ez a történet sokkal bonyolultabb.

2016. máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még azt kifelejtettem, hogy a napóleoni háború gazdaságilag nagyon jót tett Magyarországnak, szinte felvirágzott az ország a háború hatása miatt. Hatalmas építkezések kezdődtek, a nemesség ekkor építette fel a kúriáit, arisztokrata kastélyok nőttek ki a földből (amelyek ma is látványosságnak számítanak), ekkor kezdett el rohamosan fejlődni Pest-Buda, és gazdaságilag is az ország központja lenni, illetve más városok, pl. Komárom is ekkor fejlődött látványosan a kereskedelem miatt. De ehhez a fejlődéshez kellett a háború, és kellett a Habsburg Birodalom piaca, politikai kerete, úgyhogy a magyarok kiálltak a Birodalom mellett.
2016. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!