Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A németországi népek (bajorok,...

A németországi népek (bajorok, szászok, svábok stb) mennyivel "németebbek" mint pl. az osztrákok?

Figyelt kérdés
2016. márc. 11. 19:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
No de akkor kik azok a németek? Hogyan definiálható a "német"? Ha az osztrákok nem azok (mert ők osztrákok ugye), akkor a többiek sem...
2016. márc. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Az osztrákok is németek, de külön nép, mint ahogy a bajor. szász, sváb, porosz is külön ezek együtt alkotják a német nemzetet.
2016. márc. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A "német" akkor egy mesterséges kreálmány? Ha pl. kiválna Bajorország Németországból, akkor ők "németek" lennének vagy bajorok?
2016. márc. 12. 07:06
 14/17 anonim ***** válasza:
Talán a minden bajor (osztrák,stb.) német, de nem minden német bajor (osztrák,stb.) elv a helyes?
2016. márc. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

„A "német" akkor egy mesterséges kreálmány? Ha pl. kiválna Bajorország Németországból, akkor ők "németek" lennének vagy bajorok?”


A székelyek sem románok.

2016. márc. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"A székelyek sem románok."

De vajon magyarok-e?

Találkoztam már olyan székellyel, aki különálló népcsoportnak tartotta magukat (a hun eredet révén - így magyarázta...). Pont ezen az oldalon bontakozott ki vita erről egy-két éve.

Úgyhogy nem jó analógia a bajor-német, osztrák-német, stb. viszonyra. A románoknak természetesen semmi közük a székelyekhez.

2016. márc. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

„Találkoztam már olyan székellyel, aki különálló népcsoportnak tartotta magukat (a hun eredet révén - így magyarázta...).”


Tudtommal nem csak a székelyek származtatják magukat a hunoktól (már ugye a legenda szerint), hanem úgy általában a magyarok. Nem látok ebben különbséget.


„Úgyhogy nem jó analógia a bajor-német, osztrák-német, stb. viszonyra.”


Nem jó analógia a svájci-német viszony sem, de ugye ők sem a semmiből lettek.


Én az alapvető különbséget abban látom, hogy van-e saját államuk, vagy sem.


Különben zavart okozhat az is, hogy a „német” szó szűkebb értelemben értelmezhető úgy is mint „németországi”, meg úgy is mint valamelyik német népcsoport, meg még sokféleképpen.


Az eredeti kérdésre én úgy válaszolnék, hogy egy tőről fakadnak mind, a kérdés az hogy ki mennyire akarja a különbözőséget kihangsúlyozni.

2016. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!