Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A skandináv szomszédok is...

A skandináv szomszédok is ugyanúgy utálják egymást, mint mi pl. Romániát, Szlovákiát?

Figyelt kérdés
Hogy jönnek ki egymással a Norvégok, Svédek, Finnek?

2016. ápr. 15. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Igen
2016. ápr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Valaki leírná bővebben, hogy ők miért ellenségeskednek? Ugyanúgy területi dolgok miatt?
2016. ápr. 15. 15:00
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Nem pontosan értettem, miért gondolod, hogy én például utálnám bármelyik szomszédos országot.

Ne magadból, és a rosszul szocializált szakmunkásokból indulj ki kérlek.

Innentől azt sem értem, ha mi magyarok alapvetően nem utáljuk a környező országok polgárait, hogyan merülhetne fel bárkiben is, hogy nálunknál civilizáltabb népek miért tennék ezt???

2016. ápr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem utálják egymást. Kb. Belga-Holland viszony van: barátias genyózás.
2016. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szakmunkás, még tanulok :D

Apámnak PhD-je van, szerintem tanultabb a családom mint a te egész pereputtyod, szóval felesleges személyeskedned, mert rosszul jössz ki belőle :D

A románok szó szerint gyűlölik a magyarokat, ez tény. Elég retardáltnak kell lenni, hogy valaki ezt ne lássa.

Amúgy meg ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, felesleges kinyitnod a szádat, csak büdi lesz.

2016. ápr. 15. 15:21
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem.

Ők kulturáltabb népek.

2016. ápr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ismerősöm mondta, hogy a svédek lenézik a finneket, nagyon és se hittem neki, ezért kérdeztem.
2016. ápr. 15. 15:22
 8/16 anonim ***** válasza:
99%

Inkább csak élcelődnek egymással,tényleges utálat nemigazán van.

A finnek és svédek gyakran leszólják egymást,de egyébként teljesen békésen megvannak egymás mellett. A finnországi svéd kisebbség(ami még a középkorban került oda amikor a svédek meghódították a finneket) autonómiája és nyelvhasználata teljes mértékben biztosítva van,nem éri őket semmi diszkrimináció és sok a vegyes-házasság is. A svéd-finn ,,ellentét" meg ugyebár amiatt van,hogy a svédek évszázadokra meghódították Finnországot amíg az oroszok fel nem váltották őket(az oroszok még sokkalta népszerűtlenebbek a finnek körében mint a svédek.)

A svédek-dánok között is van valamiféle kölcsönös rivalizálás,aminek szintén történelmi okai vannak(a svédek és a dánok a történelem során szinte állandóan versenyeztek egymással,hogy ki legyen a domináns hatalom a környéken.)

A norvégokat pedig a svédek és a dánok kissé lenézik igazából minden alap nélkül. Butának és elmaradottnak tartják őket és amik minálunk a rendőrviccek azok a svédeknél és a dánoknál a norvég-viccek. Cserébe a norvégok nagyképű sznoboknak tartják a dánokat és a svédeket.

De mint mondtam ezekkel csak ugratják egymást tényleges gyűlölködés nincsen.

2016. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"A norvégokat pedig a svédek és a dánok kissé lenézik igazából minden alap nélkül. Butának és elmaradottnak tartják őket"


Viszont tudtommal a norvégok a leggazdagabbak közülük, ha az 1 főre jutó GDP-t nézzük. :D

2016. ápr. 15. 15:28
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezen kívül Svédország meg Dánia között is van egy ilyen "feszültség". De tényleg inkább csak humoros.

Pl. svédországi nagybátyámmal mentünk Dániába, és angolul beszéltünk valakihez. Megkérdezte hogy honnan jöttünk, és a nagybátyá mondta, hogy Svédországből. Ő meg: "Na, svéd vagy, aztán nem érted már meg a mi nyelvünket?".

2016. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!